Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościJak zrobić stronę internetową
(07-10-2010 12:58) #1

Jak zrobić stronę internetową

Zapewne wielu z Was chciałoby posiadać własną stronę internetową. Pewnie uważacie, że ta praca jest dosyć skomplikowana? Mylicie się! Nic bardziej zwodniczego.

Sama nazwa WWW (wkręć, wklej, wydłub) wskazuje na prostą prace manualną! Do wykonania prostej witryny wystarczy około 5 metrów deski heblowanej o szerokości około 25-30 cm, rolka szpagatu i stare magazyny lub gazety. Deskę tniemy za pomocą piły ręcznej (masochiści nożem) na 10 równych, półmetrowej długości odcinków. Najładniejszy kawałek posłuży nam do wykonania strony głównej. Drewno ma to do siebie, że w sposób naturalny jest pokryte teksturą (drewno.jpg lub wood.gif). Jeżeli tekstura nam się nie podoba, możemy ją zamienić, pokrywając stronę indeksową ceratą (cerata.bmp) lub materiałem ze starego t-shirta (old-podkoszulek.jpg). Możemy również zrezygnować z tekstur i zastąpić je jednym kolorem (olejna.jpg, spray.gif).

Strona tytułowa, jak każda inna tego typu, powinna zawierać teksty, zdjęcia i odwołania do stron następnych tzn. "linki". Najpierw "na Bródno" piszemy tekst, który zamierzamy zamieścić na stronie głównej.. Potem sprawdzamy go razem z pomocą „Słownika Języka Polskiego”. Z gazet lub kolorowych magazynów wycinamy literki do potrzebnego tekstu. Przed rozpoczęciem budowy strony WWW zalecam zaopatrzenie się w znaczne ilości prasy. Następnie wycinamy z gazet zdjęcia, które zamierzamy "przykleić" na stronie. Można użyć także zdjęć własnych (z wakacji, z wojska, z pogrzebu cioci). Pierwszym krokiem będzie przyklejenie klejem biurowym wybranych informacji na deskę. Potem należy umieścić tekst, przyklejając wycięte z gazet litery. Kiedy proces schnięcia kleju dobiegnie końca, we wcześniej wybranych miejscach, za pomocą wiertarki wiercimy dziurki. Przez wywiercone otwory przewlekamy szpagat i łączymy go z pozostałymi deskami. Tak stwarzamy połączenie zwane linkiem :-). Z linkami nie należy przesadzać, bo podziurawimy stronę główną, i nie będzie nic widać! Następne strony wypełniamy również zdjęciami i tekstami. Pozostaje tylko opublikować naszą stronę. Aby zapewnić jej popularność wystawiamy ją na wyjątkowo ruchliwy chodnik. Korzystanie ze strony WWW jest niezwykle proste. Każdy z zainteresowanych podchodzi (czyta, ogląda itd.), a gdy jeden z linków zainteresuje go, to pociąga za szpagat i ogląda dalej :-)! I to chyba by było na tyle!

Aha i za wystawienie strony przed własnym domem jest bezpłatne (serwer darmowy), lecz za wystawienie przez urzędem miasta musimy zapłacić (serwer komercyjny)!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek