Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Homeopatia -> czy faktycznie działa?
(02-06-2012 15:22) #1

Homeopatia -> czy faktycznie działa?

Jak myślicie czy leki homeopatyczne naprawdę działają czy jest to raczej efekt placebo? Czy te leki naprawdę są nieszkodliwe i nie mają efektów ubocznych? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Notatka od winek, 02-06-2012 19:32:

Niestety nie można wiarygodnie odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytania (poza tym, które dotyczy środków ubocznych - ze względu na partykułę nie) analizując efekty działania tych leków u mniejszej ilości osób niż wymagana aby stwierdzić daną ich właściwość. xD


(03-06-2012 21:18) #2

RE: Homeopatia -> czy faktycznie działa?

Jedna wielka ściema. Tak jak wróżki, astrologowie i reszta złodzieji pazernych na kase.
Liczy się kasa.


(07-06-2012 20:09) #3

RE: Homeopatia -> czy faktycznie działa?

Homeopatia sama w sobie jest zamysłem jak najbardziej uzasadnionym i prawdziwym. Niektóre leki w postaci zjonizowanej pod wpływem prądu "wtłacza się" do ciała pacjenta (głównie skóry i tkanki podskórnej), a wtłaczanie jest najbardziej efektywne przy najniższych stężeniach. Aczkolwiek pod praktyczną otoczką nic nie znajdziemy, homeopatia nie da nam skutków takich samych jak połknięcie 2 tabletek ketonalu 250, nie oszukujmy się.

Witam po przerwie Oczko


(07-06-2012 20:15) #4

RE: Homeopatia -> czy faktycznie działa?

Można powiedzieć że homeopatia ma więcej wspólnego z leczeniem różnego rodzaju ziołami itp., niż z medycyną właściwą, nie?


(07-06-2012 20:48) #5

RE: Homeopatia -> czy faktycznie działa?

masz na myśli medycynę konwencjonalną.

Otóż homeopatia zawiera się w medycynie tak samo jak herbalistyka, przecież wiele leków nie zostało zsyntetyzowanych, a jedynie uzyskanych na drodze ziołowych ekstraktów. Wspólnym celem jest leczenie. Wyniki przeważają za ziołami bo zostało to stwierdzone, opisane, zbadane i udokumentowane Wesoly


(07-06-2012 21:41) #6

RE: Homeopatia -> czy faktycznie działa?

Widzę że się znasz na sprawie, nieźle Oczko
Niektórzy są przeciw zarówno homeopatii i herbalistyce ale ja akurat jestem bardzo za.

Podam prosty przykład - mój wujek jakiś rok temu chorował na raka. Był to nowotwór jakiś płaskonabłonkowy czy coś, miał jakby kilka warstw czy poziomów, nie pamiętam dokładnie, ale do czego zmierzam?
Otóż, jeden lekarz z Wielkiej Brytanii, polecił wujkowi (tak off the books oczywiście) żeby pił napar, jakby herbatkę z marihuany.
I po kilku takich napojach, w szpitalu w Polsce lekarze zdziwieni że nastąpiła dziwna poprawa (a było to jeszcze przed chemioterapią i radioterapią).
Ciekawe, co?


(15-03-2015 12:56) #7

RE: Homeopatia -> czy faktycznie działa?

podobno są jakieś najnowsze badania które wskazują na to, że homeopatia daje taki sam efekt jak placebo.. ja osobiście nie wierzę w homeopatię.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek