Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Mój Bóg jest lepszy!
(11-02-2012 19:02) #1

Mój Bóg jest lepszy!

Siedząc na różnych forach i czytając różne wątki o charakterze religijnym doszłam do wniosku, że zawsze dyskusja w nich toczona prowadzi do jednego -> kłótni i licytacji czyj bóg jest lepszy i dlaczego. Czy Waszym zdaniem rzeczywiście istnieje jakiś lepszy od innych bóg? Czy też ci wszyscy bogowie to jednak jedna i ta sama osoba, tylko nazwana różnymi imionami? Zapraszam do dyskusji.


(11-02-2012 19:10) #2

RE: Mój Bóg jest lepszy!

Moim zdaniem Bóg jest jeden. Nie ma lepszego, czy gorszego, tylko ludzie go różnie postrzegają.
Mimo własnej religii sam również mam swoje podobne, aczkolwiek różniące się od tego powszechnie przedstawianego przez wiarę katolicką.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(20-03-2012 12:36) #3

RE: Mój Bóg jest lepszy!

A moim zdaniem Bóg jest tworem wymyślonym. Dlaczego jest Bóg osobowy? Dlaczego jesteśmy niby stworzeni na jego podobieństwo? Otóż człowiek wymyślający Boga nie umiał sobie wyobrazić doskonalszej istoty umysłowej niż człowiek, stąd wziął się Bóg osobowy.


(24-11-2012 20:55) #4

RE: Mój Bóg jest lepszy!

Zgadzam się z panem post wyżej.

(11-02-2012 19:10)nobody napisał(a):  Moim zdaniem Bóg jest jeden. Nie ma lepszego, czy gorszego, tylko ludzie go różnie postrzegają.
Mimo własnej religii sam również mam swoje podobne, aczkolwiek różniące się od tego powszechnie przedstawianego przez wiarę katolicką.

W takim razie jak chcesz zakwalifikować to pod politeizm?


(24-11-2012 23:42) #5

RE: Mój Bóg jest lepszy!

Dla mnie już niema boga i nie uznaję innych bogów więc nie ma nic lepszego.


(25-11-2012 01:14) #6

RE: Mój Bóg jest lepszy!

(24-11-2012 20:55)winek napisał(a):  
(11-02-2012 19:10)nobody napisał(a):  Moim zdaniem Bóg jest jeden. Nie ma lepszego, czy gorszego, tylko ludzie go różnie postrzegają.
Mimo własnej religii sam również mam swoje podobne, aczkolwiek różniące się od tego powszechnie przedstawianego przez wiarę katolicką.

W takim razie jak chcesz zakwalifikować to pod politeizm?

To dość ciekawe pytanie... Muszę się nad tym zastanowić, bo trochę burzy to mój obraz.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(28-12-2012 17:02) #7

RE: Mój Bóg jest lepszy!

A od kiedy jest kilku Bogów? Bóg jest jeden i nie ma gorszego czy lepszego. Jest jeden i to najlepszy.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek