Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Polskie filmy i seriale
(29-08-2009 16:45) #1

Polskie filmy i seriale

Czy oglądacie POLSKIE filmy i seriale? A jeśli tak to jakie?


Dla mnie Polskie filmy i seriale są nudne poza kilkoma wyjątkami. Tak więc praktycznie ich nie oglądam.


God save us everyone
Will we burn inside the fires of a thousand suns?
For the sins of our hand, the sins of our tongue
The sins of our father, the sins of our young


(30-08-2009 00:27) #2

RE: Polskie filmy i seriale

Są wartościowe produkcje, jest i chłam. Jak chyba wszędzie.

Nie znoszę sitcomów (w ogóle - i polskich, i zagranicznych), bo nie lubię gdy ktoś mi "podpowiada" co jest śmieszne.
Ale nawet bez tego podkładu nie oglądałbym "13 Posterunku" i "Świata wg. Kiepskich" i kilku innych seriali.
Dla mnie to chłam i tandeta. Ale tak samo oceniam zagraniczne odpowiedniki tych seriali, np. Jasia Fasolę.

Niewypałem okazała się np. komedia "Haker", (to opinia moja i kilkunastu kolegów) spodziewaliśmy się czegoś lepszego.


Znacznie lepiej wychodzą filmy oparte na faktach, najlepsze (wg mnie) produkcje:

"Tajemnica twierdzy szyfrów" i "Operacja Samum".

Pierwszy to serial szpiegowski z czasów II wojny, tydzień temu w tv leciał ostatni odcinek, chyba każdy widział jakąś zapowiedź więc się nie rozpisuję.
Drugi jest o ściśle tajnej akcji wywiezienia amerykańskich szpiegów i tajnych dokumentów z Iraku przed wojną w Zatoce.
Dopiero po 5 latach zaczęto ujawniać informacje o tej operacji.
Rosja, Wielka Brytania i Francja nie zgodziły się na udział w akcji uznając ją za zbyt ryzykowną; Polacy sobie poradzili.

Pamiętam sprzed ok. 10 lat bardzo dobry serial sensacyjny "Ekstradycja" z Markiem Kondratem w roli głównej.
O walce policji z mafią i korupcją; nie jest to film oparty na faktach, choć kto wie - bo temat był i jest aktualny, a film bardzo realistyczny, dopracowany w szczegółach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2009 00:30 przez qaz.)

(13-07-2010 22:09) #3

RE: Polskie filmy i seriale

Ja to uwielbiam filmy Stanisława Barei! Zęby A te teksty, nadal pasują choć żyjemy już w innych czasach!


(02-06-2011 20:23) #4

RE: Polskie filmy i seriale

Lubie oglądać starsze filmy z lat 80 i 90 które z przyjemnością można oglądać.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2011 15:56 przez Niebieska.)


(21-06-2011 21:03) #6

RE: Polskie filmy i seriale

W11 i Na Wspólnej Zęby
____

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2011 21:04 przez Toxic1997.)

(13-09-2012 01:48) #7

RE: Polskie filmy i seriale

Z serialami bywa różnie, ale polskie filmy typu "poranek kojota", "lejdis" czy z innego gatunku "sala samobójców" jak najbardziej tak!
Jutro idę na tę nową polską komedię szpiegowską "Komisarz Blond i oko sprawiedliwości". Opinie słyszałam bardzo różne, ale idę z czystej ciekawości bo jednak film wywołał pewną kontrowersję i ciekawa jestem czym się tak ludzie ekscytują Jezyk1


(13-09-2012 20:05) #8

RE: Polskie filmy i seriale

Film polski ostatnio w 2011 " Baby maja inaczej" byłam w Poznaniu to odwiedziłam multikino i seansik zaliczyłam. Popłakałam się ze śmiechu, chociaż młodsze roczniki nie mogły zakumać filmu , ale mój śmiech chyba cała salę pobudził.

Jedyny film Polski który moge oglądać ale nie zbyt często to " Zawrócony" z Zamachowskim


(17-09-2012 13:33) #9

RE: Polskie filmy i seriale

(29-08-2009 16:45)Wilk napisał(a):  Czy oglądacie POLSKIE filmy i seriale? A jeśli tak to jakie?


Dla mnie Polskie filmy i seriale są nudne poza kilkoma wyjątkami. Tak więc praktycznie ich nie oglądam.
Ja lubię polskie komedie od "Samych swoich" po "Chłopaki nie płaczą". "Lejdis" jest już dla mnie kultowym filmem. Są oczywiście pomyłki, które nie są ani trochę śmieszne. Ja na przykład się miło zaskoczyłam po obejrzeniu "Komisarza Blonda" - w końcu pierwsza komedia szpiegowska, ale zdania mocno podzielone. Muszę powiedzieć, że żart jest na poziomie, bez zbędnych dennych wulgaryzmów. Pujszo jest mega śmieszny w roli komisarza-fajtłapy Oczko


(17-09-2012 17:01) #10

RE: Polskie filmy i seriale

Mało tv oglądam, a w Polskim kinie to chyba ostatnio wiało nudąWesoly. Teraz czekam na jeden polski film. Tego komisarza Blonda też widziałem- jak dla mnie spoko- lekka, można się pośmiać i w końcu nowa tematyka.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek