Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Konwersja bazy danych z vb do phpbb by Przemo
(30-07-2010 10:56) #1

Konwersja bazy danych z vb do phpbb by Przemo

Tak jak w temacie, czy jest taka możliwość?
Jeśli tak to proszę mi wytłumaczyć w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi mogę tego dokonać Oczko

Notatka od DamiaX, 31-10-2010 20:07:

Poprawiono błąd ortograficzny.


(31-07-2010 12:28) #2

RE: Konwersja bazy danych z vb do phpbb by Przemo

Należy przekonwertować forum do phpbb2 używając konwertera
http://sourceforge.net/projects/rafphpbb...convertor/
Nastepnie skrypt phpbb2 trzeba podnieść do phpbb2 by przemo

Cytat:Jest możliwość uaktualnienia swojego forum phpBB 2.0.x do mojej wersji 1.12.6 nie tracąc przy tym żadnych danych, z możliwością późniejszego odinstalowania mojej modyfikacji (czytaj niżej)
WAŻNE - Zrób kopię bazy danych (możesz to zrobić w panelu admina "Kopia zapasowa" lub w phpmyadminie "Export" (Struktura i dane)) oraz plików forum, przed przystąpieniem do niżej opisanych czynności.
Proces ten składa się z dwoch etapów:
1. - UPDATE BAZY SQL
Pierwszy krok to zamiana bazy danych. Należy wgrać do głównego katalogu forum katalog: scripts/update.php z katalogu mojego pakietu, po czym będąc zalogowanym jako admin, wpisać w przeglądarce: http://adres.naszego...ipts/update.php na ekranie pojawi się instrukcja uaktualnienia bazy.

2. - UPDATE PLIKÓW FORUM
Wgranie do katalogu forum wszystkich plików z katalogu mojej modyfikacji
UWAGA - oprócz pliku config.php ten plik ma zostać stary!!!
Przed zamianą plików, koniecznie zmień domyślny styl forum na subSilver oraz w swoim profilu. Może być też inny styl, który jest do ściągnięcia na mojej stronie. Jeśli użytkownicy używają innego stylu niż dostępne na mojej stronie i jeżeli takich używasz, niestety będziesz musiał z nich zrezygnować, lub przerobić je do mojej wersji. Dodatkowo po instalacji musisz wykonać zapytanie SQL poprzez phpMyAdmina, lub poprzez phpBBMyAdmina w panelu admina:
UPDATE phpbb_users SET user_style = 1;
Jeżeli masz inny prefix tabel niż phpbb_ zamień go w tym zapytaniu.
Zostaną wyświetlone instrukcje które nie zostały wykonane, zarówno w aktualizacji z oryginalnego phpBB jak i aktualizacji z niższej wersji phpBB by Przemo wiele z tych instrukcji nie zostanie wykonanych gdyż jest to uniwersalny aktualizator.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(31-07-2010 15:21) #3

RE: Konwersja bazy danych z vb do phpbb by Przemo

Dzięki, już sobie poradziłem Wesoly
Temat zamykam.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek