Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Okno życia
(06-08-2010 15:54) #1

Okno życia

Miejsce, w którym matka może anonimowo zostawić nowonarodzon dziecko nie narażając go na niebezpieczeństwo. "Okno życia? powstało, aby zwrócić uwagę na problem nowonarodzonych, niechcianych dzieci porzucanych na śmietnikach czy ulicy. Wewnątrz okno jest ogrzewane i klimatyzowane, posiada miejsce na pozostawienie niemowlęcia a po otwarciu włącza się alarm, który wzywa mieszkające w domu siostry nazaretanki. ?Okno życia? to inicjatywa Wydziału Rodziny Kurii Metropolitalnej i Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Co o tym sądzicie? Czy dobra to inicjatywa? Czy jako matka zostawiła byś tak swoje dziecko?


(06-08-2010 18:19) #2

RE: Okno życia

Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł, kobieta zamiast wyrzucić dziecko do śmietnika czy zabić moze je legalnie zostawić w tym oknie. Ja sama nie zostawiłabym swojego dziecka.


(09-06-2011 17:48) #3

RE: Okno życia

Dobry pomysł,ale to trudne zostawić matce dziecko które się powołało do życia.


(16-12-2011 22:12) #4

RE: Okno życia

Niby dobre ale lepiej jakby nie było potrzeby z nich korzystać. Nie wierze, że zabraknie nam nieporadnych rodziców ale wolno mi wierzyć w to że kiedyś będą mogli zrobić to w szpitalu bez ostracyzmu całego personelu i wszystkich "zainteresowanych". Pewnie można im pomóc na wiele sposobów.


(27-12-2012 20:13) #5

RE: Okno życia

Jest to bardzo dobra inicjatywa. Wiele matek to nastoletnie dziewczyny, które nie poradziłyby sobie z wychowaniem maleństwa. Zamiast wyrzucać do śmietnika może oddać do "okna życia" Wesoly





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek