Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Dystrybucja
(15-05-2009 18:17) #1

Dystrybucja

Która dystrybucja linuxa (o ile używacie) wydaje się wam najbardziej przyjazna i "możliwa do pracy" (jak to niektórzy nazywają). Dla mnie nieważne jest distro, ważne są umiejętności, chociaż z Debianem jest ciężko. Sam aktualnie używam Ubuntu 9.04 32 bit.


[Obrazek: 4453_18_05_09_8_33_01.png]

Filmy, gry, programy i wszystko co wgrywam jest tylko w celu stworzenia kopii zapasowej. Jeżeli nie posiadasz jakiegoś filmu, czy gry, lub innych w wersji oryginalnej nie wolno Ci pobierać tego pliku !

(15-05-2009 18:35) #2

RE: Dystrybucja

Jak dla mnie bardzo fajna jest dystrybucja ubuntu. Prosta i szybka instalacja (nie to co Gentoo, kompilacja prawie cały dzień, masakra )Połączenie dużej ilości oprogramowania dostępnego z debiana. Stabilność i nowoczesność dostępna z SIDa (Sidux bardzo fajna dystrybucja, ale ma duże braki w stabilności Placze), A zarazem bardzo userfriendly, i nie ma pokręconych problemów z zależnościami jak w Mandrivie (fajna i prosta dystrybucja ale cholerny żółw), czy też w fedorze.

Używam Kubuntu 9.04 i jestem bardzo zadowolony Oczko


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(16-05-2009 21:37) #3

RE: Dystrybucja

A używałeś / ktoś może kiedyś OpenSUS(ła)E ? Z tego co wiem jest trochę napchany syfem i wolny. Zastanawiam się jakie byłoby w miarę szybkie, ale efektowne distro KDE. Czy moze poczekać na stable KDE 4.3.


[Obrazek: 4453_18_05_09_8_33_01.png]

Filmy, gry, programy i wszystko co wgrywam jest tylko w celu stworzenia kopii zapasowej. Jeżeli nie posiadasz jakiegoś filmu, czy gry, lub innych w wersji oryginalnej nie wolno Ci pobierać tego pliku !

(23-05-2009 11:45) #4

RE: Dystrybucja

A powiedzcie mi moze czym sie rozni Xp'ek od tego Linuxa?
Czy na linuxie lepiej sie pracuje?


(26-06-2009 19:23) #5

RE: Dystrybucja

Hah za szybko Ci nie odpowiedziałem Zęby Nie zauważyłem postu. Pierwszą i najważniejsza różnicą jest to, że na linuxie nie ma DirectX (Microsoft nie chce udostępnić źródeł), zamiast WinApi jest GTK+ (i tak niewiele Ci to mówi). Cóż, nieco inny interfejs, ale co najważniejsze Linux jest darmowy. Ściągasz sobie distro z oficjalnej strony, ładujesz na płytę i już. Brak DirectX'a jest dosyć bolesny, ale istnieje taki projekt - Wine = Windows Emulator. Tak naprawdę to nie jest emulator i niektóre aplikacje działają naprawdę lepiej niż na Windowsie. Są też jego komercyjne odpowiedniki np. Cedega, ale lepiej się nim pobawić. Co właściwie chodzi na Wine. wg mnie być może nawet 60 % aplikacji Windowsowych działa w pełni poprawnie. Jakbyś chciał się więcej dowiedzieć o linuxie to wikpedia + strony i fora Oczko Dzięki za poczytanie Oczko


[Obrazek: 4453_18_05_09_8_33_01.png]

Filmy, gry, programy i wszystko co wgrywam jest tylko w celu stworzenia kopii zapasowej. Jeżeli nie posiadasz jakiegoś filmu, czy gry, lub innych w wersji oryginalnej nie wolno Ci pobierać tego pliku !

(17-07-2010 23:02) #6

RE: Dystrybucja

Odświeże temat. Minął rok, i nadal wg mnie liderem jest ubuntu.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(31-01-2012 21:55) #7

RE: Dystrybucja

Planuję zmianę dystrybucji na Kubuntu ponieważ według mnie Ubuntu zmierza w złą stronę (Unity i inne wybajerowane elementy interfejsu). Aktualnie używam Debiana Squeeze.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2012 13:13 przez winek.)

(01-02-2012 12:04) #8

RE: Dystrybucja

Moim zdaniem wygrywa na tą chwilę Ubuntu.
Fakt unity nie bardzo przypadają do gustu innym osobą ale można zawsze zmienić środowisko graficzne.
Fedory nie polecam ponieważ po instalacji złych sterowników do karty graficznej system się posypał.


(01-02-2012 12:59) #9

RE: Dystrybucja

Damian, w Twoim przypadku czegoś by tam nie zainstalował i tak by padło Lol


(01-02-2012 13:16) #10

RE: Dystrybucja

Haha no jednak fakt.
Taki żywot Damiana Zęby.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek