Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl
(03-05-2009 18:30) #1

15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

Od niedawna jest afera związana z podrobieniem strony Nasza-klasa.pl przez 15 latka ! Oto artykuł który został umieszczony na wp.pl:

Cytat:Poznańska policja zatrzymała nastolatka ze Środy Wielkopolskiej, który przygotował szereg stron internetowych bliźniaczo przypominających Naszą Klasę. Witryny były fałszywe i służyły do wyłudzania danych osobowych. Sprawą zajął się sąd dla nieletnich.

Nastolatek został namierzony przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w poznańskiej komendzie wojewódzkiej Policji.

Funkcjonariusze ustalili, że 15-latek w listopadzie i grudniu ubiegłego roku założył strony internetowe, których layout bliźniaczo przypominał serwis społecznościowy nasza-klasa.pl. Fałszywe witryny zawierały ukryte skrypty pozwalające przejąć loginy i hasła odwiedzających. Nastolatek uzyskał w ten sposób dostęp do niemal czterdziestu kont użytkowników "Naszej Klasy".

Niepełnoletni phisher zmieniał profile i hasła na przejętych kontach. Za ich pomocą rozpowszechniał także różnego rodzaju wiadomości do innych użytkowników portalu. Poszkodowane osoby złożyły skargę do administratora, a ten zainteresował sprawą policyjnych informatyków z wydziału przestępczości gospodarczej KWP w Poznaniu.

Wszystkie materiały dowodowe zostały przekazane do sądu rodzinnego, który przeprowadzi postępowanie wyjaśniające.

Jakie jest wasze zdanie na temat tego 15 latka? Wg. Mnie osoba ta była bardzo zainteresowana infromatyką skoro już w wieku 15 lat potrafił podrobić stronę naszej klasy. Jednak zapomniał o tym co jest najważniejsze że w internecie nie jesteśmy anonimowi. Jak by nie popełnił takiego błędu to byłby z niego dobry informatyk już w młodym wieku.


(03-05-2009 18:38) #2

RE: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

Podrobić stronę NK. Sorry pech ale to banał. Przekierowanie w ramce ze skryptami. Chwila roboty... Ale po co?
Jak dla mnie pokazał jak można zachować się w szczeniacki sposób. Osobiście znam gościa który pisał w 2 klasie Gimnazjum kurs asemblera na poziomie rozszerzonym. Do tej pory mam dla niego wielki szacun bo pomimo że jest dobre kilka lat ode mnie młodszy to w programowaniu mógłby mnie pobić.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(20-05-2009 11:06) #3

RE: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

Niezły Koleś, skoro w tak młodym wieku takie rzeczy wyprawia.


(20-05-2009 21:12) #4

RE: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

Łeee pewnie założył sobie konto na darmowym hostingu, poczytał ledwo co o HTMLu i przekopiował źródło nk i napisał własne skrypciki w PHP. Nawet sobie pewnie nie zamaskował IP, dla mnie ktoś taki to nikt. Zwykły nieznajomy mi dzieciak, który ma za dużo wolnego czasu. A teraz jego rodzice za to oberwą. Nie może być sądzony jak dorosły, więc, albo rodzice pożegnają się z dużą ilością pieniędzy, albo pójdą do więzienia, a obiekt naszych rozmów do poprawczaka, albo domu dziecka. Przyjemna perspektywa.

Z drugiej strony, Ci ludzie, którzy się nabrali to naprawdę musieli być naiwni i nie posiadający żadnej wiedzy o internecie skoro dali się nabrać ... Więc tak w sumie to ich wina też ... jak adres brzmiał nasza-klasa.boo.pl to chyba wiadomo, że to nie jest nasza-klasa.pl, prawda ? Wiadomo, że oni "zostali oszukani (xD)". Jak dla mnie to zarówno ten dzieciak jest żałosny i Ci ludzie, którzy dali się nabrać. Ale cóż poradzić - Polska w końcu.


[Obrazek: 4453_18_05_09_8_33_01.png]

Filmy, gry, programy i wszystko co wgrywam jest tylko w celu stworzenia kopii zapasowej. Jeżeli nie posiadasz jakiegoś filmu, czy gry, lub innych w wersji oryginalnej nie wolno Ci pobierać tego pliku !

(23-05-2009 11:59) #5

RE: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

A znacie taka strone

Kod:
www.nkfree.pl
?
Ja tam sie zarejestrowalem i moze tez dane zosatna wyludzone Jezyk1

//Pamiętaj o CODE

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2009 21:01 przez Uncle.)

(27-05-2009 21:02) #6

RE: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

Najprawdopodobniej to klon NK z darmowymi prezentami, a te prezenty za darmo to "Chłyt majketingowy"


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(16-06-2009 23:12) #7

RE: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

15 lat to młodo, Ja znam dzieciaków co konta rapidshare kradli w wieku 9-10 lat xDDD


(26-06-2009 18:39) #8

RE: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

To nie jest żaden wyczyn. Sam mam 12 lat i to nie jest problem dla kogoś kto zna PHP i html.Ktoś kupuje domenę np: nasza-klsa.pl ( nie ma tu ,,a"). Domena jest bardzo podobna ale jednak inna, zazwyczaj jak ktoś się loguje nie zwraca uwagi na to jaki adres jest w pasku adresu. Layout zakodowany pod html można ściągnąć programem HTTrack Website Copier potem napisać skrypt wysyłający na e-mail login i hasło wpisany przez użytkownika. i podsyłać np swój profil komuś z prośbą o zalogowanie by zobaczyć i tak to się kręci w koło. To nie jest żaden problem.



Pozdrawiam,
Micki


(27-06-2009 20:33) #9

RE: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

Niezły gość z tego 15-latka, sam chciał podbić cały Świat mając kilka kont na N-K. Wesoly


(07-07-2009 19:33) #10

RE: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

Szybko zaczyna ciekawe co bedzie za 10-15 lat





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek