Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



5 Kluczowych Rad Kulinarnych
(20-12-2011 21:49) #1

5 Kluczowych Rad Kulinarnych

Etykieta przyklejona do wody mineralnej powinna być foliowa a nie papierowa. Bo przecież gdy butelka ubrudzi nam się masłem i spróbujemy ją umyć pod prysznicem, to papierowa etykieta odpadnie i skąd będziemy wiedzieli jakie kationy zawiera woda??

Zastanawiałem się ostatnio nad pakowaniem chińskich zupek. Przed wsypaniem do talerza treści gastronomicznej musimy zawsze pokruszyć makaron. Więc dlaczego nie jest on już od razu pokruszony?? Zwłaszcza, że pokruszony makaron zajmowałby mniej miejsca, no i nie budziłbym sąsiadki skacząc na torebkę w porze kolacji.

Jeżeli będziemy trzymali masło w lodówce to ostro stwardnieje. A twardym masłem nie da się smarować pieczywa. Zauważmy, że na każdym opakowaniu masła jest wyraźnie napisane, że należy je trzymać w lodówce. Coś kręcą.

Mam dowód, że po zamknięciu lodówki nie tylko gaśnie w niej światło, ale ma ono tez właściwości solaryzujące. Działa to wprawdzie powoli, ale lepszy rydz niż nic. Przeprowadziłem eksperyment – włożyłem utarte jabłko do lodówki na 2 miesiące i jak je wyjąłem to było brązowe. Więc wiecie, nie mieszkajcie w lodówce, chyba, że chcecie się ostro opalić.

To z kolei historia o życiu, przemijaniu, przyjaźni i gniciu. Kiedyś zrobiłem sobie kawę z gruntem (czyli NIE rozpuszczalną). Po wypiciu odruchowo położyłem kubek z fusami na najwyższa półkę. I daje słowo, zapomniałem o niej. Kiedy przyszła pora na porządki chwyciłem kubek.. I pleśń chyba uzyskała świadomość bo rzuciła do mnie „Czego?!”. Ale zaprzyjaźniliśmy się.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek