Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościInstrukcja obchodzenia się z dyskami elastycznymi:
(29-09-2010 10:10) #1

Instrukcja obchodzenia się z dyskami elastycznymi:

Dyski elastyczne tym różnią się od twardych, że po podaniu małemu dziecku lub osobistym pogryzieniu, dyskietki nie nadają się do powtórnego użycia. Oto kilka punktów, których przestrzeganie nie uchroni Cię w 100% od utraty danych, jednak na pewno nauczy prawidłowego użytkowania.

Nigdy nie zostawiaj dyskietki w stacji, ponieważ dane mogą wylecieć i skorodować wewnętrzne mechanizmy sterownika. Dyskietki elastyczne powinny być rolowane i wstawiane do pojemnika na ołówki.

Dyskietki powinny być czyszczone i woskowane co najmniej raz na tydzień. Mikroskopijne cząstki metalu można usunąć przesuwając kilkakrotnie silne pole magnetyczne tuż nad powierzchnią nośnika. Wszelkie inne mocniej trzymające się kawałki metalu usuwamy za pomocą mydła lub proszku do szorowania. Woskując dyskietkę należy upewnić się, czy powierzchnia jest gładka. To umożliwia krążkowi szybsze obracanie się, co w wyniku daje lepszy czas dostępu.

Nie zginaj dyskietek, chyba że nie pasują do stacji. Wówczas "duże" dyskietki można pozginać i używać w "małych" stacjach.

Nigdy nie wkładaj dyskietek do stacji górną stroną do dołu. Dane mogą wypaść z nośnika i zablokować skomplikowane mechanizmy sterownika.

Dyskietki nie mogą być kopiowane na kserokopiarce. Jeśli twoje dane wymagają zapisania także na innym dysku, po prostu włóż do stacji dwie dyskietki. Każdorazowo uaktualniając zapis dokumentu, dane będą zapisywane na obu dyskietkach.

Dyskietki nie powinny być wkładane lub wyjmowane ze stacji, gdy świeci czerwona (zielona) lampka. Czasami czerwone (zielone) światełko pozostaje świecącym, co oznacza "zawieszenie się" komputera. Jeśli system zawiesi się, to aby powtórnie otrzymać dostęp slotu, powinieneś włożyć tam kilka monet.

Jeśli dyskietka jest zapełniona, a ty potrzebujesz więcej miejsca na dane, wyjmij dysk ze stacji i porządnie potrząsaj nim przez 2 minuty. Czynność ta upakuje dane (kompresja danych) na tyle wystarczająco, że uzyskasz więcej miejsca.

Czas dostępu do danych możesz polepszyć wycinając więcej dziurek w opakowaniu dyskietki. Zapewnią one równoczesny dostęp do dysku w kilku punktach nośnika naraz.

Dyskietki mogą być wykorzystywane jako podstawka pod szklankę, pod warunkiem, że przed powtórnym użyciem dobrze je wyczyścimy. Upewnij się, że dobrze ją wytarłeś (patrz p.2).

Nigdy nie używaj nożyka i kleju do ręcznej edycji dokumentów. Mógłbyś przez pomyłkę usunąć informacje z innego dokumentu leżącego w pobliżu twojego. Ostrze żyletki i taśma klejąca mogą być stosowane, jednak pod warunkiem, że użytkownik jest zaopatrzony w mikroskop elektronowy.

Od czasu do czasu spryskaj swoje dyskietki sprayem przeciw insektom, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów i innego paskudztwa.

Dyskietki i stacje nie powinny być stawiane pionowo, ponieważ przyspieszający wektor grawitacji może wypchnąć dane na zewnątrz obracającego się nośnika, co jest równoznaczne z ich utratą.

Dyskietki zawierające moduły muzyczne umieszczaj jak najbliżej kolumn dużej mocy. To poprawia akustykę instrumentów nagranych w modułach.

Dodatkową dziurkę w 3,5" dyskietkach HD można zalepić i sprzedawać dyskietki po niższej cenie jako DD, sukces murowany.

Nigdy nie wrzucaj uszkodzonych dyskietek, zawsze mogą się jeszcze przydać! Blaszką z dyskietki 3,5" można przyszczypać koledze ucho, rzucając opakowaniem dać mu w oko, a z połączonych kilku okrągłych nośników zrobić choineczkę i na przeprosiny podarować przyjacielowi na gwiazdkę. Ewentualnie można przylepić po jednym krążku do okularów (wygląda zabawnie), a następnie 3,5" dyskiem poprzez pocieranie postawić (koledze lub koleżance) włosy na sztorc.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek