Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościNagrody "Złotej Muszli"
(06-10-2010 10:55) #1

Nagrody "Złotej Muszli"

Główna nagroda:

Nagrodę Złotej Muszli za największą Bzdurę Roku 2001 przyznano sejmikowi wojewódzkiemu w Białymstoku za przystąpienie do konferencji peryferyjnych regionów nadmorskich. Decyzja samorządowców stanowi pionierskie połączenie unijnych aspiracji naszego kraju z odwieczną ideą Polski od morza do morza - uważają jurorzy konkursu.

Konferencja peryferyjnych regionów nadmorskich to organizacja portugalska. Zrzesza 144 ubogie regiony, leżące nad brzegami Morza Bałtyckiego, Czarnego i Śródziemnego, m.in. z Rumunii, Litwy, Łotwy i Rosji. Jak twierdzą organizatorzy konkursu, na pomysł włączenia Podlasia w skład konferencji wpadł marszałek woj. podlaskiego podczas wizyty w Portugalii. Samorządowcy argumentowali, że wprawdzie Białystok nie leży nad morzem (do Gdańska jest ok. 380 km), ale na pewno jest peryferyjny, a przynależność do nadmorskiej organizacji stworzy Podlasiu możliwość lobbingu.

Za bycie regionem nadmorskim Podlasie będzie musiało jednak płacić rocznie ponad 17 tys. zł składki - mówił Paweł Jędras, redaktor naczelny Gazety Wyborczej w Łodzi, członek kapituły konkursu. Dodał, że nieoficjalnie wiadomo, iż Podlasie będzie mogło też z tytułu bycia w konferencji czerpać i profity. Wysokość dotacji uzależniona jest jednak od... długości linii brzegowej.

Wyróżnienia:

Komendę Miejską Policji w Częstochowie za umieszczenie szyfrowego zamka w drzwiach budynku od razu z kartką, na której podano kombinację cyfr dla zapominalskich funkcjonariuszy.

Dyrekcję VII Gimnazjum w Rzeszowie za to, że ponad tysiącowi uczniów płci obojga udostępniła tylko jedną toaletę ze względu na konieczność wyeliminowania palenia papierosów przez 12 uczniów, których przyłapano na paleniu.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu, które surowo potępiło rolnika, który trzymał jałówki na mrozie, choć okazało się, że jest to specjalna rasa kanadyjska odporna na zimno, a rolnik za hodowlę mrozoodpornych krów dostaje nagrody i dyplomy, także zagraniczne.

Szpital im. Madurowicza w Łodzi za pierwszy i jak dotychczas jedyny przypadek przyjęcia pacjenta na leczenie pod warunkiem, że przyjdzie on z własnym łóżkiem.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek