Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościDlaczego po piwie świat jest piękniejszy?
(20-08-2010 09:35) #1

Dlaczego po piwie świat jest piękniejszy?

Witam Panowie! Znalazłam taki oto artykuł i jestem ciekawa Waszego zdania na temat zawarty w nim. Zapraszam do dyskusji.

Cytat:Brytyjscy naukowcy odkryli, dlaczego picie alkoholu sprawia, że ludzie dookoła wydają nam się atrakcyjniejsi. Wszystko przez skłonność do uznawania symetrycznych twarzy za piękniejsze. Okazało się też, że kobiety są bardziej podatne na efekt "piwnych okularów".

Alkohol osłabia aktywność obszarów mózgu odpowiedzialnych za analizowanie, czy dana twarz jest symetryczna. Im więcej promili we krwi, tym bardziej tracimy zdolność postrzegania asymetrii, więc wszyscy wydają się nam śliczni.

Naukowcy opierają te wnioski na badaniu przeprowadzonym wśród 64 studentów. Oglądali oni pary twarzy i mieli za zadanie określić, która twarz jest ładniejsza. Kiedy oglądali pojedyncze twarze, decydowali, czy są ładne. "Właściwa odpowiedź" miała związek właśnie z symetrią. Studenci szybciej i trafniej podejmowali decyzje na trzeźwo. Po spożyciu alkoholu nie mogli się zdecydować i byli niekonsekwentni.

Szczególnie drastycznie pogorszyły się osądy kobiet. Naukowcy tłumaczą to faktem, że "mężczyźni są wzrokowcami". Jak powiedział Lewis Halsey z Uniwersytetu Roehampton w Londynie, "mężczyźni cały czas obserwują kobiety". Czyli mają większą wprawę.

Wnioski są proste - po alkoholu świat jest piękniejszy. Ups, przepraszam, wnioski są zatrważające - pod wpływem alkoholu, gotowi jesteśmy spędzić wieczór nawet z ogrem.
(MC)
Źródła: GIZMODO.PL

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2010 09:36 przez Niebieska.)
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek