Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Życie pozaziemskie
(18-06-2009 16:15) #1

Życie pozaziemskie

Czy myślicie że gdzieś poza Ziemią istnieje życie? Zapraszam do dyskusji.

Cytat:http://www.Wikipedia.pl:

Życie pozaziemskie - życie istniejące poza Ziemią i nie pochodzące z niej.

Obecnie brak jest jakichkolwiek oficjalnych i potwierdzonych dowodów na istnienie życia poza Ziemią. Prace badawcze poszukiwania choćby najprostszych form organicznych mają miejsce jedynie w przypadku form meteorytów czy próbek zebranych w misjach kosmicznych.

Ponieważ hipotetyczne życie pozaziemskie nie musi mieć znanej z Ziemi postaci białkowej: do definiowania go nie jest używana biologiczna definicja życia, lecz trafniejsze jest odwołanie się do definicji cybernetycznej, bądź termodynamicznej.

Do popularnych miejsc w Układzie Słonecznym, gdzie według niektórych naukowców mogłoby istnieć życie, należą:
Mars
księżyc Jowisza - Europa
księżyc Saturna - Tytan
górna warstwa atmosfery Wenus

W praktyce poszukiwanie form życia pozaziemskiego ogranicza się do hipotetycznego typowania planet pozasłonecznych znajdujących się w ekosferze gwiazd, często przy wykorzystaniu matematycznego modelu równań pochodnych równaniu Drake'a.

A jednak:

Cytat:http://www.dziennik.pl:

Jest wreszcie dowód na życie pozaziemskie

Najwięksi niedowiarkowie przecierają oczy ze zdumienia. W szczątkach meteorytu, który spadł na Ziemię, naukowcy znaleźli prymitywny materiał genetyczny DNA z kosmosu. Czyli po prostu życie. O tym przełomowym odkryciu informuje poważne źródło naukowe, serwis EurekAlert.

Naukowcy mają fragmenty materiału genetycznego, który przybył do nas spoza Ziemi. Jakby tego było mało, dowody te leżały na wyciągnięcie ręki przez blisko czterdzieści lat. Pozostałości prymitywnego życia spadły na Australię w meteorycie Murchison w 1969 roku.

Naukowcy pod przewodnictwem doktor Zity Martins z Imperial College w Londynie znaleźli w kawałku kosmicznej skały molekuły uracylu i ksantyny, czyli prekursorów kwasów rybonukleinowych DNA i RNA. Choć brzmi to niezrozumiale dla zwykłego zjadacza chleba, to odkrycie w dużym skrócie oznacza, że na Ziemię przyleciały dowody na życie pozaziemskie.

Badacze rzetelnie sprawdzili materiał pod względem pochodzenia - czy pochodzi z kosmosu, czy też został zanieczyszczony po upadku na Ziemię. I nie mają już wątpliwości - poza naszą planetą były lub nawet jeszcze istnieją prymitywne formy życia. Testy wykazały, że molekuły z meteorytu zawierają węgiel, który mógł uformować się wyłącznie w kosmosie. "Materiały powstałe na Ziemi zawierają lżejsze formy węgla" - czytamy w serwisie EurekAlert.

Szczątki materiału genetycznego z meteorytu Murchison potwierdzają też tezę, że życie na Ziemię przybyło z kosmosu - cieszą się badacze.

Zawsze w to wierzyłem... A meteoryt Murchison potwierdził moje przeczucia.


God save us everyone
Will we burn inside the fires of a thousand suns?
For the sins of our hand, the sins of our tongue
The sins of our father, the sins of our young


(18-06-2009 19:50) #2

RE: Życie pozaziemskie

Noo... Bardzo ciekawe. Wesoly Tylko nie do końca wiadomo czy to prawda. Skoro ten meteoryt leży tam 40 lat... Jezyk1


Mój sprzęcik:\r\nCore 2 Duo E8400 3.0Ghz LGA775 BOX @ 4,00 Ghz \r\nDFI LanParty LT X48-T2R\r\nHDD SAMSUNG 750GB HA751LJ 7200\r\nDWIE: Asus HD4850 512MB DDR3 256bit\r\nOCZ DDR2 4096MB PC800 DUAL 2x2048MB CL4 REAPER\r\nCHIEFTEC CFT-750-14C\r\nOb. NZXT LeXa Black - Redline Edition\r\nRadi. THERMALRIGHT (ULTRA-120EX)\r\nWent. XILENCE

(20-06-2009 11:13) #3

RE: Życie pozaziemskie

Oczywiście że jest życię poza kulą zięmską. To jest nawet na 100 % pewne.

I ja nawet wierze w to że jest taka druga ziemia z ludźmi.


(20-06-2009 12:22) #4

RE: Życie pozaziemskie

Raczej wątpię, żeby wyglądali jak ludzie. Jezyk1
Przecież o naszym wyglądzie zadecydowała masa wypadków. Jezyk1
Wystarczy, że na ich planecie jest duża temperatura i w ogóle nie ma tam białych ludzi. Jezyk1 (to tylko przykłąd Zęby)


Mój sprzęcik:\r\nCore 2 Duo E8400 3.0Ghz LGA775 BOX @ 4,00 Ghz \r\nDFI LanParty LT X48-T2R\r\nHDD SAMSUNG 750GB HA751LJ 7200\r\nDWIE: Asus HD4850 512MB DDR3 256bit\r\nOCZ DDR2 4096MB PC800 DUAL 2x2048MB CL4 REAPER\r\nCHIEFTEC CFT-750-14C\r\nOb. NZXT LeXa Black - Redline Edition\r\nRadi. THERMALRIGHT (ULTRA-120EX)\r\nWent. XILENCE

(14-07-2009 11:33) #5

RE: Życie pozaziemskie

Możliwe, że życie po za ziemią istnieje.

Notatka od ~maffodac, 05-07-2010 00:14:

Następnym razem napisz dlaczego tak sądzisz, a nie inaczej. Nie jest to Twój pierwszy post w tym pokroju, dlatego otrzymujesz ostrzeżenie.


(14-07-2009 14:51) #6

RE: Życie pozaziemskie

Kiedyś w telewizji naukowcy mówili że słychać było jakieś dźwięki w kosmosie i odebrali to jako próba porozumienia z odległej planety


(14-07-2009 21:47) #7

RE: Życie pozaziemskie

Ja myślę że istnieje życie pozaziemskie, ale nie w układzie słonecznym.


(01-08-2009 11:15) #8

RE: Życie pozaziemskie

Według mnie życie poza ziemskie może istnieć, a nawet jestem tego pewny skoro jest tyle przypadków które na to wskazują ale żeby taki kosmos zwiedzić to na prawdę trzeba być hiper-kosmo. Według mnie gdyby cała planeta ziemska próbowała by znaleźć życie poza ziemią udałoby się to i każdy kto nie wierzy w końcu by się zgasił.


(24-08-2009 22:17) #9

RE: Życie pozaziemskie

Moim zdaniem istnieje, bo skoro wszechświat jest taki wielki, to musi gdzieś jeszcze być życie.


(11-01-2010 19:58) #10

RE: Życie pozaziemskie

około 3 dni temu na wp.pl czytałem że podczas lotu na księżyc Neila Armstronga byli śledzeni przez NOL (niezidentyfikowany obiekt latający)


"I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo jestem największym sukinsynem w tej dolinie!"
[Obrazek: vip.png]




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek