Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Sprawdź czy jesteś nałogowcem?
(19-08-2011 21:53) #1

Sprawdź czy jesteś nałogowcem?

1. Czy przebywając w pracy/szkole etc. myślisz o tym, że wrócisz do domu i włączysz komputer i…
a ) często - 10
b ) zdarza się - 5
c ) nigdy lub bardzo rzadko - 0

2. Czy siadając do komputera czujesz ulgę, radość, euforię etc.
a ) często - 5
b ) zdarza się - 3
c ) nigdy lub bardzo rzadko - 0

3. Czy gdy przez parę dni nie masz dostępu do komputera, czujesz pustkę, frustrację, przygnębienie, nie umiesz zorganizować swojego czasu?
a ) często - 5
b ) zdarza się - 3
c ) nigdy lub bardzo rzadko - 0
d ) nie mogę wytrzymać 2-3 dni bez kompa! - 10

4. Czy zdarza Ci się włączyć komputer bez powodu; czy czasem najpierw włączasz komputer, a dopiero potem zastanawiasz się co będziesz na nim robić?
a ) często - 10
b ) zdarza się - 5
c ) nigdy lub bardzo rzadko - 0

5. Czy dla komputera zrezygnowałbyś z np. obejrzenia filmu, na który długo czekałeś, ważnego meczu etc. Ew. czy jednocześnie grasz i np. oglądasz TV
a ) wiele razy… - 5
b ) zdarza się - 3
c ) nigdy lub bardzo rzadko - 0

6. Czy nie poszedłeś na imprezę/randkę, bo zacząłeś grać/pracować… i wszystko inne stało się nieważne?
a ) często - 10
b ) zdarza się - 5
c ) nigdy lub bardzo rzadko - 0

7. Czy odkąd masz komputer, mniej czytasz; czy twoje oceny w szkole pogorszyły się?
a ) oj tak… - 5
b ) hm, czy ja wiem - 3
c ) nie - 0
d ) wprost przeciwnie! (*)

(*) – ej, kogo Ty kantujesz, co? To maił być UCZCIWY test!

8. Czy czujesz pieczenie oczu, bóle pleców, karku, nadgarstka, palców po zakończeniu pracy z komputerem?
a ) zawsze - 15
b ) często - 10
c ) zdarza się - 5
d ) nigdy lub bardzo rzadko - 0

Uwaga: do uzyskanego wyniku dodaj 2 pkt., jeśli czujesz, co najmniej dwa opisane objawy naraz lub 5 pkt., jeśli czujesz minimum 3 objawy naraz.

9. Czy spędzasz przed komputerem - w swoim czasie wolnym - więcej niż 25 godzin tygodniowo? (*)
a ) często - 10
b ) zdarza się - 5
c ) nigdy lub bardzo rzadko - 0

Uwaga: jeśli dziennie spędzisz minimum 4 h lub powyżej 30 h tygodniowo, zalicz sobie 15 pkt. Jeśli jest to co najmniej 35 h tygodniowo – 20 pkt.
(*) – nie wliczaj czasu spędzonego przy kompie w szkole – w ramach nauki – lub pracy.

10. Czy – gdy inni Cię pytają ile siedzisz przy komputerze – pamiętasz liczbę tak spędzonych godzin?
a ) z reguły - 5
b ) zdarza się - 3
c ) nigdy lub bardzo rzadko - 0

11. Czy jesz jednocześnie używając komputera, ponieważ szkoda Ci marnować czasu na posiłki?
a ) często - 10
b ) zdarza się - 5
c ) nigdy lub bardzo rzadko - 0

12. Czy leżąc w łóżku myślisz o tym jak dziś grałeś, w co grałeś, lub, w co będziesz grał jutro?
a ) bardzo często - 15
b ) często -10
c ) zdarza się -5
d ) bardzo rzadko - 3
e ) nigdy - 0

13. Czy w sobotę włączasz komputer przed południem?
a ) często - 5
b ) zdarza się - 3
c ) nigdy lub bardzo rzadko - 0

14. Czy zdarzyło Ci się położyć spać po godzinie drugiej w nocy, ponieważ grałeś?
a ) hehe, zwykle gram do tej pory - 15
b ) przynajmniej raz w tygodniu - 10
c ) zdarzyło się parę razy w roku - 5
d ) zdarzyło się parę razy w życiu - 3
e ) nigdy lub bardzo rzadko - 0

15.Musisz mieć nową grę…
a ) jedną na tydzień/dwa - 15
b ) jedną na miesiąc - 10
c ) z 5-6 na rok - 3
d ) poniżej 5 na rok - 0

16. Upgradeuję kompa… (*)
(*) – zakładając, że masz na to kasę
a ) gdy tylko dowiem się o nowych peryferiach - 5
b ) gdy widzę, że nowe gry cienko chodzą - 3
c ) gdy wiem, że będzie mi potrzebne - 0

17. Masz lat:
do 15 - 7
do 25 - 4
do 35 - 2
więcej - 0

18. Płeć:
męska - 2
żeńska - 1
… to ja jestem Larą Croft!!! - 100

19. Uważam, że…
Uwaga: tu możesz wybrać więcej niż jedną odpowiedź – wtedy zsumuj punkty. Mówiąc ściśle: MASZ wybrać każdą odpowiedź, z którą się zgadzasz…
a ) za dużo siedzę przy kompie - (-1)
b ) …inni siedzą więcej - 1
c ) to całe gadanie o nałogu to jakaś głupota! - 4
d ) a mi tam, mogę być nałogowcem! - 3
e ) nie jestem nałogowcem, bo kiedyś nie używałem kompa przez xxx dni! - 2
Uwaga: W teście nie uwzględniano uzależnień sieciowych (siedzeniu na IRCu, surfowania itd.). Więc jeśli masz dostęp do Internetu, to śmiało możesz doliczyć do swego wyniku z 10-20%…





Diagnoza:

Do 25 pkt. – tylko pozazdrościć samokontroli. Na pewno nie kontrolowałeś? Albo masz szlaban na kompa? A mówiąc szczerze: jeśli czytasz to pismo, to wątpię byś miał mniej niż 25 pkt.

