Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości[A] Nadgorliwość Microsoftu przyczyną blokady gracza - przeniesione przez: Darek
(13-09-2010 09:29) #1

[A] Nadgorliwość Microsoftu przyczyną blokady gracza - przeniesione przez: Darek

Polityka poprawności językowej prowadzona przez Microsoft, stała się przyczyną poważnej wpadki koncernu.

Microsoft bardzo dba o poprawność polityczną serwisu Xbox Live. Wielokrotnie informowaliśmy o blokowaniu Gamertagów, których właściciele używali niewłaściwych zdaniem koncernu słów. Tym razem gigant z Redmond przejechał się na własnych restrykcjach. Koncern niedawno, 26-letniemu Joshowi Moore z Północnej Wirginii zablokował dostęp do Xbox Live, oskarżając go o naruszenie regulaminu serwisu. Poszło o to, że Josh zadeklarował iż jest z miasteczka o nazwie Fort Gay.

Najśmieszniejsze w całej historii jest to, że takie miasteczko rzeczywiście istnieje i Josh naprawdę jest jego mieszkańcem. Jednak pracownicy Microsoftu, najprawdopodobniej zbyt leniwi by uruchomić Google Maps, nie chcieli mężczyźnie uwierzyć na słowo i na kilka dni zablokowali mu dostęp do serwisu.

Dopiero gdy ktoś inteligentniejszy pojął jaką zaliczono wpadkę, dostęp do XBL został natychmiast odblokowany, a głos w sprawie zabrał sam szef Xbox Live Stephen Toulouse przepraszając gracza za zaistniałą pomyłkę. Wyjaśnił, że administratorzy serwisu muszą zwracać uwagę na poprawność językową, co stanowi dla nich duże wyzwanie, więc czasem zdarzają się pomyłki w osądzie sprawy.

[źródło http://gry.onet.pl/2220523,,Nadgorliwosc...omosc.html ]

I co powiecie na ten temat? Strach mieszkać w miejscowości o nietypowej nazwie. Zapraszam do dyskusji.


(28-11-2010 11:26) #2

RE: Nadgorliwość Microsoftu przyczyną blokady gracza

Według mnie to Microsoft przeszadza. W takim tempie, to np. mieszkańcy Zimnej Wódki (tak, jest taka miejscowość) albo Leśnych Odpadków przestaną korzystać z XBL...

Notatka od Uncle, 28-11-2010 11:48:

korzystać a nie kożystać kolego

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek