Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]

Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

[A] Koniec marzeń - Lech w kiepskim stylu żegna się z Ligą Mistrzów - przeniesione przez: Niebieska
(05-08-2010 09:32) #1

Lech Poznań przegrał 0:1 (0:0) ze Spartą Praga w rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu Sparta wygrała także 1:0 i awansowała do IV rundy. Kolejorz rywalizację w europejskich pucharach będzie kontynuował IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Kibice w Polsce na Ligę Mistrzów czekają od 1996 r.

Nie sprawdziły się przedmeczowe zapowiedzi Jacka Zielińskiego, który zapowiadał atak od pierwszej minuty.

Wprawdzie w 4. minucie piłka trafiła w słupek bramki Czechów i było o włos od "samobója", ale w dalszej fazie pierwszej połowy przeważała Sparta, która raz za razem atakowała bramkę Kotorowskiego.

Lech przebudził się na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, ale to Sparta nadal kontrolowała przebieg spotkania. Świetnie zorganizowany taktycznie czeski zespół stwarza zaporę nie do przejścia dla ofensywy Kolejorza.

Mecz jak do tej pory nie jest widowiskiem przyjemnym dla oka. Częste ostre faule i szarpana gra z obu stron nie przyczyniają się do atrakcyjności tego spotkania.

Druga połowa nie mogła rozpocząć się gorzej dla poznaniaków. W 49. minucie Bosacki faulował w polu karnym Kadleca i sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Kladrubsky i kompletnie myląc Kotorowskiego umieścił piłkę w siatce.

Na wydarzenia boiskowe szybko zareagował Zieliński wprowadzając na murawę Tshibambę i Stilica.

Lech zaczął grać lepiej i często zapuszczał się pod bramkę Blazka, ale niewiele z tego wynikało.

Prażanie pozwolili się "wyszumieć" polskiej drużynie i po kilku minutach znów zaczęli dominować na boisku. Lechici kompletnie nie mieli pomysłu na grę. Ofensywa poznańskiego klubu ograniczała się do indywidualnych ataków Peszki, Kriwca czy Wichniarka.

Wraz z upływem czasu zawodnikom zaczęły puszczać nerwy. Na 10. minut przed końcem spotkania Matejovsky uderzył łokciem Bosackiego. Do Czecha podbiegł Peszko i powalił go na ziemię. Zrobiło się ogromne zamieszanie, na boisko wbiegł Jacek Zieliński. Chwilę później arbiter wyrzucił z boiska Matejovsky'ego i... Bosackiego. Dlaczego sędzia usunął kapitana Lecha to juz pozostanie jego tajemnicą.

Kilka minut później po bardzo ostrym faulu na Gancarczyku z boiska z czerwoną kartką "wyleciał" Sionko.

W końcówce emocji już nie było. Zresztą trudno było się spodziewać, że Lech w ciągu kilku minut strzeli Sparcie trzy bramki. Piłkarz Kolejorza próbowali do końca strzelić przynajmniej bramkę honorową, ale nie udała się ta sztuka i mecz zakończył się porażką polskiej ekipy.

Lech w kiepskim stylu pożegnał się z Ligą Mistrzów. W czterech meczach eliminacyjnych poznaniacy strzelili zaledwie jedną bramkę - w pierwszym meczu II rundy z Interem Baku.

Lech Poznań - Sparta Praga 0:1 (0:0)
Bramka - Jiri Kladrubsky (50-karny)
Żółte kartki: Jakub Wilk, Grzegorz Wojtkowiak, Manuel Arboleda - Bony Wilfried, Erich Brabec, Tomas Repka.
Czerwone kartki: Bartosz Bosacki (81) - Marek Matejovsky (81), Libor Sioko (84, faul).
Sędzia: Fredy Fautrel (Francja)
Widzów: 13,5 tys.

Lech: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (87. Jacek Kiełb), Manuel Arboleda, Bartosz Bosacki, Seweryn Gancarczyk - Sławomir Peszko, Dimitrije Injac, Sergiej Kriwiec, Kamil Drygas (57. Semir Stilić), Jakub Wilk (53. Joel Tshibamba) - Artur Wichniarek.

Sparta: Jaromir Blazek - Jiri Kladrubsky, Tomas Repka, Erich Brabec, Manuel Pamic - Libor Sionko, Juraj Kucka (75. Lukas Hejda), Niklas Hoheneder, Marek Matejovsky, Vaclav Kadlec (67. Igor Zofcak) - Bony Wilfried (90. Milos Lacny).

(05-08-2010 12:02) #2