Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościACTA: nadchodzi atak internetowej cenzury
(20-01-2012 17:25) #1

ACTA: nadchodzi atak internetowej cenzury

Walka międzynarodowego lobbingu o całkowitą kontrolę nad wszelkimi sposobami komunikacji przybiera na sile. Niebawem regularna cenzura internetu dotrze również do Polski. Wszyscy musimy się temu głośno i stanowczo przeciwstawiać.

Internet jako ostatni bastion wolnej informacji jest poważnie zagrożony.

Ostatnimi dniami wiele można było usłyszeć o próbach wprowadzenia w Ameryce ustaw SOPA (Stop Online Piracy Act) i PIPA (Protect Intellectual Property Act) i o skutkach tych działań. SOPA i PIPA to nie tylko ustawy broniące praw autorskich, ale poważna próba naruszenia wolności słowa. Zawarte w nich przepisy będą nakazywać wszystkim dostawcom internetu całkowitą inwigilację swoich klientów.

Pierwszymi widocznymi atakami cenzury było zamknięcie dwóch najpopularniejszych serwisów z serialami i filmami w internecie, czyli megaupload.com oraz megavideo.com oraz aresztowanie ich właścicieli. Następne w kolejce czekają inne serwisy, na celowniku cenzury znajdą się m.in. Youtube oraz Facebook. Ścigane i osądzane będą osoby, która nawet przypadkowo w swoich wypowiedziach użyją treści już wcześniej opublikowanych. W Europie po cichu planuje się wprowadzenie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), czyli zbioru międzynarodowych przepisów, które pod pozorem zwalczania podrabiania własności intelektualnej chcą ograniczać wolność obywateli na całym świecie.

ACTA zostało stworzone przez ludzi, którzy nie zostali przez nikogo wybrani i nie reprezentują oni żadnego narodu ani struktury międzynarodowej. Niedługo ACTA będzie głosowane w Parlamencie Europejskim. Młodzież Wszechpolska zawsze staje po stronie interesów Polski i Polaków. Uważamy, że takie przepisy wcale nie wyeliminują piractwa, a staną się przyczyną zwiększenia inwigilacji Polaków oraz wprowadzenia całego szeregu innych przepisów i regulacji ograniczających nasze naturalne prawa i wolność.

Apelujemy do wszystkich o dołączanie do grupy na Facebooku pt. „NIE dla ACTA” i wyrażanie swojego sprzeciwu we wszystkich dostępnych formach. Wszyscy w naszych rodzinach, w pracy, w szkole czy na uniwersytecie muszą zdawać sobie sprawę z zagrożenia. Apelujemy do mediów o zainteresowanie się tą sprawą, bo niedługo może być już za późno. Apelujemy też do polskich europarlamentarzystów, aby mieli na względzie dobro Polaków i wszystkich internautów podczas głosowania nad ACTA 26-go stycznia. Walka międzynarodowego lobbingu o całkowitą kontrolę nad wszelkimi sposobami komunikacji przybiera na sile. Niebawem regularna cenzura internetu dotrze również do Polski. Wszyscy musimy się temu głośno i stanowczo przeciwstawiać.

// petycja: http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie-...odowej/608

Źródło: http://narodowcy.net/acta-nadchodzi-atak...012/01/20/

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2012 17:26 przez winek.)

(20-01-2012 17:44) #2

RE: ACTA: nadchodzi atak internetowej cenzury

Jak dla mnie ta cała cenzura przyniesie taki efekt, że ludzie będą bali się w ogóle korzystać z internetu. Będą tak inwigilowani, że całkowicie już zniknie jakakolwiek prywatność. Również karanie serwisów za zachowanie części userów i za to co oni udostępniają to już przegięcie. Odcinanie od internetu za to, że posiada się program p2p to już nie powiem co. W końcu serwisach p2p znajdują się nie tylko pirackie pliki i filmy, jest też dużo LEGALNYCH plików. Zaczyna mi to przypominać "Rok 1984" Orwella.


(20-01-2012 17:58) #3

RE: ACTA: nadchodzi atak internetowej cenzury

Moim zdaniem to wielki szajs.
Internet powstał aby być wolny i nie kontrolowany.
A teraz co wyczynają oni ??.
chcą nam zablokować internet hah śmiech na sali.
Co ich obchodzi kto co i gdzie ogląda.


(20-01-2012 18:03) #4

RE: ACTA: nadchodzi atak internetowej cenzury

(20-01-2012 17:58)DamiaX napisał(a):  Moim zdaniem to wielki szajs.

Zgadzam się w całej rozciągłości.

(20-01-2012 17:58)DamiaX napisał(a):  Internet powstał aby być wolny i nie kontrolowany.

Dopiero Web 2.0 przyniosło ze sobą tą ideę.

(20-01-2012 17:58)DamiaX napisał(a):  A teraz co wyczynają oni ??.
chcą nam zablokować internet hah śmiech na sali.

Niemniej jednak nie ma co bagatelizować. Sytuacja jest poważna.

(20-01-2012 17:58)DamiaX napisał(a):  Co ich obchodzi kto co i gdzie ogląda.

Zgadzam się.

Podpisywać się pod petycją.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2012 18:03 przez winek.)

(20-01-2012 18:12) #5

RE: ACTA: nadchodzi atak internetowej cenzury

Oczywiście petycję popisałem.
Niech się odp**** co ja robię na internecie i co przeglądam oraz pobieram.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek