Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościSiła przyciągania
(17-08-2010 12:11) #1

Siła przyciągania

W uwodzeniu ma znaczenie wszystko, nawet... wielkość źrenic i smak pocałunku. Przeczytaj do jakich wniosków doszła biolog Jena Pincott, autorka poradnika "Czy mężczyźni naprawdę wolą blondynki?", analizując wyniki najnowszych badań dotyczących miłości i seksu.
1. Czy mężczyźni naprawdę wolą blondynki?

Zła wiadomość dla brunetek: niestety tak. Dlaczego? Bo jasny kolor bardziej przyciąga wzrok. Blond kojarzy się z młodością i witalnością, zmniejsza widoczność zmarszczek oraz rozjaśnia twarz. Ponadto i media, i reżyserzy filmowi uwielbiają blondynki – właśnie one kojarzą się z seksapilem, np. Marilyn Monroe czy Scarlett Johansson. Duże znaczenie ma także teoria „uroku wyjątkowości”. W większości krajów blondynki należą do rzadkości, wyróżniają się z tłumu i dlatego ich włosy wydają się bardziej atrakcyjne. Wyjątkiem są oczywiście kraje skandynawskie. Z przeprowadzonych tam badań wynika, że większość mężczyzn większą uwagę zwraca na brunetki i rude.

2. Po co kobiety noszą wysokie obcasy?

Bo to zmienia ich sylwetkę i sposób chodzenia. W szpilkach twoje stopy wydają się mniejsze, łydki napinają się, a nogi optycznie wydłużają. Krok staje się bardziej zmysłowy: idąc na wysokich obcasach, bardziej kołyszesz biodrami i eksponujesz piersi, a wtedy proporcje twojego ciała zbliżają się do tych uznawanych za idealne. Te wszystkie sygnały przyciągają wzrok mężczyzn. Istotną rolę odgrywa tutaj również kwestia sprawności fizycznej, bo i ona się liczy (chodzenie na szpilkach nie jest przecież takie łatwe). W ten sposób nieświadomie informujesz partnera, że masz świetną kondycję.

3. Dlaczego kobiece krągłości są seksowne?

Bo już z daleka przyciągają zainteresowanie mężczyzn. Kiedy np. idziesz ulicą, facet znajdujący się 30 m od ciebie nie widzi twoich oczu ani zmysłowych ust. Ale jego wzrok bezwiednie ocenia figurę, poszukując informacji na temat... twojej płodności. Jak to robi? Podświadomie sprawdza proporcje obwodu talii i bioder (tzw. wskaźnik WHR). Za najbardziej idealną uważa się 0,7, czyli wtedy, gdy obwód talii stanowi siedem dziesiątych obwodu bioder. Odpowiednia szerokość bioder jest ważna, gdyż duża głowa dziecka potrzebuje miejsca. Taka figura – klepsydry, to najczęściej atut kobiet w wieku rozrodczym (po urodzeniu pierwszego dziecka często zanika). Jeśli jej nie masz – nie panikuj. Możesz optycznie modelować talię i biodra odpowiednimi ubraniami. W nich twoje kształty będą wydawały się kusząco zaokrąglone. I o to chodzi!

4. Jaki rodzaj głosu najbardziej przyciąga uwagę mężczyzn?

Szczególnie działa na nich dość wysoki (ale nie piskliwy), zmysłowy, nieco chropawy. Dlaczego? Kobiety zawdzięczają melodyjność swojego głosu obecności dużej ilości estrogenów i to właśnie przyciąga facetów. Wysokie tony są po prostu rodzajem wołania godowego. Psychologowie odkryli, że kobiety, których głosy zostały przez mężczyzn ocenione jako najatrakcyjniejsze, częściej też podobały im się fizycznie. Co ciekawe, stwierdzili również, że seksowny głos oznacza swobodę seksualną, a więc taką kobietę łatwiej odbić innemu mężczyźnie.

5. Co facet może zobaczyć w twoich oczach?

Działają na nich powiększone źrenice. Mają one niezwykłą zdolność do rozszerzania się, ich średnica może osiągnąć nawet 10 milimetrów. Najczęściej dzieje się tak, kiedy jesteś podniecona. Twój partner błyskawicznie dostrzeże ten znak. Wielkość źrenic ma także znaczenie przy pierwszym spotkaniu. Robią się większe, kiedy facet ci się podoba i dobrze ci się z nim rozmawia.

6. O czym świadczy kołysanie biodrami?

Że jesteś świadoma swojej kobiecości i lubisz ją podkreślać. Kołysanie biodrami powoduje, że twój krok robi się bardziej „zachęcający”, a co za tym idzie, mocniej działa na facetów. Jeśli nie wyćwiczyłaś tej umiejętności, nic straconego, możesz ją szybko opanować. Potrenuj w domu lub w czasie weekendowego spaceru. Stawiaj stopy nieco na zewnątrz, w kształt litery „V”. Pięty trzymaj blisko siebie, a kolana nieco szerzej rozstawione. Idąc, płynnie przenoś ciężar z pięty na palce i dostawiaj ugiętą nogę do tej, na której opierasz ciężar ciała. Górną część ciała utrzymuj w stałej pozycji. Znajdź odpowiedni dla siebie rytm kroków, tak abyś miała wrażenie, że twoje biodra poruszają się kolistym ruchem.

7. Co sprawia, że czasami jesteś bardziej atrakcyjna niż zazwyczaj?

Oczywiście hormony. Ich poziom wzrasta i obniża się wraz z poszczególnymi fazami cyklu. Najbardziej atrakcyjnie wyglądasz w czasie dni płodnych. Wtedy organizm produkuje więcej estrogenów, a to właśnie one wpływają na zmianę twojego wyglądu. Jak? Usta stają się pełniejsze, cera bardziej miękka i gładka, a piersi większe i bardziej symetryczne. Wysoki poziom tych hormonów nasyca też kolor ust, rozszerza źrenice, a nawet rozjaśnia przebarwienia skóry. W czasie dni płodnych zmienia się twój naturalny zapach. Sama oczywiście nie zauważysz tej różnicy, ale mężczyźni to wyczuwają! Estrogeny wpływają także na twoje zachowanie. Czujesz się atrakcyjna, dlatego sięgasz po bardziej seksowne ubrania oraz typowo kobiece dodatki. Łatwiej nawiązujesz też kontakty z mężczyznami, chętniej flirtujesz i fantazjujesz na temat seksu.

8. Ile czasu potrzebuje facet, by ocenić twoją atrakcyjność?

Średnio... 13 milisekund. Zastanawiasz się, jak to jest możliwe, żeby w tak krótkim czasie on dostrzegł twoje atuty? Po prostu mózg robi to instynktownie i automatycznie. Ocenia atrakcyjność tak samo jak płeć, wiek czy wyraz twarzy.

9. Co sprawia, że nawet po przygodnym seksie partner budzi w tobie więcej czułości?

To działanie oksytocyny, nazywanej hormonem przytulania. Wytwarza się w twoim organizmie, kiedy się kochasz i dotykasz partnera, nawet takiego „na jedną noc”. Utrudnia ci odróżnienie bliskości fizycznej od uczuciowej. Poza oksytocyną w twoim organizmie rośnie też wtedy poziom testosteronu oraz potęgującej emocje dopaminy. Połączenie tych hormonów czasem może nawet sprawić, że przywiążesz się do niewłaściwego mężczyzny.

10. Dlaczego rumieniec jest seksowny?

Pojawia się nagle i nie masz na niego wpływu... Nawet jeśli chcesz ukryć przed partnerem to, co czujesz, rumieniec szybko może cię zdradzić. Zaczerwieniona twarz to efekt zwiększonego dopływu krwi do naczyń krwionośnych. Pojawia się, kiedy jesteś pobudzona lub zawstydzona. W czasie pierwszej randki poinformuje faceta, że jesteś nim zainteresowana. Rumieniec może być także dowodem na to, że jesteś pobudzona seksualnie. Jeśli potrafisz się czerwienić (nie jest to cecha wszystkich kobiet), to znaczy że twój organizm jest zdolny do gwałtownych zmian fizjologicznych, np. szybkiego podniecenia. A to oczywiście podoba się facetom.

11. Dlaczego podczas pocałunku przechylasz głowę w prawo?

Psychologowie zauważyli, że robi tak ponad 70 proc. par, bez względu na to, czy są to osoby prawo- czy leworęczne. Dlaczego? Naszymi emocjami steruje prawa półkula mózgu, w niej znajdują się też ośrodki odpowiedzialne za nastrój. A ponieważ kieruje ona lewą stroną ciała, uczucia, które przeżywasz, wyraźniej widać na lewej połowie twarzy. Nieświadomie więc odchylasz głowę w prawo, by okazać je partnerowi. Ciekawostka: 70 proc. znanych malarskich portretów kobiet (również Mony Lizy) przedstawia je z głową obróconą w prawo.

12. Jakie gesty wykonuje mężczyzna, żeby przyciągnąć twoją uwagę?

Stawia na kontakt wzrokowy. Omiata wzrokiem salę, starając się przechwycić spojrzenie jakiejś kobiety. Szuka takiej, która na chwilę skupi na nim wzrok, szybko odwróci głowę, a potem zerknie ponownie. Zanim facet zdecyduje się na pierwszy krok i podejdzie do ciebie, np. w pubie, poczeka, aż popatrzysz na niego około... 13 razy! W tym czasie on wykona jeszcze kilka odruchowych gestów, które mają jeden cel – przyciągnąć twoją uwagę. Jak to zrobi? Jeśli siedzi przy stoliku, „powiększy” swoją przestrzeń. Rozsiądzie się wygodniej i rozstawi szerzej nogi. Jeśli nie przyszedł sam, lecz z kolegami, będzie chciał pokazać ci, że to on jest najważniejszy w grupie. Oprze ręce na ich krzesłach lub zacznie przyjacielsko poklepywać ich po ramieniu, zaznaczając w ten sposób terytorium.

13. Czy romantyczny film może stworzyć miłosny nastrój?

Tak. Filmy działają na poziom hormonów, a te mają z kolei wpływ na nasze stany emocjonalne. Komedie romantyczne czy melodramaty pełne wzruszających scen miłosnych obniżają poziom testosteronu, a zwiększają ilość progesteronu, który działa uspokajająco i sprzyja tworzeniu więzi. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku mężczyzn, którzy, oglądając takie filmy, chcąc nie chcąc, stają się bardziej romantyczni i skłonni do czułego seksu. Jeśli natomiast masz ochotę na szaloną noc, obejrzyj z ukochanym coś, co podniesie poziom testosteronu. Proponujemy filmy akcji, sensacyjne i kryminały.

14. Po co ci pocałunek z języczkiem?

Żeby ocenić, czy mężczyzna naprawdę cię pociąga. Całując z językiem, wymieniasz się z partnerem śliną, w której znajdują się feromony. Podczas takiego zbliżenia nieświadomie sprawdzasz smak mężczyzny. Po pocałunku już wiesz, że on ci odpowiada (lub nie) i że działa na ciebie pobudzająco. Pierwszy pocałunek to dla większości kobiet test, który decyduje o kontynuowaniu danej znajomości. Kobieta ocenia usta partnera: są miękkie i wrażliwe, czy raczej twarde i napięte? Zwraca też uwagę na sposób, w jaki mężczyzna ją trzyma i czy to odpowiada jej oczekiwaniom.

15. Czy męskie nasienie może poprawić ci humor?

Z teoretycznego punktu widzenia tak. Dlaczego? Bo w jego składzie znajdują się hormony odpowiedzialne za dobry nastrój, m.in. opioidy i prolaktyna. W ciągu godziny od stosunku przedostają się one do krwiobiegu. Niewykluczone, że docierają również do mózgu, ale badania naukowe nie potwierdziły jednoznacznie tej hipotezy. Mimo to podczas badań przeprowadzonych na amerykańskich uniwersytetach odkryto, że kobiety uprawiające seks bez prezerwatywy mają o wiele lepszy nastrój od tych, które na co dzień używają kondomów.

16. Dlaczego mężczyzna funduje kobiecie kolacje czy wakacje, zamiast ofiarować coś konkretnego?

Chce zdobyć jej względy, a także ocenić, czy partnerka ma wobec niego uczciwe zamiary. Mężczyzna kupujący konkretne prezenty często naraża się na to, że zostanie wykorzystany. Zdarza się, że kobiety nie są zainteresowane swoimi partnerami, ale stwarzają takie pozory, bo zależy im na dobrach materialnych. Jaki jest złoty środek? Prezenty, które w oderwaniu od zalotów są bezwartościowe, czyli np. romantyczne kolacje lub wspólne wyjazdy.

17. Czy patrzenie na inne piękne kobiety może sprawić, że partner przestanie cię kochać?

Nie. Ale długotrwałe przebywanie w towarzystwie pięknych kobiet może spowodować, że partner chwilowo przestanie dostrzegać twoje zalety, a bardziej skupi się na wadach. Dlaczego tak się dzieje? Za sprawą tzw. efektu kontrastu, który powstaje w podświadomości niezależnie od woli mężczyzny. Otoczony atrakcyjnymi kobietami bezwiednie zaczyna z nimi porównywać swoją aktualną partnerkę. A jeżeli któraś z nowopoznanych piękności zacznie jeszcze okazywać mu sympatię i zainteresowanie, rośnie u niego poziom testosteronu i wzmaga się aktywność ciała migdałowatego, odpowiedzialnego za podejmowanie szybkich decyzji. Wówczas facet może zacząć działać gwałtownie i nieracjonalnie.

18. Dlaczego rozłąka sprawia, że mężczyzna staje się dla ciebie bardziej czuły?

Jeśli mu na tobie zależy, to oczywiście się stęsknił. Wystarczy kilka dni rozstania, żeby partner stał się bardziej skłonny do okazywania uczuć. Sporą rolę w tej przemianie odgrywa także aspekt "jaskiniowy", z którego on nie zdaje sobie sprawy. W czasie rozłąki partner zaczyna postrzegać cię jako bardziej atrakcyjną. Do tego stopnia, że jest pewien, iż te atuty dostrzegli również inni mężczyźni. Bojąc się, że podczas jego nieobecności mogłaś go zdradzić, zaraz po powrocie dąży do zbliżenia, żeby jego plemniki mogły konkurować z tymi, które zostawił ewentualny kochanek.

[źródło http://zdrowie.onet.pl/1621523,2042,0,4,...,seks.html ]

I co na ten temat myślicie? Z którymi punkatami się zgodzicie?? Zapraszam do dyskusji.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek