Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościCenzura Internetu
(04-05-2009 13:40) #1

Cenzura Internetu

Drogi użytkowniku, droga użytkowniczko Internetu!

Już 5 maja odbędzie się jakże ważne dla nas głosowanie w Parlamencie Europejskim, a dotyczące tak zwanego Pakietu Telekomunikacyjnego. Brukselscy oficjele postanowili ograniczyć nam dostęp do Internetu i podzielić go na tak zwane "pakiety". Co to oznacza w praktyce? Daje to prawo dostawcom usług internetowych na ograniczony dostęp do zasobów światowej sieci. Przykładowo w najtańszym pakiecie dostaniesz dostęp do jednych, a do innych witryn już nie - zależy to od zasobności portfela właściciela portalu. Może się zdarzyć, że dostęp do niszowych, ale jakże ważnych dla Ciebie witryn będzie zablokowany. Winne są korporacje, które lobbują na rzecz tych zmian pod pretekstem obrony przed piractwem. Jest prawie pewne, że dostęp do sieci p2p zostanie zablokowany, bo żadnemu usługodawcy nie będzie się to opłacać.
Co możemy zatem zrobić? Musimy zareagować, zaprotestować przeciw takim praktykom. Służy do tego ta właśnie witryna, którą oddaliśmy do Państwa dyspozycji. Najgorsza jest niewiedza i na to liczą urzędnicy brukselscy. Bo czy wcześniej słyszeli Państwo o Pakiecie Telekomunikacyjnym, bądź prawie do odcinania użytkownikom Internetu?
Poniżej, po lewej stronie znajduje się list otwarty. Z kolei po prawej, lista wszystkich polskich europarlamentarzystów, z podziałem na frakcje. Naszym celem jest zebranie jak największej liczby podpisów i wysłania ich wraz z listem otwartym do wspomnianych osób. Jeżeli zatem zgadzasz się z nami i postanowiłeś zaprotestować, wypełnij proszę poniższy formularz. Bardzo prosimy o podanie prawdziwych i pełnych danych osobowych (imię i nazwisko) oraz adresu e-mail. Na adres ten zostanie wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu - dokonaj i tego kroku. Adres e-mail jest wykorzystywany tylko do potwierdzenia oddania głosu. Ewentualnie zostanie wysłana na niego informacja o zakończeniu akcji. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przez oddawaniem kilka razy tego samego głosu.
Co jeszcze można zrobić? Przekaż adres tej strony swoim znajomym, poinformuj ich o akcji. Sprawa jest naprawdę poważna i dotyczy nas wszystkich!


Wejdź na stronę i złóż petycję!!!
http://stopcenzurze.wikidot.com


(04-05-2009 14:27) #2

RE: Cenzura Internetu

Czego oni nie wymyślą...Bez sensu. No tak, trzeba jakoś działać Jezyk1 Tak nie może być :/


(04-05-2009 14:47) #3

RE: Cenzura Internetu

Komunie mówimy stanowcze NIE!!! Rejestracja każdej strony w sądzie, proces ThePirateBay, A teraz pakiet internetowy.
Chyba się im we łbach poprzewracało, oczywiście jeżeli było co...


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(04-05-2009 16:03) #4

RE: Cenzura Internetu

Powiem tak:
...
albo nie, bo jak coś powiem to będę tego żałował :/
Ale tego debila co to wymyślił, najchętniej bym przejechał czymś ciężkim!


(04-05-2009 16:21) #5

RE: Cenzura Internetu

Co to k**wa ma być? Oni mają jakieś problemy ze sobą? Jest to jedna z najlepszych zalet internetu! Wszystkie strony są dostępne! A oni chcą je zablokować!?


God save us everyone
Will we burn inside the fires of a thousand suns?
For the sins of our hand, the sins of our tongue
The sins of our father, the sins of our young


(10-05-2009 21:30) #6

Nie przeszło!!

6.5.2009

Pakiet Telekomunikacyjny został odrzucony podczas głosowania Pakiet Telekomunikacyjny odrzucony w UE (za OSnews.pl) — oznacza to, że niektóre z uzgodnionych poprawek nie przeszły w głosowaniu w parlamencie i całość zostanie przełożona na posiedzenie parlamentu we wrześniu, już w nowej kadencji.

Aczkolwiek została przegłosowana poprawka, która uprawomocnia pakietowanie Internetu.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2009 22:13 przez Uncle.)

(12-06-2009 19:45) #7

RE: Cenzura Internetu

ale to chyba niewiele znaczy, przecież np. nigdy nie było przepisu zabraniającego dostawcom neta utworzenia pakietu który dawał by dostęp tylko do stron z końcówką .pl a mimo to nikt nie wpadł na pomysł oferowania takiego pakietu.
bo oczywiście i tak nikt by takiego nie chciał.

pożyjemy, zobaczymy. wg mnie ta poprawka prawie nic nie zmieni, cale szczęście że pakiet odrzucono. mam nadzieję że nowa ekipa nie popełni żadnego głupstwa we wrześniu.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek