Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościNY Times: Jan Paweł II nie zasługuje na beatyfikacje...
(25-04-2011 13:55) #1

NY Times: Jan Paweł II nie zasługuje na beatyfikacje...

Jan Paweł II nie zasługuje na beatyfikację, głównie z powodu swej polityki przymykania oczu na seksualne wykorzystywanie nieletnich przez księży - uważa popularna felietonistka "New York Timesa" Maureen Dowd. - Wstrzymanie beatyfikacji lub kanonizacji Jana Pawła II byłoby ogromnym krokiem symbolicznym, przesłaniem dużo potężniejszym niż przeprosiny i rekompensaty dla ofiar molestowania seksualnego - uważa autorka.


W felietonie zatytułowanym "Poczekajcie z tą aureolą" autorka wypomina polskiemu papieżowi także jego konserwatywne stanowisko w kwestiach społeczno-obyczajowych, jak przerywanie ciąży, antykoncepcja, kapłaństwo kobiet, celibat i rozwody.


Dowd przyznaje, że Jan Paweł II był "godzien podziwu pod wieloma względami", przypominając jego zasługi w walce z komunizmem i zniewoleniem krajów Europy Środkowo-Wschodniej przez ZSRR. Wspomina też z aprobatą jego sceptyczny stosunek do kapitalizmu, krytykowanego za powiększanie nierówności społecznych.


Większą część tekstu zajmują jednak potępienia papieża za bierną postawę wobec księży-pedofilów. - Jan Paweł II z pewnością pozbawił się prawa do beatyfikacji, kiedy nie ustanowił prawnych norm w celu usunięcia pedofilów ze stanu kapłańskiego i przez wiele lat po prostu odwrócił się od tego problemu. Santo non subito! (Święty jeszcze nie teraz: replika na wezwanie do natychmiastowej kanonizacji papieża, co skandowano bezpośrednio po jego śmierci). Jak można być świętym, jeżeli nie ochraniało się niewinnych dzieci? - pisze autorka.


src: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1371,title,N...caid=1c30d

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2011 13:56 przez winek.)

(08-03-2018 12:11) #2

RE: NY Times: Jan Paweł II nie zasługuje na beatyfikacje...

Potrzebujesz zmysłowej kobiety, która ubarwi samotny wieczór? Na http://www.accentonline.co.uk/ znajdziesz wiele dziewczyn, które doskonale wiedzą, jak zadbać o przyjemność i relaks mężczyzny. Wybierz dziewczynę idealną dla siebie i umów się na spotkanie.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek