Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości[recenzja] Men of War: Wietnam
(11-09-2011 09:29) #1

[recenzja] Men of War: Wietnam

Kolejne samodzielne rozszerzenie do strategii czasu rzeczywistego Men of War.

Men of War: Vietnam to trzeci samodzielny dodatek do strategii czasu rzeczywistego Men of War, wydanej w 2007 roku. Produkcję opracowało studio Best Way, odpowiedzialne również za zaprojektowanie podstawowej wersji gry, jak i pierwszych dwóch rozszerzeń - Red Tide oraz Assault Squad. Jest to pierwsza odsłona cyklu umożliwiająca graczom wzięcie udziału w innym konflikcie, aniżeli II wojna światowa.

W Men of War: Vietnam gracz zostaje przeniesiony na Półwysep Indochiński, by wziąć udział w wojnie wietnamskiej rozgrywanej w latach 1957-1975 pomiędzy Demokratyczną Republiką Wietnamu (wspieraną m.in. przez Związek Radziecki i Chiny) a Republiką Wietnamu (za którą stała międzynarodowa koalicja, z armią Stanów Zjednoczonych na czele). Twórcy przyszykowali na potrzeby Men of War: Vietnam dwie kampanie dla pojedynczego gracza. Wykazali się przy tym odwagą i zamiast typowej poprawnej politycznie opowieści zaoferowali po jednym zestawie scenariuszy dla obu stron konfliktu – także w członków armii północnego Wietnamu.

Obejmując dowództwo nad Amerykanami, kierujemy oddziałem złożonym z wychowanków elitarnych jednostek specjalnych. Podlegli żołnierze nie są jedynie milczącymi maszynami do zabijania. Zamiast tego każdy posiada nie tylko unikalne zdolności, ale również własną osobowość – w grupie tej znalazł się sierżant John Merrill, specjalista od karabinów maszynowych Jim Walsh, snajper Sonny Armstrong, grenadier Carl Dilan oraz inżynier Bill Kirby.

Kontrolowani przez gracza wojacy nie zawsze są zdani tylko na siebie – od czasu do czasu otrzymują wsparcie regularnej armii amerykańskiej lub wojsk Południowego Wietnamu. Skala pomocy zależy jednak od charakteru konkretnej misji, ponieważ nie wszystkie sprowadzają się do otwartej walki – część z nich polega na cichej i precyzyjnej robocie (np. odbicie pilota zestrzelonego helikoptera). Na przestrzeni obydwu kampanii przeżywamy zasadzkę na szlaku Ho Chi Minh, zabawiamy się w mordercze podchody w delcie Mekongu, urządzamy zbrojne rajdy w Kambodży, a także bronimy mostu podczas ofensywy Tet. Wszystko to przy wykorzystaniu kompletnie nowego dla tej serii sprzętu, w tym klasycznych helikopterów Huey.

Rozgrywce towarzyszy ciesząca oko oprawa graficzna, opracowana na bazie silnika graficznego znanego z poprzednich odsłon serii. Spore wrażenie robią w szczególności gęsto zalesione tereny, na których odbywają się walki.

[Obrazek: menofwarvietnamjune4.jpg]

źródło: http://www.gry-online.pl

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek