Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościAntyspam ;)
(02-09-2010 10:17) #1

Antyspam ;)

Ty tego nie rozumiesz. Ale my Ci to wytłumaczymy. Czarno na białym. Może to pojmiesz.
Wysłałeś spam. My nie lubimy spamów. Spam jest zły. Spam szkodzi sieci. A my lubimy sieć. Więc nie lubimy spamów. W gruncie rzeczy - wręcz nie cierpimy spamów. Spamy nas wkurzają.Co to jest spam? Spam to ten sam list wiele, wiele razy.
Ile to jest wiele, wiele razy? Nie powiemy Ci. Dlaczego? Bo myślimy, że mógłbyś wysłać jeden mniej i powiedzieć, że to już nie jest spam. Ale powiemy ci to: Policz takie małe rzeczy na dłoniach lub stopach. Jesteś blisko odpowiedzi na to pytanie...
Czym nie jest spam? Spam to nie jest zły list. Spam to nie jest zły list wiele, wiele razy. Spam to nie jest list wysłany w niewłaściwym miejscu. Spam to nie jest list wysłany w niewłaściwym miejscu wiele, wiele razy.
Spam to ten sam list wysłany wiele, wiele razy.My nie dbamy o to, co zawiera spam. Dla nas nie jest ważne, czy to jest w dobrym, czy złym miejscu. Byłoby źle, gdybyśmy zwracali na to uwagę. Gdyby nam się nie podobał jakiś artykuł, moglibyśmy powiedzieć, że jest zły, a więc że to spam. Albo że jest w złym miejscu, więc to spam. To by było gorsze niż spam. To by mogła być cenzura. A więc mówimy, że coś jest spamem, jeśli jest to ten sam list wysłany wiele, wiele razy. Jeszcze raz: spam to ten sam list wysłany wiele, wiele razy.Dlaczego spam jest zły? Bo im go więcej, tym więcej miejsca zajmuje na dysku każdego serwera i tym dłużej zajmuje mu dotarcie do wszystkich serwerów news lub skrzynek pocztowych. A powinien zająć tylko malutki kawałeczek miejsca na każdym z tych dysków i tylko krótką chwilkę, żeby tam dotrzeć. A więc spam to straszne marnotrawstwo. Spam to straszne marnotrawstwo miejsca i czasu. Spam jest zły dla sieci. A my lubimy sieć.
Dlaczego jeszcze spam jest zły? Bo im go więcej, tym więcej razy my go musimy oglądać. Niektórzy płacą za newsy lub email, które otrzymują - za każdy list lub artykuł, albo za każdy bajt, albo za czas jaki zabiera im ich otrzymanie. Niektórzy muszą płacić za każdy list w grupie, który otrzymają, bez względu na to, czy go przeczytają, czy nie. A więc spam jest nie fair.
Spam jest niesprawiedliwy.
Dlaczego jeszcze spam jest zły? Spam wkurza innych. Wysyłają listy i piszą, że są wkurzeni. Wiele wiele listów. My nazywamy te listy \'flames\'. A więc spam powoduje wiele, wiele flames.
Dlaczego mały spam jest zły? Wielu ludzi myśli, że jeśli mała rzecz nie jest zła, to ta sama rzecz, tylko duża, też nie jest zła. A więc jeśli nie powiemy, że mały spam jest zły, to pomyślą, że on nie jest zły. I że mogą wysyłać małe spamy. A potem wyślą duży spam. Tak więc jeśli się nie nakrzyczy na mały spam, to będzie wiele, wiele dużych spamów.Co Ty zrobiłeś? Wysłałeś ten sam list wiele, wiele razy. A więc wysłałeś spam. Spam jest zły.
Nie interesuje nas to, co napisałeś. Nie dbamy o to, czy masz rację, czy nie. Nie dbamy o to, czy posłałeś to we właściwe miejsce. Wysłałeś ten sam list wiele, wiele razy. Wysłałeś spam. To właśnie jest złe.Niektórzy wolą pozbywać się spamów, gdy je zobaczą. Myślimy, że to dobrze.
My ich lubimy. Naszym zdaniem, oni są dobrzy. Naszym zdaniem, oni dobrze robią.
Gdy się pozbywają spamu, pozbywają się go w całości. Nie próbują oceniać czy niektóre z listów spamu są w złym miejscu i pozbyć się tylko tych właśnie.
To by było złe. Tak złe, jak powiedzenie, że list jest spamem, bo im się nie podobał. Nie, oni usuwają cały spam. To jest właściwy sposób pozbycia się spamu.
Nie wszyscy tak myślą. Jest kilku, takich jak Dave Hayes, którzy myślą, że należy zostawiać spam w spokoju i że wszystkim powinno być wolno spamować, spamować i spamować. Ale jest wiele, wiele więcej innych, którzy myślą, że spamy należy kasować.Dlaczego jesteśmy wkurzeni na Ciebie? Wysłałeś spam. Spam jest zły. Ale jest jeszcze coś: Gdy powiedzieliśmy Ci, że jesteśmy wkurzeni, Ty powiedziałeś, że to nie był spam. I powiedziałeś, że niektórzy z nas są szaleni. I powiedziałeś, że Twój spam, to nie był spam, bo był we właściwym miejscu. I powiedziałeś, że nie powinniśmy byli go kasować. Albo że nie powinniśmy kasować tych listów, które były we właściwym miejscu. Powiedziałeś, że to cenzura.
Być może powiedziałeś, że tego więcej nie zrobisz. Nawet jeśli tak, to my nie wiemy czy to prawda. Dlaczego? Napisałeś rzeczy, które naszym zdaniem są złe. Zrobiłeś rzeczy, które naszym zdaniem są złe. Więc my Ci nie ufamy.Myślimy, że możesz ponownie to zrobić - następnym razem, gdy o czymś pomyślisz i będziesz chciał, by wielu wielu ludzi o tym usłyszało. I wtedy wyślesz spam. Wyślesz tę samą rzecz wiele, wiele razy.
Jak możesz nas przekonać, że tego więcej nie zrobisz? Jak nas przekonać, że lubisz sieć i że jesteś równy gość? I że warto czytać to, co piszesz?

(1) Napisz, że to, co zrobiłeś, to był spam.
(2) Napisz, że to było złe.
(3) Powiedz, że masz wyrzuty, bo zrobiłeś coś złego.
(4) *Dopiero wtedy* napisz, że więcej tego nie zrobisz.

Wtedy może Ci zaufamy. Wtedy może nie będziemy na ciebie źli. Wtedy może cię polubimy. Może zaczniemy czytać inne Twoje listy.
To chyba nie jest takie trudne? A może?

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek