Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościHistoria czasu
(04-01-2012 21:49) #1

Historia czasu

Czy w szkole uczą prawdziwej historii czy jest to tzw. "wersja oficjalna"?
Przypomnij sobie czego cię nauczono, i przekonaj się jak to było naprawdę:
3050 B.C. - Pewien Sumeryjczyk wynajduje koło. W przeciągu tygodnia, pomysł ten zostaje wykradziony i powielany przez innych Sumeryjczyków, ustalając w ten sposób zasady etyki w biznesie, które obowiązują do dnia dzisiejszego.
1850 B.C. - Brytyjczycy ogłaszają Operację Stonehenge sukcesem. W końcu udało im się ustawić bloki kamienne w wystarczająco bezsensowny sposób, aby dać na wieki naukowcom do myślenia.
1785 B.C. - Pierwszy kalendarz, składający się z 354 dni, został wprowadzony przez naukowców babilońskich.
1768 B.C. - Babilończycy zdają sobie sprawę, że coś jest nie tak, gdy w czerwcu zaczyna się zima.
776 B.C. - Pierwsze na świecie pieniądze pojawiają się w Persji. Następnego dnia natychmiast pojawia się pierwszy znany fałszerz pieniędzy.
525 B.C. - Odbywają się Pierwsze Igrzyska Olimpijskie. Okazuje się, że są bardzo podobne do organizowanych w czasach obecnych, za wyjątkiem tego, że Rosjanie nie próbują wystawić dwumetrowego ruska z wąsami do kobiecych zawodów pchnięcia kulą. Za to Egipcjanie próbują!
410 B.C. - Rzym zaprzestaje robić niewolników z dłużników, obalając w ten sposób największą przeszkodę we wprowadzeniu kart kredytowych.
404 B.C. - Wojna Peloponeska trwa już 27 lat, ponieważ żadna ze stron nie może znaleźć człowieka, który mógłby napisać traktat i który potrafić literować w Peloponeskim.
214 B.C. - Dziesiątki tysięcy Chińczyków pracuje przez ćwierć wieku nad budową Wielkiego Muru Chińskiego o długości 2400 kilometrów. A mimo wszystko, pies sąsiada cały czas przełazi...
1 B.C. - Producenci kalendarzy nie potrafią dojść do porozumienia w sprawie, jak nazwać kolejny rok.
79 A.D. - Nabywanie nieruchomości w Pompei okazuje się kiepską inwestycją.
432 - Św. Patryk wprowadza Chrześcijaństwo w Irlandii, dając w ten sposób Irlandczykom ciekawy powód do wojny na przyszłe lata.
1000 - Leif Ericsson odkrywa Amerykę, lecz stwierdza, że odkrycie nie jest warte ogłoszenia.
1043 - Lady Godiva wynajduje sposób demonstracji przeciw wysokim podatkom, który natychmiast sprawia, że wszyscy zapominają, przeciw czemu ona demonstruje.
1125 - W Europie zostają wprowadzone cyfry Arabskie, co umożliwia chłopom rozwiązanie najbardziej kłopotliwego dla nich problemu: ile podatku musisz zapłacić od MMMDCCCLX lirów, gdy jesteś w XXXVI procentowym progu podatkowym?
1233 - Powstaje Święta Inkwizycja, której zadaniem jest torturowanie i zabijanie wszystkich, którzy nie zgadzają z Prawem Kościoła. Jednakże, praktyka ta jest tak nie-chrześcijańska, że zezwala się na nią jednie przez 600 kolejnych lat.
1297 - Zostaje otwarta pierwsza na świecie giełda papierów wartościowych, lecz nikt nie wpadł na to, by zapisać się już wtedy na akcje PKO BP lub TVN.
1433 - Portugalia rozpoczyna handel niewolnikami z Afryki, co jedynie udowadnia, co małe, ambitne państewko może dokonać przy odrobinie pomysłowości i sporej dozie zła!
1456 - Angielski sędzia ponownie rozpatruje sprawę Joanny D'Arc i anuluje jej wyrok śmierci. Niestety, dla niej, została ona stracona w 1431.
1492 - Krzysztof Kolumb udowadnia, jak bardzo się zgubił, lądując na Bahamach, nazywając to miejsce San Salvador, i nazywając tubylców Indianami.
1497 - Amerigo Vespucci zostaje 7-mym, czy też 8-mym odkrywcą nowego świata, lecz jako pierwszy nazywa go swoim imieniem... Stany Zjednoczone Vespuccii!
1508 - Michał Anioł w końcu zgadza się pomalować sufit w Kaplicy Sykstyńskiej, lecz dalej odmawia mycia okien.
1513 - Ponce de Leon twierdz, że odnalazł Fontannę Młodości, lecz umiera w podeszłym wieku, próbując sobie przypomnieć, gdzie ją znalazł.
1522 - Naukowcy, którzy wiedzą, że świat jest płaski, dochodzą do wniosku, że Magellan okrążył świat, czołgając się po dnie.
1568 - Pogrążony w smutku po zniesławieniu jego dobrego imienia, Iwan Groźny zabija kolejne 100,000 chłopów, aby zmusić ich do zaprzestania nazywania go Iwanem Groźnym.
1607 - Indianie śmieją się do rozpuku, gdy pierwszy Europejski turysta, zwiedzający Wirginię, próbuje zameldować się w hotelu pod nazwiskiem John Smith.
1618 - Los przyszłych pokoleń został przesądzony, gdy Anglicy wykonali wyrok na Sir Walterze Raleigha, lecz pozostawili jego plantacje tytoniu w stanie nienaruszonym.
1642 - Dziewięciu studentów otrzymuje pierwsze stopnie naukowe licencjata przyznane w Ameryce, po czym natychmiast odkrywają oni, że nie ma wolnych stanowisk pracy dla ludzi z wyższym wykształceniem.
1670 - Pielgrzymi są tak zajęci paleniem tak zwanych czarownic, że nie zauważają złotej rocznicy uzyskania wolności religijnych.
1755 - Samuel Johnson wydaje pierwszy Słownik Języka Angielskiego, zapewniając w końcu dzieciom książkę, w której mogą sprawdzić znaczenie brzydkich słów.
1758 - New Jersey zostało wybrane miejscem pierwszego rezerwatu dla Indian, co powinno dać Indianom wizję, w jak parszywych warunkach będą żyli do dnia dzisiejszego.
1763 - Koniec wojny Francusko - Indiańskiej. Przegranymi są Francuzi jak i Indianie.
1770 - Zastrzelenie trzech ludzi w trakcie Masakry Bostońskiej wywołuje Rewolucję. 200 lat później, zastrzelenie trzech osób w Bostonie uważane jest za średnią sobotnich nocy.
1773 - Kolonialiści wrzucają herbatę do Zatoki Bostońskiej. Brytyjczycy nazywają ten akt barbarzyńskim, podkreślając, że nikt nie dodał śmietanki.
1776 - Napoleon decyduje się zachować neutralny stosunek do Rewolucji Amerykańskiej, głownie dlatego, że ma on dopiero 7 lat.
1779 - John Paul Jones zawiadomił Brytyjczyków, że dopiero rozpoczął walkę, a następnie poczuł się trochę głupio, gdy zauważył, że statek mu tonie.
1793 - "Niech i oni jedzą ciasto!" stało się najsławniejszą rzeczą, jaką Marie Antionette kiedykolwiek powiedziała. Także najmniej dyplomatyczną rzeczą, jaką kiedykolwiek powiedziała. A także ostatnią rzeczą, jaką kiedykolwiek powiedziała.
1799 - Przetłumaczenie bazaltowego kamienia zwanego Rosetta Stone umożliwia naukowcom odkrycie, że Egipskie hieroglify nie zawierają żadnych ważnych informacji. "Drogi Ramzesie, jak się miewasz? U mnie wszystko w porządku."
1805 - Robert Fulton wynajduje torpedę.
1807 - Robert Fulton wynajduje statek parowy, ponieważ nie miał, czego rozwalać swoimi torpedami.
1815 - Została ustanowiona polityka Urzędów Pocztowych po tym, jak Andrew Jackson wygrał bitwę pod Nowym Orleanem, gdy miesiąc wcześniej powinien był otrzymać list z informacją, że Wojna zakończyła się w 1812.
1859 - Charles Darwin pisze "Pochodzenie gatunku". Książka posiada tą samą fabułę, co film "Planeta Małp", lecz nie udaje jej się zarobić tyle pieniędzy co film.
1865 - Żołnierze Stanów Zjednoczonych Ameryki stają przed największym wyzwaniem wojennym: sprawić, aby Generał Grant wytrzeźwiał na tyle, by przyjąć poddanie się Generała Lee.
1894 - Thomas Edison wyświetla pierwszy film. Film ten podoba się wszystkim za wyjątkiem krytyków filmowych.
1903 - Otwarcie Kolei Transsyberyjskich umożliwia pasażerom z Moskwy dotarcie do Władywłostoku w jedyne osiem dni, co w znacznym stopniu skraca im podróż.
1910 - Powstanie Skautów Amerykańskich okazuje się kiepskim pomysłem dla babeczek w podeszłym wieku, które wolałyby jednak same przechodzić przez jezdnie.
1911 - Roald Amundsen okrywa Biegun Południowy i potwierdza to, co podejrzewał od dawna. Mianowicie to, że Biegun Południowy jest w cholerę podobny do Bieguna Północnego!
1912 - Ludzie z rezerwacjami na podróż statkiem Titanic otrzymują zwrot pieniędzy.
1920 - 18-nasta Poprawka do Konstytucji sprawia, że spożywanie alkoholu w U.S.A. staje się nielegalne. Zatem, wszyscy przestają pić, za wyjątkiem 40 milionów, którzy nie przestają!
1924 - Hitler wychodzi z więzienia cztery lata przed zakończeniem odsiadki po przekonaniu rady zwolnień warunkowych, że jest on zmienionym człowiekiem i że nie narobi więcej kłopotów.
1928 - Herbert Hoover obiecuje kurczaka w każdym garnku i samochodu w każdym garażu, nie dodaje jednak, że wkrótce większość Amerykanów będzie bez garnków i garaży.
1930 - Odkryto Pluton. Nie psa Pluto, głupku, tylko planetę Pluton. Psa stworzono dopiero w 1938.
1933 - Niemieckie gospodynie domowe zaczynają zdawać sobie sprawę, że ten walnięty tapeciarz* z wąsami nigdy nie wróci, aby dokończyć swoją pracę.
1933 - Hitler ustanawia Trzecią Rzeszę i oświadcza, że będzie ona istniała przez 1000 lat. Sprawy potoczyły się w taki sposób, że zabrakło mu jedynie 988 lat.
1934 - John Dillinger zostaje zastrzelony przez Policję w trakcie wyjścia z jednego z chicagowskich kin. Jakby tego było mało, to film też mu się nie podobał.
1934 - Urodził się Ralph Nader** tak, jakby Wielka Depresja nie była wystarczającym powodem bólu głowy biznesmenów.
1938 - Wielka Brytania i Niemcy podpisują traktat pokojowy, zapobiegając w ten sposób wszelkim możliwościom wybuchu Drugiej Wojny Światowej.
1944 - Obietnica Hitlera w postaci Volkswagenów dla wszystkich Niemców po wygraniu wojny okazała się być znacznie słabszą zachętą niż sądził.

* Zawodem wykonywanym wcześniej przez Hitlera było kładzenie tapet na ścianach.
** Nader zyskał rozgłos w 1965 r. po opublikowaniu książki Unsafe at Any Speed (Niebezpieczne przy każdej szybkości), w której obnażył nieodpowiedzialność przemysłu samochodowego w projektowaniu samochodów, na przykładzie Chevrolet Corvair (model ten został wkrótce wycofany). Nader stanął na czele pierwszego współcześnie ruchu konsumenckiego, objeżdżając kraj z wykładami i organizując grupy społeczne, jak Public Citizen, których celem była walka z niedbałością i żądzą zysku wielkich korporacji.

Myślę, że powinniśmy zaprzestać na Adolfie. Reszta historii to jedna wielka farsa...

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek