Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościSingielki -> kobiety gorszej kategorii?
(15-10-2011 21:38) #1

Singielki -> kobiety gorszej kategorii?

Dlaczego kobiety, które nie chcą się wiązać na stałe z mężczyzną, wyjść za mąż i urodzić dziecko są postrzegane jako te gorsze? Czy rzeczywiście kobiecym sensem życia jest tylko założenie rodziny i rodzenie dzieci? Dlaczego mówi się, że taka kobieta nie żyje pełnią życia, jest egoistyczna i nie jest traktowana jako pełnowartościowa osoba? Zapraszam do dyskusji.


(15-10-2011 22:17) #2

RE: Singielki -> kobiety gorszej kategorii?

Ja sądzę że bierze się to głównie ze stereotypów. Od lat kobiety zajmowały się domem, pilnowały dzieci, gotowały obiad. Nadal patrzy się przez ten pryzmat. W dobie 21 wieku, coraz więcej kobiet wybiera życie w samotności dla kariery zawodowej, rozwoju osobistego, a może dlatego że jest ich statystycznie więcej.
Sądzę iż kobiety są świadome tego że wiązanie się z kimś może zmienić ich plany, lub je pokrzyżować. Bo istnieje chociażby ryzyko zajścia w ciąże, lub "zagonienia do garów" przez mężczyzn.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(01-12-2012 13:33) #3

RE: Singielki -> kobiety gorszej kategorii?

Nie widzę siebie jako singielki, czy są gorsze ? może w oczach znajomych lub rodziny.
Samotne dziewczyny czy później kobiety, postawiły całe swoje życie na jedną szale i nie chcą się dzielić z nikim. cyt " Od lat kobiety zajmowały się domem, pilnowały dzieci, gotowały obiad." Mamy XXI wiek i można się podzielić obowiązkami , gorzej z rodzeniem dzieci. Jednak wychowanie potomka powinno być przez obydwoje rodziców, a nie zrzucanie tylko na kobietę.
Według mnie "singielki" to dziewczyny nieśmiałe lub te które boją się mężczyzn że zostaną porzucone lub skrzywdzone.
Życie jest brutalne i nikt nam nie zagwarantuje że będzie przez całe życie " pięknie, zdrowo i kolorowo" chyba ze nie zgadzacie się ze mną Zęby

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek