Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Dlaczego ludzie pamiętają tak dobrze złe chwile, a o tych dobrych rzadko pamiętają?
(17-10-2012 22:38) #1

Dlaczego ludzie pamiętają tak dobrze złe chwile, a o tych dobrych rzadko pamiętają?

Dlaczego ludzie pamiętają tak dobrze złe chwile, a o tych dobrych rzadko pamiętają? Jak to się dzieje? Dlaczego tak jest? Czy ludzie mają naturalna skłonność do depresji?


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(17-10-2012 23:13) #2

Re: Dlaczego ludzie...

Nasz mózg lepiej zapamiętuje chwile, które były dla niego szokiem, wstrząsem, takie rzeczy lepiej zapadają w pamięć. Niestety.


(18-10-2012 11:10) #3

RE: Dlaczego ludzie...

(17-10-2012 23:13)winek napisał(a):  Nasz mózg lepiej zapamiętuje chwile, które były dla niego szokiem, wstrząsem, takie rzeczy lepiej zapadają w pamięć. Niestety.

A to nie jest przypadkiem wina instynktu przetrwania?


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(18-10-2012 12:34) #4

Re

Winek ma racje , zło które zostało nam wyrządzone pamiętamy do grobowej deski nawet gdybyśmy mieli demencje starczą to i tak pamiętamy.


(18-10-2012 20:52) #5

RE: Dlaczego ludzie pamiętają tak dobrze złe chwile, a o tych dobrych rzadko ...

Moim zdaniem ludzie dlatego pamiętają złe chwilę ponieważ często przynoszą one przestrogę na dalsze życie. Człowiek bardziej pamięta np że dotknięcie ognia powoduje oparzenie niż że ogień tak ładnie się palił. Taka już ludzka natura.


(28-12-2012 15:22) #6

Dlaczego ludzie pamiętają tak dobrze złe chwile, a o tych dobrych rzadko pamiętają?

Nie zgodzę się z Tobą. Istnieją ludzie, którzy pamiętają tylko dobre chwile a złe zapominają i ja jestem tego przykładem Wesoly


(04-10-2017 18:15) #7

Dlaczego ludzie pamiętają tak dobrze złe chwile, a o tych dobrych rzadko pamiętają?

Ja pamiętam gościa sprzed 5 lat, jego zapach. Pamiętam, że zawsze mogłam na niego liczyć.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek