Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościIP czyli o ''anonimowości'' w sieci.
(17-08-2010 10:38) #1

IP czyli o ''anonimowości'' w sieci.

Internet traktowany jest jako raj dla każdego,kto marzy o tym by popisywać się głupotami i jednocześnie pozostać anonimowym. Jednak jest coś co pozostanie ''nieuchwytnym'' uniemożliwia. Tak więc zapraszam do lektóry, wszystkich tych, którzy czują się zainteresowani Msn-wink ...

IP to liczba 32 bitowa określająca jednoznacznie adres komputera w sieci. Oczywiście jest też warstwą sieciową jako protokół(TCP/IP). Aby nie gmatwać zbytnio rzeczy niezbyt jasnych(bynajmniej nie dla każdego) wyjaśnię,że każdy komputer podpięty do sieci ma swój jedyny i niepowtarzalny numer IP. A co on właściwie daje?
Na podstawie tego numeru i maski(to też taki specyficzny numer) możemy wydzielić adres sieci, bramy i adres rozgłoszeniowy. Co to takiego? Generalnie brama to Twój komputer a adres rozgłoszeniowy umożliwia jednoczesne nadawanie do wszystkich komputerów w Twojej sieci(rozgłoszenie pominiemy). No dobra, ale co z tego wynika?
Wystarczy, że będę miał adres IP(*) i jestem w stanie nie tylko bez problemu zaatakować Twój komputer, ale też określić wiele danych poufnych dotyczących Twojej osoby. Poniżej pokażę, jak sprawdzić gdzie mieszka nasz anonimowy rozmówca. Uwaga - jest to sposób najprostszy i mało dokładny. Ma na celu nie tyle pochwalenie się umiejętnościami a uświadomienie co niektórym osobom, że anonimowe nie są.
Będziemy potrzebowali numeru IP i CMD(interpreter poleceń stosowany w rodzinie systemów Windows). Jako numer wezmę sobie przykładowo - 79.186.77.140

Teraz otwieramy CMD :
Start/Uruchom/cmd.exe
Wyskakuje nam okienko :
[Obrazek: 167afd00d84cdd85.png]
Teraz wpisujemy ''tracert_IP''. W miejscu IP wstukujemy konkretny numer, w moim przypadku jest to 79.186.77.140
[Obrazek: b5ea10b02f6bdbfd.png]
Jak więc widzimy rozmówca był z wrocławia. Co prawda nie jest to w 100% pewne(ale w 100% razem z ulicą itd też można sprawdzić,z tym,że to o wiele bardziej złożony proces nie dla laików) ale bardzo prawdopodobne. Generalnie osoby udające,że są zza granicy nawet z prostym tracertem szans nie mają...
Jak więc widać na załączonym obrazku anonimowość w sieci to tylko mit. Trzeba uważać co się robi wszędzie, nawet tutaj. Z drugiej strony nie można pozwolić by w sieci ktoś nękał Was, wyżywał się itd, wystarczy numer IP i można zepsuć komuś zabawę.

* - Zdobycie IP jest bardzo proste. Wystarczy mieć numer GG lub e-mail konkretnej osoby...


(17-08-2010 11:37) #2

RE: IP czyli o ''anonimowości'' w sieci.

To nie tyle rozmówca był z Wrocławia co jego serwer się tam znajduje. A może być tak, że jest to serwer dostawcy internetu a san rozmówca mieszka trochę dalej.
Inną rzeczą, o której można wspomnieć to to, że jeżeli liczba przeskoków przewyższa liczbę 10 to oznacza, ze nasz rozmówca mieszka od nas bardzo daleko. Im ta liczba mniejsza tym osoba mieszka bliżej.
Pierwsze wpisy przy tym poleceniu [1, ewentualnie 2 i 3] dotyczą naszego IP. Wesoly

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek