Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Legalizacja marihuany w Polsce i na całym świecie
(07-07-2009 21:42) #1

Legalizacja marihuany w Polsce i na całym świecie

Co myślicie na temat legalizacji marihuany w Polsce i na całym świecie?


God save us everyone
Will we burn inside the fires of a thousand suns?
For the sins of our hand, the sins of our tongue
The sins of our father, the sins of our young


(08-07-2009 12:51) #2

RE: Legalizacja marihuany w Polsce i na całym świecie

To w sumie trudna decyzja. Z jednej strony, gdy się przestaje zakazywać czegoś to już mniej do tego ciągnie. Poza tym np. w Holandii jest dozwolona i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Ludzie nie umierają na ulicach, tylko grzecznie palą sobie w przeznaczonych do tego klubach. Poza tym zalegalizowanie marihuany spowodowałoby konkurencję i ceny zaczęłyby spadać, a co za tym idzie przemysł narkotykowy nie był by tak opłacalny.

Z drugiej jednak strony. Np. na marszu wolności marihuany połowa osób ma ze sobą amfetaminę itd. Osoby które palą marihuanę często nie kończą tylko na niej...


Mój sprzęcik:\r\nCore 2 Duo E8400 3.0Ghz LGA775 BOX @ 4,00 Ghz \r\nDFI LanParty LT X48-T2R\r\nHDD SAMSUNG 750GB HA751LJ 7200\r\nDWIE: Asus HD4850 512MB DDR3 256bit\r\nOCZ DDR2 4096MB PC800 DUAL 2x2048MB CL4 REAPER\r\nCHIEFTEC CFT-750-14C\r\nOb. NZXT LeXa Black - Redline Edition\r\nRadi. THERMALRIGHT (ULTRA-120EX)\r\nWent. XILENCE

(08-07-2009 21:04) #3

RE: Legalizacja marihuany w Polsce i na całym świecie

Jestem za legalizacją.
Bo wkurza mnie to, że o ile susz z konopii jest zakazany, to jakoś tytoń jest ogólnodostępny pododobnie jak alkohol, a jednak w każdych mediach możemy usłyszeć o zgonach, których powodem są w większości ogólnodostępne używki.


(11-07-2009 11:16) #4

RE: Legalizacja marihuany w Polsce i na całym świecie

Osobiście nie palę tego. Ale myślę że zalegalizowanie nie byłoby niczym złym.
Teraz kiedy marihuana nie jest legalna i tak jest łatwo dostępna. A jeśli ktoś chce jej zażywać to czemu miałby tego nie robić ? Niech każdy decyduje sam o sobie.


(11-07-2009 15:16) #5

RE: Legalizacja marihuany w Polsce i na całym świecie

I jeszcze jedno... Marihuana jest szkodliwa głównie dlatego, że jest hodowana w zamkniętych pomieszczeniach bez światła i potrzebuje wielu szkodliwych "odżywek" do wzrostu. Gdyby była zalegalizowana to była by wiele mniej szkodliwa. Oczko


(13-07-2009 12:35) #6

RE: Legalizacja marihuany w Polsce i na całym świecie

(08-07-2009 21:04)folkien napisał(a):  Jestem za legalizacją.
Bo wkurza mnie to, że o ile susz z konopii jest zakazany, to jakoś tytoń jest ogólnodostępny pododobnie jak alkohol [...]
O ile alkohol (w małych ilościach oczywiście) może być lekarstwem (podnosi ciśnienie, wiele kropli jest na alkoholu),
tak tytoń jest w każdej ilości i pod każdą postacią szkodliwy, i to nie tylko dla palącego ale też dla otoczenia.
A do tego uzależnia...
ja stawiam tytoń na równi z "marychą" - jeśli zakazać czy zalegalizować to oba.


(24-08-2009 22:43) #7

RE: Legalizacja marihuany w Polsce i na całym świecie

To głupi pomysł, gdyż będzie więcej ćpunów i marycha będzie bardzej dostępna, a wiadomo, że jest szkodliwa i uzależniająca.


(25-08-2009 21:11) #8

RE: Legalizacja marihuany w Polsce i na całym świecie

(24-08-2009 22:43)slepowron11 napisał(a):  (...) a wiadomo, że jest szkodliwa i uzależniająca.
To samo można powiedzieć o papierosach, które nie dość że są legalne, to jeszcze reklamowane...
Ustawa o zakazie palenia w niektórych miejscach publicznych jest martwym przepisem, czy ktoś widział strażnika miejskiego sprawdzającego np. czy człowiek palący stoi w przepisowej odległości od przystanku?
Nałogowymi palaczami są kierowcy autobusów i motorniczy w tramwajach, paląc w miejscu pracy zamieniają pojazd w komorę gazową i trują pasażerów. Do tego stwarzają zagrożenie na drodze powadząc autobus czy tramwaj jedną ręką.
Jakoś nie ma na to sposobu, nie ma kar za takie zachowanie, a jeśli chodzi o "marysię" to już samo posiadanie kilku gramów jest przestępstwem. Gdzie tu logika? Że niby papierosy nie uzależniają tak szybko jak marysia? Bzdura, znam ludzi którzy 'dla towarzystwa' zapalili jednego papierosa i to wystarczyło by dołączyć do grupy nałogowych palaczy.


(26-08-2009 13:52) #9

RE: Legalizacja marihuany w Polsce i na całym świecie

Ja jestem na nie. Nie tolereuje tego z wlasnych drobnych powodow.
Papierosy pale, aczkolwiek nie bede stawala murem za tym nalogiem poniewaz zgadzam sie w tej kwestii z osobami piszacymi wyzej.
Nawet fajnie gdyby zakazali papierosow, moze bym przestala palic ; p


(28-08-2009 13:31) #10

RE: Legalizacja marihuany w Polsce i na całym świecie

Ale Neels... To, że coś jest zabronione jeszcze bardziej nakłania do palenia. Wesoly Powiedz, że nie znasz żadnej osoby, która nie miała styczności z marihuana? Wesoly





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek