Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Prawo jazdy dla gimnazjalistów
(02-08-2010 13:25) #1

Prawo jazdy dla gimnazjalistów

"Już wkrótce 14-letni gimnazjaliści wsiądą do małych samochodów i wyjadą na ulice. Wszystko za sprawą nowego prawa jazdy kategorii AM, którego wprowadzenie przewiduje projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Żeby zdobyć prawo jazdy kategorii AM 14-latek będzie musiał przejść kurs i zdać egzamin, a nowy dokument pozwoli jeździć skuterami oraz mikrosamochodami, które są już popularne w Europie."
Onet.pl

Jesteście za, czy przeciw? Dobrze, czy źle?


Strona 2 (Post powyzej jest pierwszym w watku)
(16-12-2010 11:27) #11

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

(08-12-2010 18:54)Michał napisał(a):  2. Lepszy gimnazjalista w Smarcie, czy na skuterze/motorze/rowerze ?
Smart mimo że jest mały sporą prędkość rozwija i można nim zabić siebie i nie tylko.
Skutery są stosunkowo małej mocy(i tu zdarzają się przekręty co do pojemności silnika w dowodzie)
Motocyklem jeździć im nie wolno i całe szczęście
Rowerem nie pojedziesz 100 km/h


Według mnie gimnazjaliści to jeszcze dzieci, poza tym w dzisiejszym świecie zaciera się granica między grami a rzeczywistością. Wielu(nie mówię że wszyscy) z tych 14 latków myśli że są bogami szosy, mają umiejętności nie wiadomo jakie(patrz skutery i lewe papiery na motory). Pchają się miedzy samochody w korku, nie mam tu na myśli gdzie faktycznie jest miejsce i można swobodnie przejechać ale mówię tu o tak zwanym ryciu się.
Jak wcześniej ktoś zauważył nie posiadają praktycznie żadnej odpowiedzialności prawnej(co najwyżej dostaną kuratora). Polskie realia nie są gotowe na tak młodych kierowców. Na pewno przeczyta ten post sporo gimnazjalistów, nie burzcie się i zastanówcie się ilu osobom z waszej szkoły tak na prawdę dalibyście prawo jazdy jeśli mielibyście taką możliwość.

Jak już się rozpędziłem to przyczepię się egzaminów na prawo jazdy i kursów. Nie przygotowują do niczego, nie ma tu nauki jazdy, jest nauka ruszania i jazdy po łuku tyłem, z przydatnych rzeczy poruszanie się po rondach, parkowanie. Sam egzamin nie ma nic wspólnego z realiami jazdy po mieście. Niech ktoś po tygodniu, ba po pół roku posiadania prawka wpadnie w poślizg w ziemie, praktycznie nie ma szans wyratowania się. Trzeba zmienić system kształcenia, trzeba zmienić mentalność kierowców, osoby, które dłużej posiadają prawo jazdy jeżdżą "po staremu" tak na prawdę nijak stosują się do zmian w przepisach, większość nawet nie wiem że zaszły jakiekolwiek zmiany.

Zreformowałbym cały system ale to tylko moja opinia.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2010 11:37 przez ShadowKnight.)

iPhone, iPod(wszystkie wersje), iPad - jeśli masz z nimi problemy to chętnie pomogę.

(19-12-2010 19:47) #12

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

Głupota i tyle.
Ilość wypadków się na 100% zwiększy.
Całkowicie mi się ten pomysł nie podoba.


(22-01-2011 23:11) #13

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

W wieku 14 lat ludzie są, że tak powiem, niestabilni. Okres dojrzewania. I jestem pewny, że liczba wypadków by się zwiększyła.

Pomysł idiotyczny.


(24-05-2018 18:21) #14

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

Jakie prawo jazdy powinno się posiadać chcąc jeździć na motocyklu? Jaka kategoria jest potrzebna?


(11-11-2018 12:24) #15

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

Miałem podobne zdanie jeszcze do niedawna. Większe wypadki, dzieciaki w tym wieku nie wiedzą co to odpowiedzialność i podobne argumenty. Przez dwa lata mieszkałem w USA. Tam w większości Stanów dzieciaki mają prawko już w wieku 16 lat i to rodzice ich uczą. Przychodzą tylko na egzamin i statystyki wypadków się nie podnoszą w tej grupie wiekowej. Generalnie dobre rozwiązanie. Tam uczą wiedzy praktycznej, np. oznaczenia na oponach https://www.uniroyal.pl/samochod/opony-p...osci-opony U nas ktoś wie takie rzeczy? Pytań na egzaminie jest 20, samych znaków mają mniej i jeżdżą naprawdę przepisowo.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek