Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Przyjaźń na zawsze, koleżeństwo, czy wspólne interesy?
(04-08-2010 11:11) #1

Przyjaźń na zawsze, koleżeństwo, czy wspólne interesy?

Często spotkać można osoby, które wyznają następującą zasadę: koledzy (koleżanki) ze szkoły lub pracy są wtedy, gdy chodzi się razem do szkoły lub pracy. Gdy z jakichś powodów przestaje się z nimi uczyć lub pracować- nie jest się już ich kolegami (koleżankami) ze szkoły lub pracy a więc nie jest się już ich kolegami (koleżankami). Zdarzają się też przyjaźnie "na zawsze", które w pewnym momencie się rozlatują. Nieraz też najlepiej można się porozumieć z osobą, z którą ma się wspólne interesy- naturalnie do czasu, gdy nie zostanie osiągnięty wspólny cel. Ze zdziwieniem zauważyłem, że najlepiej dogaduję się nie z dawnymi kolegami czy przyjaciółmi, ale właśnie wspólnikami w naszych drobnych interesach. Wspólny cel, osiągnięty, a po pewnym czasie w perspektywach kolejna współpraca- to stwarza najlepsze widoki na wzajemne relacje. A co Wy o tym myślicie? Co jest trwalsze i z kim najłatwiej się dogadać po dłuższym czasie "niewidzenia się"?


(04-08-2010 11:16) #2

RE: Przyjaźń na zawsze, koleżeństwo, czy wspólne interesy?

Rzeczywiście lepiej się dogadujemy z osobami, z którymi mamy jakiś wspólny cel. Zauważyłam, że część szkolnych znajomości umarło śmiercią naturalną, tylko z niektórymi osobami mam kontakt.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek