Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościGatunki komputerowców
(03-08-2010 12:38) #1

Gatunki komputerowców

1. Komputerowiec normalny (pospolity) [łac. normalus niudzialus], znany również jako "przeciętny użytkownik komputera". Spędza przed tą maszyną 2-5 godzin dziennie i używa win98 lub winME. Bardzo rozpowszechniony w Europie, U.S.A. i Australii.

2. Komputerowiec - gracz [łac.plejerus komputerus]. Używa komputera tylko do gier, jego ulubione systemy to, tak jak u komputerowca normalnego, win98 lub ME. Można go rozpoznać po czerwonych oczach i wielkich worach pod nimi (całonocne granie). Jest akceptowany wśród początkujących komputerowców - o których piszę niżej - ale wśród bardziej zaawansowanych użytkowników nie lubiany.

3. Komputerowiec początkujący [łac.lamerus słabełus]. Ma przeważnie symbionta, czyli "znającego się na komputerach" kolegę. Używa tych samych systemów co gracz i normalny, ale nie daje sobie zbytnio rady. Jest to stadium przejściowe, z kompterowca początkującego wyrasta następnie jakiś inny gatunek.

4. Komputerowiec – kobieta [łac.lamerix kobitkux]. Rzadko spotykany wśród gatunków bardziej rozwiniętych. Rozpowszechniony w szkołach jako nauczycielka. Często spotykany w internecie na różnego rodzaju chat'ach.

5. Lamer [łac.durnotus debilus]. Pasożyt - pasożytuje na opinii innych komputerowców. Nie lubiany przez inne gatunki. Słynie ze swej wiedzy o komputerach wśród luserów. Ściśle spokrewniony z komputerowcem kobietą (z drobnymi i rzadkimi wyjątkami).

6. Luser [łac.luserux baranus]. Przeważnie nie ma komputera i myśli, że komputer to monitor, klawiatura i myszka, ta szara skrzynka to tylko taki dodatek. Gatunek ten nie jest do końca komputerowcem. Jest raczej zadatkiem na takiego.

7. Hacker [łac.genius kojotus]. Jest komputerowcem zaawansowanym. Siedzi ciągle w internecie i robi (w zależności od odmiany) różne, najczęściej nieprzyjemne dla innych, rzeczy. Hackerów dzielimy na: - Wrednych
- włamujących się na strony tylko po to żeby je zniszczyć (drapieżniki)
- O słabym poczuciu własnej wartości - włamuje się aby sobie udowodnić, że potrafi pokonać wszystkie zabezpieczenia. Gatunek niegroźny dla otoczenia i bardzo płochliwy.

8. Pingwin [łac.linux pingwinux] - użytkownik Linuxa. Gatunek szybko rozprzestrzeniający się na całym świecie, dosyć inteligentny.

9. Pirat komputerowy [łac.milutkus komuterux] - gatunek bardzo pożyteczny i przyjazny dla otoczenia. Lubiany przez większość komputerowców, i nie wiadomo z jakiego powodu ścigany przez niektóre instytucje. Mimo licznych polowań na ten gatunek, rozprzestrzenia się on na całym świecie, a szczególnie na terenach biedniejszych krajów. Ma tam więcej żerowisk.

10.Programista [łac.programix] - programuje programy w programach do programowania.

11. Internauta [łac.interkikusus magnifikus]- gatunek mający wiele odmian. Najpospolitszym przykładem jest internauta typowy. Aktywny tylko przez dwa tygodnie w miesiącu ponieważ przez pierwsze dwa jest nieprzytomny po otrzymaniu rachunku telefonicznego. Jeden z najpospolitszych gatunków na świecie. Ściąga z internetu najróżniejsze, najczęściej bezużyteczne rzeczy niegroźny i nieagresywny.

12. Gatunki pokrewne:
a) Konsolowiec [łac.konsoliktus] - często przeradza się w "komputerowca gracza". Używa konsoli wmawiając swoim rodzicom, że dzięki niej będzie mógł łatwiej posługiwać się komputerem.
b) Z X Spectrumowiec [łac. zetuks xux spectrumkus] - gatunek rzadko spotykany, który bezpowrotnie zanika na ziemi.
c) Komodorowiec [łac. komodorus szmelcux] - następny prymitywny gatunek, który wymiera.
d) Atarikowiec [łac.atarix złomus] - znaleźć przedstawiciela tego gatunku to nielada wyczyn.
e) Amigowiec [łac.dyskietkus potrzebus] - w miarę często spotykany, ale jego ilość stopniowo maleje.
f) Pegazus [łac.pegazuks gierkus] - najmniej podobny do typowych komputerowców, gatunek w którym na podstawie wykopalisk doszukuje się pokrewieństwa z komputerowcem graczem.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek