Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



[Recenzja] Opera 11.00 Beta
(24-11-2010 19:40) #1

[Recenzja] Opera 11.00 Beta

Jakiś czas temu została wydana wersja beta przeglądarki Opera (LINK). Jest oznaczona wersją 11.00 - kompilacja 1111. Opiszę tutaj moje wrażenia z korzystania z przeglądarki oraz - napiszę jak całkowicie ją spolszczyć, gdyż ze strony producenta można pobrać tylko wersję angielską.

1. Interfejs:
Interfejs przeglądarki niewiele się zmienił od poprzedniego wydania stabilnego. Ale to i tak świeży interfejs, gdyż został wprowadzony dopiero w poprzedniej wersji.
2. Szybkość działania:
Szybkość działania tej wersji, zarówno wczytywania stron, przeglądania filmików na YT, jest zniewalająca. Po prostu nie da się jej opisać słowami. Poprzednia przeglądarka, której używałem to Chrome - przeglądarka uznawana za najszybszą. Nowa wersja Opery bije na głowę Chroma ! Dodatkowo nie jest zasobożerna i o wiele bezpieczniejsza od Chroma. Nie mam co opisywać... Zapraszam do pobrania, a teraz krótka ocena i poradnik jak ją spolonizować.
3. Podsumowanie:
Nigdy nie przepadałem za Operą. Jedyna uznawana przeze mnie wersja to wersja Mini oraz Mobile - obie dla urządzeń mobilnych. Teraz, po wydaniu nowej wersji Opera zdecydowanie zyskała w moich oczach i zachęcam do jej używania. Moim zdaniem dzięki temu wydaniu ma szansę wybić się nad wszystkie przeglądarki.
Zapraszam do pobrania ! LINK

A teraz poradnik !

1. Pobieramy tą paczkę i ją rozpakowujemy: LINK
2. Naszym oczom ukazuje się plik 0_pl.lng Przenosimy go do folderu: C:\Program Files\Opera 11.00 beta\locale\pl\
Jeśli folder pl nie istnieje, tworzymy go.
3. Uruchamiamy Operę, klikamy przycisk "Menu", następnie "Ustawienia", "Preferencje" i w zakładce "Ogólne" na samym dole, z listy rozwijanej wybieramy "Polski (PL)" i klikamy O.K.
4. Teraz trzeba tylko zmienić słownik. Klikamy na jakieś pole do wpisywania, na przykład "Szybką odpowiedź" na dole forum (Zęby), klikamy prawym przyciskiem myszki, wybieramy "Słowniki", a następnie "Dodaj lub usuń słowniki...". Odszukujemy "Polski", zaznaczamy ptaszek obok tej pozycji, klikamy "Dalej", słownik zostanie pobrany, na końcu wybieramy opcję, aby słownik "Polski" został domyślnym słownikiem Oczko. To wszystko. Cieszymy się pełną polską wersją Opery.

Chciałbym zauważyć, iż mimo, że jest to dopiero wersja Beta, nie występują w niej błędy.

Zapraszam do ocen przeglądarki oraz recenzji, a co najważniejsze - pobierania Zęby !


Pozdrawiam.
Michał

[Obrazek: admin.png]
[Obrazek: 34957.png]




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek