Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościOdczulanie - lekarstwo na alergie?
(18-03-2012 22:52) #1

Odczulanie - lekarstwo na alergie?

Cytat:Odczulanie, odwrażliwianie, desensybilizacja (łac.) - jest to podawanie małych dawek alergenu, stopniowo coraz większych[1]. Zastosowana po raz pierwszy przez Freemana i Noona w 1911 roku.

Mechanizm działania:

Mechanizm działania odczulania nie jest całkowicie jasny. Przypuszcza się, że cykliczne podawanie alergenu powoduje zmianę przeciwciał reagujących z alergenem: zamiast IgE są to IgG oraz IgA, które nie powodują reakcji alergicznej. Już na początkowych etapach terapii obserwuje się zmniejszenie aktywności komórek tucznych i bazofilów. Ponadto pojawiają się alergeno-specyficzne limfocyty Treg, co prowadzi do supresji proliferacji limfocytów T i odpowiedzi cytokinowej na antygen. Szczepionki zawierające alergen podaje się różnymi drogami: jako wstrzyknięcia podskórne i śródskórne, doustnie i podjęzykowo oraz w postaci inhalacji.

Źródło: WikipediaJak myślicie czy odczulanie jest w stanie całkowicie wyleczyć z alergii? Czy bardziej prawdopodobne jest tylko zmniejszenie jej nasilenia? Czemu u części osób efekty odczulania są od razu widoczne a u drugiej części trzeba poczekać kilka lat na efekty? Zapraszam do dyskusji.


(25-05-2012 16:06) #2

RE: Odczulanie - lekarstwo na alergie?

Przede wszystkim powinno się pójść do dobrego alergologa, apotem pulmonologa i dobrać odpowiednie leki i będzie z górki - nie znam dziś osoby, która by nie miała alergii, ale wiele z nich bez sensu się męczy....

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek