Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Bicie - odpowiednia metoda wychowawcza ?
(07-08-2010 12:13) #1

Bicie - odpowiednia metoda wychowawcza ?

Jak myślicie, czy bicie dzieci jest potrzebne podczas ich wychowywania?
Czy to aby na pewno odpowiednia metoda wychowawcza?
Czym możnaby ją zastąpić?
Czy wy byliście wychowywani w ten sposób (poprzez bicie) ?

Moim zdaniem takie wychowywanie dziecka jest nieodpowiednią metodą, gdyż może ono w przyszłości być lękliwe i jego psychika nie będzie taka jak u w pełni zdrowego człowieka Oczko


(07-08-2010 14:42) #2

RE: Bicie - odpowiednia metoda wychowawcza ?

Powiem tak, mały i lekki klaps nie zaszkodzi jak dziecko jest naprawdę nieznośne i niegrzeczne. Wkurzają mnie teraźniejsze przepisy zakazujące nawet krzyknięcia na dziecko i dawania mu zakazów. Już jest wyjątkowa liczba bandytów w wieku nastoletnim, a przez ten przepisy wzrost rozwydrzonej dzieciarni będzie jeszcze większy.


(09-06-2011 17:26) #3

RE: Bicie - odpowiednia metoda wychowawcza ?

Moi rodzice nigdy mnie nie uderzyli,nawet jak coś złego zrobiłem,byłi źli i gniewali się ale nigdy nie podnieśli na mnie ręki,zamiast tego stosowali inne kary


(28-09-2011 19:20) #4

RE: Bicie - odpowiednia metoda wychowawcza ?

Tak, uważam ,że tą metodę można zastąpić innymi sposobami lecz czasami nawet tobie może skoczyć się cierpliwość. Nie chodzi tu o pokazanie kto jest silniejszy ten ma władzę, lecz jeśli do dziecka nie dociera to co mówimy w inne sposoby ...


(31-10-2011 18:18) #5

RE: Bicie - odpowiednia metoda wychowawcza ?

Jeśli już klaps tylko w wypadku umyślnego nieposłuszeństwa, kiedy dziecko jest złośliwie uparte i tylko żeby wywołac szybką reakcję -czyli mały klaps a potem tłumaczenie, ewentualnie inne kary...
Ale zasadniczo uważam klapsy za porażkę wychowawczą Smutek
im częściej dziecko jest bite tym częściej ono samo bije inne dzieci oraz rodzeństwo :/

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2011 11:06 przez Uncle.)

(27-12-2012 20:14) #6

RE: Bicie - odpowiednia metoda wychowawcza ?

Nie, nie, nie. Dzieci nie należy bić. Lekki klaps - owszem ale nie jakieś brutalne bicie.



(17-04-2018 22:13) #8

RE: Bicie - odpowiednia metoda wychowawcza ?

Oczywiście, że nie odpowiednia metoda, można porozmawiać i wytłumaczyć


(11-05-2018 21:20) #9

RE: Bicie - odpowiednia metoda wychowawcza ?

Moim zdaniem to ostateczne rozwiązanie, na które nie należy się decydować


(24-07-2018 17:20) #10

RE: Bicie - odpowiednia metoda wychowawcza ?

Zasadniczo rzecz biorąc, mam dokładnie to samo zdanie co mój poprzednik...


Coś we mnie drapie pazurami, próbując wydostać się z klatki, którą sama zamknęłam, łomocze do drzwi mojego serca, błagając o wypuszczenie.




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek