Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościInterwencja w sprawie skandalicznej odpowiedzi na pozew Prokuratorii Generalnej
(20-04-2011 13:58) #1

Interwencja w sprawie skandalicznej odpowiedzi na pozew Prokuratorii Generalnej

Do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka dotarła odpowiedź pozwanego Skarbu Państwa reprezentowanego przez Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa z dnia 25 stycznia 2010 r. na pozew Pana M.R. przeciwko Skarbowi Państwa o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie za szkody spowodowane umieszczeniem powoda w przeludnionej celi.

W ocenie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka odpowiedź na pozew jest skandaliczna. Fundacja zaskoczona jest nie tylko niskim poziomem merytorycznym pisma, ale przede wszystkim – całkowitym brakiem szacunku oraz obraźliwym podejściem do powoda.

Jedną z głównych tez odpowiedzi jest to, iż powód nieprzestrzeganiem porządku prawnego obowiązującego w Polsce sam przyczynił się do przeludnienia panującego w jednostkach penitencjarnych i „wszelkie pretensje winien mieć do siebie i co najwyżej do kompanów z więziennej celi, z którymi jest osadzony”. W ocenie Autora odpowiedzi „skoro osadzeni nie mają oporów wewnętrznych przed powrotem w to samo miejsce to warunki panujące w więzieniu nie są na tyle uciążliwe aby mówić o niehumanitarnym traktowaniu, nawet więcej, oznacza to że jest im tam dobrze i ciągną w to samo miejsce niczym pszczoły (chociaż bardziej odpowiednim do tego typu osobników wydawało by się użycie słowo trutnie) do rodzinnego ula by spędzać tam wolny czas na błogim lenistwie (czyli inaczej by się tam byczyć zamiast uczciwie pracować), mając zapewniony (kosztem zdrowej moralnie, lecz biednej części społeczeństwa) darmowy wikt, opierunek a nawet rozrywki kulturalne oraz boiska, siłownie, biblioteki itp. oraz możliwość darmowego procesowania się za którą normalny obywatel musi sobie zapłacić.” (pisownia oryginalna)

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek