Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



(06-07-2009 20:50) #1

grafik

siemanko,
od około 2/3 lat zajmuję się grafiką komputerową, natomiast od roku pracuję w tym zawodzie. W trakcie swojej pracy nabyłem więcej umiejętności niż przez 2 lata studiów. Praca jest ciekawa, robię to co lubię, jednak nie zawsze jest kolorowo. Zazwyczaj wszystko musi być wykonane na wczoraj, w związku z czym w projektach zdarzają się pewne niedoróbki, najczęściej są to literówki. Ostatnio przy wykonywaniu plakatu z pośpiechu na pasek sponsorów wrzuciłem o jedno logo za dużo Z_jezorem Jednak nikt nie ma mi za złe takich pomyłek, gdyż treść projektu jest zazwyczaj weryfikowana przez kilka osób (jednak często i oni nie zauważają moich pomyłek).
Drugim problemem pracy grafika jest to że jego prace często wykonywane są pod ścisłym kryterium zleceniodawcy co sprawia że praca właściwie nie jest jego, ktoś miał wizję a on jedynie ją urzeczywistnił. Bardzo ciężko jest dogadać się z klientami, zdarzają się na prawdę wymagający a wręcz upierdliwi.
Część moich prac można znaleźć na http://www.marxdesign.pl


(06-07-2009 21:23) #2

RE: grafik

Świetne prace na Twoim portfolio... Gratulacje. Oczko


Sam chcę zostać informatykiem... I nie wiem czy grafikiem, programistą lub developerem...

PS
Na forum mamy już zawodowego programiste, teraz doszedł grafik... Może jakoś pomożecie mi w tym trudnym dla mnie wyborze. Lol


God save us everyone
Will we burn inside the fires of a thousand suns?
For the sins of our hand, the sins of our tongue
The sins of our father, the sins of our young


(06-07-2009 21:29) #3

RE: grafik

heh, to zależy czy Twój umysł jest ścisły czy humanistyczny, czy masz bogatą wyobraźnię (w grafice nie koniecznie liczą się zdolności takie jak rysunek czy malarstwo) ważne żebyś wiedział co chcesz stworzyć, albo po prostu zasiadał przy kompie i tworzył aż w końcu wyjdzie coś co powali ludzi na kolana, pomoże Ci w tym oprogramowanie - zastąpi ołówek i sztalugę Z_jezorem


(06-07-2009 22:39) #4

RE: grafik

A ile zarabiasz na miesiąc? Oczko


God save us everyone
Will we burn inside the fires of a thousand suns?
For the sins of our hand, the sins of our tongue
The sins of our father, the sins of our young


(06-07-2009 23:05) #5

RE: grafik

prócz tego że pracuje czyli około 4 tys/mc, dorabiam sobie na własną rękę ale to w zależności od zleceń do 1 tys/mc


(06-07-2009 23:08) #6

RE: grafik

(06-07-2009 23:05)marxdesign napisał(a):  prócz tego że pracuje czyli około 4 tys/mc, dorabiam sobie na własną rękę ale to w zależności od zleceń do 1 tys/mc

Wow To kozacko!


God save us everyone
Will we burn inside the fires of a thousand suns?
For the sins of our hand, the sins of our tongue
The sins of our father, the sins of our young


(06-07-2009 23:16) #7

RE: grafik

za to programiści zarabiają do 10 tys z tego co mi wiadomo Z_jezorem


(06-07-2009 23:19) #8

RE: grafik

Mack jest programistą... I zarabia 2700 miesięczne...

http://hajlo.com/Temat-informatyk


God save us everyone
Will we burn inside the fires of a thousand suns?
For the sins of our hand, the sins of our tongue
The sins of our father, the sins of our young


(06-07-2009 23:48) #9

RE: grafik

to zależy co robisz i dla kogo, ile wiesz i ile potrafisz, nie da się ściśle określić zarobków


(07-07-2009 09:27) #10

RE: grafik

Witajcie, też zajmuję się grafiką komputerową, tylko jakoś nie mam przekonania Oczko
U mnie raczej jest to tzw freelancerka, cały czas się uczę, tylko boję się robienia dużych projektów Wesoly

Na koncie mam projekt topu dla http://www.rysujznami.pl i projekt okładki płyty dla Wydawnictwa Muzycznego Sunmusic.
Jestem w trakcie realizacji swojego portfolio.
pzdr Oczko





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek