Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Prawo jazdy dla gimnazjalistów
(02-08-2010 13:25) #1

Prawo jazdy dla gimnazjalistów

"Już wkrótce 14-letni gimnazjaliści wsiądą do małych samochodów i wyjadą na ulice. Wszystko za sprawą nowego prawa jazdy kategorii AM, którego wprowadzenie przewiduje projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Żeby zdobyć prawo jazdy kategorii AM 14-latek będzie musiał przejść kurs i zdać egzamin, a nowy dokument pozwoli jeździć skuterami oraz mikrosamochodami, które są już popularne w Europie."
Onet.pl

Jesteście za, czy przeciw? Dobrze, czy źle?


(02-08-2010 13:32) #2

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

Jestem przeciw gdyż dla to mnie zbyt młody wiek jak na prowadzenie samochodu, zwłaszcza przy teraźniejszym ruchu ulicznym.


(13-10-2010 22:19) #3

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

Wyobrażam sobie, co się będzie działo na Polskich drogach Jezyk1 Tragedia !


(05-11-2010 15:48) #4

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

Jesteście w błędzie. Większość jest lepsza niż niektórzy dorośli. Moim zdaniem to dobry pomysł.


(05-11-2010 16:22) #5

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

Nie kwestionuje umiejętności młodych kierowców, lecz problemem może okazać się odpowiedzialność takiego 14latka. W świetle polskiego prawa nie może odpowiedzieć przed sądem jak dorosły.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(05-11-2010 16:26) #6

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

Patrząc na to z tej strony, polskie podpisy powinny być zmodernizowane, tak, aby gimnazjalista za spowodowanie wypadku, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, albo środków psychoaktywnych (dopalacze i narkotyki), jazdę z za dużą prędkością, lub popełnienie innego wykroczenia przewidzianego w Kodeksie Karnym odpowiadał jak osoba pełnoletnia.


(28-11-2010 11:23) #7

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

Mikrosamochody ? Mam rozumieć smarty i inne poniżej 500kg? Ja jestem za, tylko czemu 16-latkowie nie mogą prowadzić normalnych samochodów takto?


(29-11-2010 01:08) #8

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

Ja jestem za. Jednak uważam, że przed wystawieniem "prawka", powinno się zdawać solidny egzamin przygotowujący na wszystkie okoliczności.


(29-11-2010 08:04) #9

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

(29-11-2010 01:08)Phielman napisał(a):  (...) uważam, że przed wystawieniem "prawka", powinno się zdawać solidny egzamin przygotowujący na wszystkie okoliczności.

Taki egzamin to niebagatelne koszty. Zresztą niemożliwym jest sprawdzenie wszystkich okoliczności np:
- jazda na śliskiej nawierzchni latem
- wszelkiego typu wypadki
- ruch kierowany przez policjanta
- jazda w niezabudowanym (wydłużyłoby to dość egzamin)
i wiele więcej...

Mikrosamochody nie tworzą dużego zagrożenia, lecz są dużo mniej bezpieczne.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(08-12-2010 18:54) #10

RE: Prawo jazdy dla gimnazjalistów

Poza tym młodzież gimnazjalna co najwyżej pali papierosy, bardzo rzadko piją alkohol, nieliczni biorą narkotyki. Dlatego jestem za, nie tylko dlatego, że sam jestem gimnazjalistą, ale dlatego, że:
1. Gimnazjalista to też człowiek.
2. Lepszy gimnazjalista w Smarcie, czy na skuterze/motorze/rowerze ?





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek