Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]

Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

[A] El. LE: klęska, blamaż - Wisła o krok od kolejnej kompromitacji - przeniesione przez: Niebieska
(30-07-2010 09:21) #1

Wisła Kraków przegrała na Suchych Stawach 0:1 (0:0) z Karabachem Agdam w pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Europy. Wygląda na to, że szykuje nam się powtórka z rozrywki. W poprzednim sezonie wiślacy skompromitowali się odpadając z eliminacji LM z Levadią Tallin.

Przewagę od pierwszych minut mieli podopieczni Henryka Kasperczaka, choć trzeba przyznać, że niewiele z tego wynikało.

W ósmej minucie bliski szczęścia był Kowalski, który po ogromnym zamieszaniu w polu karnym z odległości kilku metrów trafił w słupek. Chwilę później ładny i minimalnie niecelny strzał oddał Jirsak.

Na tym właściwie skończyły się okazje bramkowe Białej Gwiazdy w pierwszej połowie. Wiślacy wprawdzie często zapuszczali się na połowę gości, ale obrona łatwo radziła sobie z zagrożeniem.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie - Wisła niemrawo atakowała, a goście skupiali się na rozbijaniu tych ataków, od czasu do czasu kontratakując.

Bohaterem Azerów został Nadirow, który pojawił się na murawie w 69. minucie... Chwilę później ten sam zawodnik popędził pod pole karne Wisły gdzie dostał piłkę ze środka boiska, zmylił obrońców i płaskim strzałem pokonał bramkarza Białej Gwiazdy. Wydaje się, że Jovanic mógł się zachować lepiej w tej sytuacji.

Goście po strzeleniu gola Wiśle zwietrzyli swoją szansę i zaczęli raz za razem atakować bramkę Jovanicia. W 80. minucie Biała Gwiazda mogła stracić kolejnego gola, ale bramkarz obronił w sytuacji sam na sam z Nadirowem.

Na dodatek na osiem minut przed końcem meczu debiutujący w barwach Gordan Bunoza dostał czerwoną kartkę.

Tylko dzięki nieskuteczności piłkarzy Karabachu i sporej dozie szczęścia Wisła nie straciła w końcówce meczu jeszcze przynajmniej jednej bramki.

W końcówce na boisku był prawdziwy horror. W 90. minucie Małecki padł w polu karnym i sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Żurawski i pewnym, spokojnym strzałem trafił wprost w bramkarza. Chwilę później Karabach mógł po kolejnej kontrze strzelić gola na 2:0, ale znów na posterunku był Jovanic.