26-30 – i tak trzymać. Grunt to korzystać z umiarem z wszelkich przyjemności…

31-35 – w porządku, nałogowcem nie jesteś. Ale nie popadaj w samozadowolenie. OK.?

36-39 – całkiem nieźle! Co oznacza tyle, że wielu ludzi świruje bardziej od Ciebie Smile. Dla kogoś, kto nie ma kompa i tak jesteś maniakiem.

40-45 – mógłbyś siedzieć troszeczkę mniej przed kompem, ale jesteś w miarę normalny – przynajmniej w towarzystwie innych graczy.

46-50 – hm hm hm… nieco przeginasz. Kontroluj się, bo dojedziesz do granicy normalności.

51-55 – to ostatnia szansa, byś się wziął w garść. Zdradzasz już pewne objawy uzależnienia! Jeśli masz silną wolę, to narzuć sobie jakieś ograniczenia i powinno być dobrze. Jeśli nie… będziesz wkrótce nałogowcem. Poczytaj, co cię wtedy czeka…

56-60 – witaj w klubie, frajerze. ”Tylko cienka czerwona linia dzieli rozwagę od szaleństwa” – powiedział Szekspir. Właśnie ją przekraczasz. Jeśli możesz – zatrzymaj się i cofnij! Dasz radę?

61-65 – stary, może nie wiesz, ale jesteś już całkiem nieźle uzależniony. A wiesz, że takie uzależnienie bardzo łatwo się pogłębia, zaś wyjść z niego trudno. Czy słyszysz te dzwonki alarmowe? Czy masz jeszcze silną i wolną wolę? No to udawaj sobie…

66-69 – oooo, ludzie popatrzcie, piękny objaw nałogowca, wszystkie objawy syndromu uzależnienia jak na dłoni. Nic, tylko zakonserwować i pokazywać studentom medycyny. Zresztą promieniowanie monitora i tak samo to zrobi na czas jakiś, zaś granie totalnie Cię odmóżdży – i preparat anatomiczny gotowy. Wot, sudba` czeławieka. Zdaje się, że w życiu miałeś kiedyś większe ambicje?

70-80 – bardzo niedobrze, komputer rządzi Twoim życiem; właściwie to nie nasz już w gule życia. Cała Twoja egzystencja ogranicza się do tego, by coś zjeść, odbębnić szkołę/pracę i końcu nacisnąć magiczny guzik Power… Tak naprawdę to jesteś niewolnikiem blaszanego pudła. Jeśli masz powyżej 15 lat, nosisz okulary, nie masz dziewczyny, a Twoich przyjaciół bez problemu policzysz na palcach jednej ręki… Sam pomyśl – czy to nie żałosne? Przed czym uciekasz w świat komputerowej iluzji? I tak nie uciekniesz, a przebudzenie będzie z każdym rokiem boleśniejsze i gorsze niż w Matrixie. Póki czas łykaj czerwoną pigułkę i walcz z nałogiem!!!

81-84 – gdzie byli Twoi rodzice, nauczyciele, przyjaciele? Twój świat ma już rozmiary kineskopu monitora: 14-17 cal. Jesteś fizycznie i psychicznie uzależniony! Ale nigdy nie jest za późno, by spróbować, choć ograniczyć nałóg. Tak, tak ”taki nałóg lepszy i mniej szkodliwy niż prawdziwe ćpanie” – powiadasz. Jasne. Fajnie, że to mówisz. Ten, co ćpa kokę albo amfę też się pociesza, że heroina jest szkodliwa i szybciej zabija. A walący w kanał herę pociesza się, że inni kupują znacznie gorszy i szkodliwy towar itp. No to pocieszaj się dalej i dalej grzęźnij w nałogu… Miłych snów… do czasu.

85 i więcej – tu naprawdę nie ma już żartów. Jeśli masz około 15-20 lat, to wiedz, że za parę lat będziesz bardzo żałował tego, iż nikt Cię nie ostrzegł (naprawdę nikt?…) do czego zmierzasz. Nie wiem czy wiesz, ale w USA takich, jak Ty, leczą w szpitalach (serio! ! !) i poddają psychoterapii – tak jak ”normalnych” narkomanów. Bo też jesteś już narkomanem. A że narkotyk wprowadzasz przez oczy, a nie nos, żołądek czy płuca – jaka różnica? Jeśli nie tylko grasz, a np. progr
amujesz, to – być może – zostaniesz kiedyś Billem Gatesem 2 – ale masz 100.000x większe szanse na to, że zostaniesz po prostu życiowym nieudacznikiem. Człowiekiem, którego realne życie jest równe barwie i urozmaicone, jak ekran Windowsa w trybie awaryjnym. Myślisz, że ludzie Cię podziwiają? Nie, oni się z Ciebie śmieją…

100 i więcej – Boże… miej litość nad nim, bo nie wiedział, co czyni.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek