Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościSztuczna inteligencja
(11-08-2010 09:46) #1

Sztuczna inteligencja

Cytat:Stworzono sztuczny intelekt - organizm cyfrowy


Brytyjski tygodnik "New Scientist" pisze, że nauka światowa stworzyła sztuczny intelekt, który analogicznie do organizmów biologicznych jest zdolny do samodzielnej ewolucji.

"W czasie gdy światowe media, politycy i filozofowie dyskutują o możliwości i potrzebie stworzenia sztucznego intelektu, naukowcy z amerykańskiego Michigan State University zdołali zbudować nowe formy życia intelektualnego" - podkreśla "New Scientist". Mają one postać złożonych programów komputerowych "tak zwanych organizmów cyfrowych".

Te elektroniczne organizmy mają własne DNA - pierwotne kody programu. Jednakże amerykańscy naukowcy wyposażyli te DNA w zdolność do mutacji i samodzielnego nabywania przez sztuczny intelekt nowych cech i zdolności.

Jak się okazało, organizmy cyfrowe nauczyły się korzystać z tej właściwości, dotychczas charakterystycznej tylko dla struktur biologicznych. Powstał proces "rozmnażania" tych organizmów, kiedy każda ich nowa generacja nabywa coraz więcej "mądrości i umiejętności".

W rezultacie - ocenia "New Scientist" - świat wkroczył w zupełnie nową epokę technologiczną.

"Sztuczny intelekt nie tylko już istnieje, lecz jego rozwój osiągnął taki poziom, na którym zaczął się on rozwijać samodzielnie, bez ingerencji człowieka" - zaznacza pismo. Tym samym świat znalazł się na progu pojawienia się "mądrych maszyn", zdolnych do myślenia i spełniania wielu funkcji, właściwych ludzkiemu mózgowi.


Co na ten temat myślicie? Bo jak dla mnie z jednej strony jest to duży krok do przodu, ale z drugiej brzmi to dosyć przerażająco. A jakie jest Wasze zdanie, zapraszam do dyskusji.


(11-08-2010 09:52) #2

RE: Sztuczna inteligencja

Czyżby matrix nie był tylko filmem sci-fi a przepowiednią przyszłości.
Z wielkim postępem rodzi się też duże zagrożenie. Tak samo jest z ludźmi. Większość jest normalna, lecz zdarzają się też źli ludzie.


Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.

(05-11-2010 21:05) #3

RE: Sztuczna inteligencja

Może okazać się to przydatne, ale wzorując się na filmach - np.: taki robot ze sztuczną inteligencją - zainfekowany przez zwyczajny złośliwy kod i - zapalają się czerwone oczy i zaczyna się... ...wiadomo co.


(28-09-2018 23:05) #4

RE: Sztuczna inteligencja

Mnie to też mega ciekawi! Teraz artykuły o sztucznej inteligencji można też przeczytać na polskich stronkach. Na przykład na https://aibusiness.pl/sztuczna-inteligen...je-obrazy/ czytałam ostatnio bardzo ciekawy wpis o tym, że sztuczna inteligencja potrafi już malować obrazy! Jak myślicie, jak daleko pójdzie ten postęp technologiczny? Zęby

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek