Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Co wam pomaga w uczeniu się ?
(21-02-2012 17:35) #1

Co wam pomaga w uczeniu się ?

No własnie co wam naprawdę pomaga w uczeniu się i zapamiętywaniu potrzebnych informacji ?.
Czy jecie dużo ryb a może zażywacie jakieś specjalnie tabletki ?.
Czy uczycie się przy muzyce ?.
Jakie macie własne sekrety na podbijanie świata nauki ?.
Zapraszam do dyskusji !.


(21-02-2012 17:40) #2

RE: Co wam pomaga w uczeniu się ?

Mnie to w nauce pomagało zjedzenie kilku kawałków czekolady, ale przede wszystkim samozaparcie i chęć nauczenia się danego materiału. W przypadku przedmiotów, których nie lubiłam po prostu mówiłam sobie, że im szybciej się tego nauczę tym szybciej będę mieć to z głowy.


(21-02-2012 17:43) #3

RE: Co wam pomaga w uczeniu się ?

Mi w nauce pomaga zawsze jakaś motywacja.
Czy to jakaś nagroda za nauczenie się tego czy dostanie dobrej oceny.
W nauce też mi pomaga muzyka oraz sposób uczenia się.
Najtrudniejsze rzeczy na początek a łatwe na koniec.


(21-02-2012 17:49) #4

RE: Co wam pomaga w uczeniu się ?

A mi muzyka zazwyczaj przeszkadza w nauce. Do efektownej nauki potrzebuje ciszy i skupienia. Oraz oczywiście motywacja którą było najczęściej uzyskanie pozytywnej oceny. Niestety nie przekonuje mnie stwierdzenie "zrobisz i będziesz miał z głowy" - mimo to ciągle odkładam naukę na później.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2012 14:14 przez winek.)

(28-12-2012 17:23) #5

RE: Co wam pomaga w uczeniu się ?

Mi pomaga zjadanie orzechów włoskich. Są bardzo dobre na koncentrację i pomagają mi w uczeniu się.


(20-04-2016 19:38) #6

RE: Co wam pomaga w uczeniu się ?

Uczenie się na ostatnią chwilę może nie jest dobre..ale mi pomaga bo wiem, że już nie mam innej opcji i wtedy robie to mega szybkoOczko


(04-04-2017 12:43) #7

RE: Co wam pomaga w uczeniu się ?

mi osobiście pomaga kawa Zęby



(08-11-2017 13:38) #9

RE: Co wam pomaga w uczeniu się ?

Mi pomaga tylko i wyłącznie zainteresowanie tematem. Jeżeli przedmiot nie jest dla mnie ciekawy, jest mi cholernie ciężko czegokolwiek z niego się nauczyć..


(11-01-2018 12:00) #10

RE: Co wam pomaga w uczeniu się ?

Ja często robię sobie mapę pamięci. Najważniejsze rzeczy zawsze sobie wypisuję na kartce, a potem z tego podkreślam na kolorowo jeszcze ważniejsze rzeczy. W sumie to wszystkie swoje notatki koloruje. Często jak chcę zapamiętać jakiś schemat czy pojęcie to układam jakieś historyjki. Jeśli chodzi o zapamiętanie dat to układam z nimi rymowanki lub króciutkie piosenki. Do tego czytam ciekawe artykuły na przykład takie jak http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/pr...oby,3.html dzięki czemu też potrzebne informacje zapamiętuje.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek