Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościPrince of Persia Zapomniane Piaski
(22-11-2010 09:12) #1

Prince of Persia Zapomniane Piaski

Prince of Persia Zapomniane Piaski wypełniają lukę pomiędzy Piaskami Czasu oraz Duszą Wojownika. W grze ponownie wcielamy się w księcia persji, który po powrocie do swojego domu dowiaduje się, że właśnie rozpoczęła się wojna. Jego brat – obecny władca persji, postanawia obudzić legendarną armię, która z założenia ma pomóc mu w wygraniu wojny. Jak to zwykle bywa, armia wymyka się spod kontroli, a wszystkich mieszkańców zamienia w piaskowe posągi. Żeby tego było mało, Malak zachwycony mocą, którą obdarza go ta zła armia, nie ma zamiaru jej zamknąć z powrotem w miejscu, w którym była uwięziona, ponieważ nie chce stracić mocy. I tutaj pojawiasz się ty - jako ten lepszy brat o czystym sercu. Musisz go powstrzymać i uratować świat. Z pomocą przyjdzie ci pewna tajemnicza kobieta, która obdarzy się specjalnymi mocami.

To właśnie dzięki niej uzyskasz umiejętność cofania czasu. Teraz przewijanie wykonujemy za pomocą magii, a nie sztyletu. W późniejszej fazie gry zostaniecie również obdarzeni możliwością kontroli elementów świata. Wody, ognia, wiatru i ziemi. Dzięki umiejętności otrzymanej od naszej sojuszniczki, możemy zatrzymywać wodę. Wygląda to niczym natychmiastowa zamiana w lód. Do czego może nam się to przydać? Po takiej ścianie wody można się wspinać, a także biegać. Kolumny wody posłużą nam za filary do wspinania, a wylatujące ze ścian strumienie pozwolą na wykonywanie akrobacji. Do tego dochodzą dodatkowe moce, które pozwalają nam np. na ataki lodowe czy kontrolowane wybuchy. Fajnie prawda? Każde cofnięcie czasu, skorzystanie ze specjalnych mocy kosztuje nas jedną jednostkę mocy. Woda natomiast ma swój osobny pasek, który informuje o wyczerpaniu umiejętności. Moc zdobywamy pokonując kolejnych przeciwników, możemy ją również znaleźć w gęsto porozstawianych dzbankach. Co ciekawe - zawsze, gdy zabraknie ci tej energii, gra znajduje jakiś sposób, aby ci ją przemycić.

Nadeszła odpowiednia pora, aby cofanie czasu wziąć pod lupę. Umiejętność ta oczywiście jest ograniczona. Możemy cofnąć się maksymalnie o kilkanaście sekund. Po każdej scence przerywnikowej umiejętność, ta jest restartowana - aby nie przyszło nikomu do głowy cofanie czasu podczas dialogów. Do czego można to wykorzystać? Głównie do ratowania swojego tyłka z opresji. Gdy wykonamy źle wymierzony skok, możemy go potem powtórzyć. Gdy zostaniemy przypadkiem zabici, to możemy cofnąć czas, aby spróbować jeszcze raz. Zastosowań tego patentu jest bardzo dużo.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek