Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Dlaczego Linux?
(04-06-2010 13:23) #1

Dlaczego Linux?

Co skłoniło was do używania tego systemu?
Jala jest jego najwieksza zaleta?


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(05-06-2010 11:46) #2

RE: Dlaczego Linux?

Linux nadaje się chyba tylko do zastosowań firmowych.
Ja używam go wyłącznie w serwerowni, gdzie pracuję.
Hmm... Linux wcale nie jest moim zdaniem jakiś mega fajny. Ma po prostu inne zastosowanie.
Największa zaleta to chyba możliwość używania go na gorszych konfiguracjach sprzętowych, no i lepiej sprawdza się jako serwer.


Mój sprzęcik:\r\nCore 2 Duo E8400 3.0Ghz LGA775 BOX @ 4,00 Ghz \r\nDFI LanParty LT X48-T2R\r\nHDD SAMSUNG 750GB HA751LJ 7200\r\nDWIE: Asus HD4850 512MB DDR3 256bit\r\nOCZ DDR2 4096MB PC800 DUAL 2x2048MB CL4 REAPER\r\nCHIEFTEC CFT-750-14C\r\nOb. NZXT LeXa Black - Redline Edition\r\nRadi. THERMALRIGHT (ULTRA-120EX)\r\nWent. XILENCE

(13-06-2010 21:52) #3

RE: Dlaczego Linux?

Ja używam Linuxa głównie do wykonywania jakichś bardziej zaawansowanych zajęć związanych z siecią (typu używanie skanera nmap; poza tym ten system można o wiele bardziej modyfikować, np. modyfikować jądro)


(20-01-2011 00:51) #4

RE: Dlaczego Linux?

A ja mam zupełnie inne odczucie. Używam go normalnie w domu do wszystkiego: od buszowania po internecie, przez pisanie stron w Bluefish, aż do tworzenia grafiki w GIMP-ie. Fakt, nie zainteresują się nim maniacy gier, bo nie w tym rzecz. Największym plusem Linuxa jest to, że jest całkowicie darmowy. Do pierwszej instalacji tego systemu skłoniła mnie chęć zmian. Po co wszędzie Windows? Będę inny! Chyba nie wrócę już do okienek...
A, używam Ubuntu Zęby


(20-01-2011 14:32) #5

RE: Dlaczego Linux?

Ja używałem linuxa i mogę powiedzieć że jest on dobry.
Zadziwił mnie jego szybki start i zamykanie systemu.
Ale przesiadłem się na Windowsa 7 ponieważ nie znalazłem na niego wielu programów:/
W pracy to linux się sprawdza.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek