Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPoltergesist
(20-07-2010 12:15) #1

Poltergesist

Poltergeist - (z niem. "hałaśliwy duch", od poltern - łomotać, trzaskać i Geist - duch), to termin z zakresu tzw. zjawisk paranormalnych, zespół zjawisk polegających na rzekomym generowaniu różnego rodzaju dźwięków - od trzasków, gwizdów, szurania, najczęściej niewiadomego pochodzenia (bez możliwości wskazania źródła dźwięku) oraz innych efektów, wśród których można jakoby obserwować samoczynne przesuwanie się lub pojawianie przedmiotów, spadanie, podnoszenie się i inne efekty. Efekty te mogą występować oddzielnie, lub łącznie.
Określa się je czasem dodatkowymi nazwami: aport, asport i innymi. Poltergeisty i ich zachowania można jakoby zaobserwować między innymi w starych domach, na strychach i w piwnicach. Zamieszkują one często szuflady i półki a czasem dziury za regałami. [źródło Wikipedia].

Wg osób wierzących w duchy są to najczęściej dusze osób, które albo nie są zadowolone, że ktoś wprowadził się do ich domu albo są to dusze bardzo złych osób, które wyrządziły dużo złego.
Zjawisko to jest zawsze związane z jakąś osobą, najczęściej jest to osoba w okresie dojrzewania, charakteryzująca się wyjątkową wrażliwością.

A co wy myślicie na ten temat, zauważyliście u siebie zjawisko poltergeista?

Prawdę mówiąc to ja mam mieszane trochę uczucia w wiarę w duchy. Moim zdaniem to może być jakaś forma skumulowanej energii związanej z osobą zmarłą czy jak w przypadku poltergeista z żywą osobą.

spięto. Rex.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2010 21:34 przez RexO5.)

(22-07-2010 10:29) #2

RE: Poltergesist

Jak najbardziej wierzę w duchy i myślę że to co tutaj napisałaś jest w większości prawdą.
Pamiętam jak umarł mój dziadek, ale on ze mną nie mieszkał, lecz pewnego razu drzwi były zamknięte a słychać było jakby ktoś klamką ruszał i jakby sie otwierały.
Wtedy mieliśmy w domu niezłego stracha, ale to tak kilka razy było i już potem ucichło Oczko


(16-11-2018 14:36) #3

RE: Poltergesist

Teoria na temat poltergeistów jest taka:
Zjawiska tworzone przez osobę doświadczającą "poltergeista" ze względu na stan psychiczny oraz na ukryte umiejętności psychokinetyczne Wesoly
Sam duch musialby być bardzo silny i bardzo potężny by móc poruszać przedmiotem martwym.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek