Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Samochód na gaz - za i przeciw
(04-08-2010 09:37) #1

Samochód na gaz - za i przeciw

Po przejechaniu 20 tys. km zwraca się koszt instalacji gazowej, a samochód, który przejechał 160 tys. km na paliwie gazowym... zarobi na nowy, gdyż tyle można zaoszczędzić.

Większość obiegowych poglądów na temat instalacji gazowej w samochodach to niepotwierdzone mity.

Mit pierwszy - to przekonanie, że instalacje gazowe są niebezpieczne. Według badań ADAC (niemiecki automobilklub zrzeszający ponad 14 milionów kierowców) rozerwanie zbiornika nie jest możliwe podczas pracy silnika, a w czasie wypadku do zapłonu dochodzi zazwyczaj... z powodu rozlanej benzyny.

Mit drugi - montaż instalacji nie opłaca się, a gaz niszczy silnik samochodu. Montaż instalacji faktycznie nie opłaca się w przypadku, gdy samochód stoi w garażu. Jednak po przejechaniu 20 tys. km zwraca się użytkownikowi koszt inwestycji. Co więcej, po przejechaniu 150-160 tys. km oszczędności w porównaniu do cen benzyny pozwalają na zakup... nowego samochodu.

LPG – cztery szybkie fakty:
1. Pojazdy napędzane LPG są ekonomiczniejsze dla tych, którzy jeżdżą na długich dystansach
2. Emisje zanieczyszczeń z silników napędzanych LPG są o wiele niższe niż te zasilanymi paliwami tradycyjnymi.
3. Producenci układów LPG muszą spełnić wiele norm bezpieczeństwa ponieważ gaz jest przechowywany pod ciśnieniem, najczęściej blisko pasażerów siedzących z tyłu.
4. Zbiorniki z LPG zajmują dużo miejsca. Wydajność do przechowywania gazu wynosi 80 proc objętości zbiornika.


[źródło http://moto.onet.pl/1621363,1,samochod-n...ode=19094]


(27-05-2016 16:01) #2

RE: Samochód na gaz - za i przeciw

Samochody na gaz są oczywiście tańsze, gdy mówimy o samym jeżdżeniu. Lecz naprawa zbiornika gazu i całej instalacji jest bardzo droga. Mojemu chłopakowi coś się stało z gazem podczas wizyty w Poznaniu. Musiał zamówić fachowców i całe jego oszczędności zaoszczędzone na paliwie poszły na holowanie(http://holowanie.i-poznan.pl) i naprawę samochodu.


(14-09-2016 00:56) #3

RE: Samochód na gaz - za i przeciw

Ja zraziłam się do gazu od kiedy wypożyczyłam samochód z takim paliwem... moc miał dużo mniejszą przez to, nie potrafił się w ogóle rozpędzić... proponuję się samemu przekonać na przykład wypożyczając samochód Wesoly wynajem samochodów Łódź Master Car


(22-09-2016 09:45) #4

RE: Samochód na gaz - za i przeciw

(14-09-2016 00:56)Lessi1 napisał(a):  Ja zraziłam się do gazu od kiedy wypożyczyłam samochód z takim paliwem... moc miał dużo mniejszą przez to, nie potrafił się w ogóle rozpędzić... proponuję się samemu przekonać na przykład wypożyczając samochód Wesoly
Może trafiłaś na chrzczone paliwo?





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek