Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?
(02-02-2010 21:57) #1

Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?

"Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy" tak nazywa się zgromadzenie.
Ale kto pozwolil im użyć słowa chrześcijański?
Jak można nazwać chrześcijanami ludzi którzy: odrzucili wszystkie Sakramenty święte, odrzucili przykazania Boże, podeptali Krzyż Chrystusowy, walczą z Maryją Matką Bożą czy też mają tak durne zasady jak zakaz transfuzji krwi, bądź zakaz jedzenia duszonego mięsa.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

Strona 2 (Post powyzej jest pierwszym w watku)
(05-06-2010 21:14) #11

RE: Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?

W sumie chyba nawet sensownie jest z tym chrztem u nich. Chrzczą się dopiero gdy są zdolni sami zdecydować o przynależności do danej religii.


Mój sprzęcik:\r\nCore 2 Duo E8400 3.0Ghz LGA775 BOX @ 4,00 Ghz \r\nDFI LanParty LT X48-T2R\r\nHDD SAMSUNG 750GB HA751LJ 7200\r\nDWIE: Asus HD4850 512MB DDR3 256bit\r\nOCZ DDR2 4096MB PC800 DUAL 2x2048MB CL4 REAPER\r\nCHIEFTEC CFT-750-14C\r\nOb. NZXT LeXa Black - Redline Edition\r\nRadi. THERMALRIGHT (ULTRA-120EX)\r\nWent. XILENCE

(05-06-2010 21:20) #12

RE: Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?

No właśnie. A poza tym pierwsi chrześcijanie tak właśnie się chrzcili.


(13-03-2012 15:55) #13

RE: Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?

(05-06-2010 21:08)Niebieska napisał(a):  Przede wszystkim należy sprostować jedną rzecz: Świadkowie Jehowi są chrześcijanami bo przyjmują chrzest a że jest on wykonywany inaczej niż w wyznaniu katolickim to inna nic nie znacząca rzecz. Poza tym oni wcale nie odrzucają wszystkich przykazań tylko wybrane. Nie prawdą jest, że walczą z Matką Boską [to, że nie uznają ją za świętą nie oznacza walki]. A to z podeptaniem Krzyża to taka bujda, że strach pomyśleć skąd taka wiedza się bierze.

I z tym ja się nie zgodzę.
Chyba nie jest normalne to, że mają Matkę Boską na dywanach i po niej chodzą i spluwają ?.
Moim zdaniem to sekta tak jak Darek uważa...


(13-03-2012 17:44) #14

RE: Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?

Żadna sekta tylko inne wyznanie! Katolicy umieszczają wizerunki min. Matki Boskiej na bluzkach, kubkach, plakatach i sprzedają jako pamiątki wakacyjne. Spotkałeś się kiedykolwiek ze Świadkiem Jehowym? Bo moim zdaniem twoja wiedza o nich jest identyczna z wiedzą jakieś nawiedzonej dewoty.


(13-03-2012 19:42) #15

RE: Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?

Podeptanie krzyża, w znaczeniu odrzucenia na rzecz Pala.
Światkowie Jehowy rąbią krzyże gdyż narzędziu śmierci Jezusa (chociaż obecnie według nich, to był pal) nie należy się cześć, co ciekawe jeszcze sto lat temu sami nosili emblematy z krzyżem.

Dla mnie to że jest to sekta, przemawia ich przekonanie: że inne religie są prowadzone przez szatana.
Paradoksalnie bazując na dorobkach innych religii (ich tlumaczenie biblii bazuje na wielu przekladach i w moim przekonaniu jest robione pod siebie). Przekonanie iż ludzie innej religii są gorsi. Ale najbardziej to że nie będąc świadkiem Jehowy nie zostaniesz zbawiony. Masz studiować pismo święte (ale interpretować musisz w sposób od tych z góry), jeżeli sam je interpretujesz to nie zostaniesz zbawiony.
No i zastraszenie: jak coś nam się nie spodoba to zostaniesz wykluczony.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(13-03-2012 21:24) #16

RE: Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?

Darek napisał(a):Dla mnie to że jest to sekta, przemawia ich przekonanie: że inne religie są prowadzone przez szatana.
Paradoksalnie bazując na dorobkach innych religii (ich tlumaczenie biblii bazuje na wielu przekladach i w moim przekonaniu jest robione pod siebie). Przekonanie iż ludzie innej religii są gorsi. Ale najbardziej to że nie będąc świadkiem Jehowy nie zostaniesz zbawiony. Masz studiować pismo święte (ale interpretować musisz w sposób od tych z góry), jeżeli sam je interpretujesz to nie zostaniesz zbawiony.
No i zastraszenie: jak coś nam się nie spodoba to zostaniesz wykluczony.

A katolicy robią to SAMO !!!! Dla nich każdy kto nie jest katolikiem to satanista, potępieniec, sekciarz !!! I nie dostąpi zbawienia. Ich interpretacja Biblii jest jedna i tylko słuszna. Tak samo też księża katolitccy straszą, że jak się będzie źle postępować to wykluczą cię z Kościoła i nałożą klątwę. Więc mówiąc takie argumenty jesteś niewiele lepszy od tych "wstrętnych i paskudnych"' Świadków Jehowych.


(13-03-2012 22:39) #17

RE: Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?

(13-03-2012 21:24)Niebieska napisał(a):  
Darek napisał(a):Dla mnie to że jest to sekta, przemawia ich przekonanie: że inne religie są prowadzone przez szatana.
Paradoksalnie bazując na dorobkach innych religii (ich tlumaczenie biblii bazuje na wielu przekladach i w moim przekonaniu jest robione pod siebie). Przekonanie iż ludzie innej religii są gorsi. Ale najbardziej to że nie będąc świadkiem Jehowy nie zostaniesz zbawiony. Masz studiować pismo święte (ale interpretować musisz w sposób od tych z góry), jeżeli sam je interpretujesz to nie zostaniesz zbawiony.
No i zastraszenie: jak coś nam się nie spodoba to zostaniesz wykluczony.

A katolicy robią to SAMO !!!! Dla nich każdy kto nie jest katolikiem to satanista, potępieniec, sekciarz !!! I nie dostąpi zbawienia. Ich interpretacja Biblii jest jedna i tylko słuszna. Tak samo też księża katolitccy straszą, że jak się będzie źle postępować to wykluczą cię z Kościoła i nałożą klątwę. Więc mówiąc takie argumenty jesteś niewiele lepszy od tych "wstrętnych i paskudnych"' Świadków Jehowych.

Asia chyba tak robią tylko mohery...
Księża, którzy tak robią to też mają coś nie po kolei ...
Ja nikogo nie potępiam ale też i nie pochwalam...


(13-03-2012 22:42) #18

RE: Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?

(13-03-2012 21:24)Niebieska napisał(a):  A katolicy robią to SAMO !!!! Dla nich każdy kto nie jest katolikiem to satanista, potępieniec, sekciarz !!! I nie dostąpi zbawienia. Ich interpretacja Biblii jest jedna i tylko słuszna. Tak samo też księża katolitccy straszą, że jak się będzie źle postępować to wykluczą cię z Kościoła i nałożą klątwę. Więc mówiąc takie argumenty jesteś niewiele lepszy od tych "wstrętnych i paskudnych"' Świadków Jehowych.

Przykro mi, ale nie mogę się do końca zgodzić. Katolicy nie mają tak agresywnej polityki w stosunku do innych chrześcijan. Co roku jestem świadkiem wspólnej celebracji mszy świętej.
Uczestniczenie w obrzedach innych religii też nigdy nie zostało napomniane przez księży.

Natomiast "wstrętni i paskudni" świadkowie Jehowy, to jednak nadinterpretacja moich wcześniejszych słów.
Osobiście twierdze ze wiekszosc to porzadni ludzie, wrecz nadzwyczaj. Niemniej zmanipulowani przez ludzi na górze: STRAŻNICE. (nie mowie ze inne religie nie manipuluja, ale akurat w tej to dobitnie widac)

Wróćmy jednak do tematu tego wątku. Czy są chrześciajanami?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2012 22:43 przez Uncle.)

Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(13-03-2012 22:44) #19

RE: Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?

Mnie wkurza jak ktoś nie miał styczności z danym wyznaniem i się wymądrza jacy to oni nie są źli. Świadkowie Jehowy to normalni ludzie tacy jak my, tylko o innym wyznaniu i tyle.

Darek napisał(a):Przykro mi, ale nie mogę się do końca zgodzić. Katolicy nie mają tak agresywnej polityki w stosunku do innych chrześcijan. Co roku jestem świadkiem wspólnej celebracji mszy świętej.
Uczestniczenie w obrzedach innych religii też nigdy nie zostało napomniane przez księży.

Katolicy są agresywni w stosunku do innych wyznań przykładem jesteś ty sam. Prawda jest taka, że katolicy uważają się za jedyne i słuszne wyznanie a każde inne to sekty, sataniści itd. Katolicy są bardzo nietolerancyjni a uczestniczenie w obrzędach innych religii często było powodem do rzucenia klątwy na taką osobę. Zresztą wystarczy spojrzeć wstecz na "Świętą" Inkwizycje -> do dziś prawie nic się nie zmieniło pod względem patrzenia katolików na inne wyznania.

Świadkowie Jehowy są chrześcijanami bo przyjmują chrzest, a że na inny niż "jedyny i słuszny" sposób katolicki to już inna sprawa.


(13-03-2012 22:59) #20

RE: Swiadkowie Jehowy czy są Chrześcijanami ?

Asia ja miałem styczność z Jehowymi więc wiem co nie co...
A agresywni katolicy to chyba tylko mochery jakich spotkałem...





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek