Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Szybki start systemu Windows.
(16-12-2010 07:57) #1

Szybki start systemu Windows.

Poradę zaczerpnąłem z miesięcznika CHIP, przy czy nie jest dokładnie przepisana z gazety.


Windows XP:

Wchodzimy w BIOS => odnajdujemy "Suspend Mode" lub podobnie (w różnych modelach płyt głównych BIOS wygląda inaczej) => ustawiamy na "S3" => zapisujemy zmiany i uruchamiamy Windowsa => Start => Panel sterowania => Opcje zasilania => Hibernacja => dezaktywujemy opcję "Włącz hibernację" => zapisujemy ustawienia

Uruchamiamy menadżer urządzeń(prawy przycisk myszy na ikonie mój komputer => właściwości => odszukujemy zakładkę sprzęt => i wybieramy menadżer urządzeń) => otwieramy właściwości klawiatur => Zarządzanie energią => aktywujemy opcję "Zezwalaj temu urządzeniu na wyprowadzenie komputera ze stanu wstrzymania" => powtarzamy operację dla myszki.

Windows Vista

Prawym Przyciskiem Myszy klikamy na pulpit => Personalizuj => Wygaszacz ekranu => Zmień ustawienia zasilania... => zmień ustawienia planu => Zmień zaawansowane ustawienia zasilania => Wstrzymaj => Zezwalaj na tryb uśpienia hybrydowego => Włącz => zapisujemy zmiany

Wystarczy kliknąć przycisk wyłączania w menu Start(komputer pobiera niewiele prądu, około 2,5W). Po przyciśnięciu przycisku Power Windows wstaje w około 1,4 s.

Windows 7

Start => Panel sterowania => System i zabezpieczenia => Zmień moment przejścia komputera w stan uśpienia => Zmień zaawansowane ustawienia zasilania => Uśpienie => Zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego => Włącz => zapisujemy zmiany

Wystarczy kliknąć przycisk uśpij z menu Start(komputer pobiera niewiele prądu (około 2,5W). Po przyciśnięciu przycisku Power Windows wstaje w około 1,2 s.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2010 17:35 przez ShadowKnight.)

iPhone, iPod(wszystkie wersje), iPad - jeśli masz z nimi problemy to chętnie pomogę.

(16-12-2010 20:39) #2

RE: Szybki start systemu Windows.

Super, działa. Ale pytanko: Jeśli któryś z domowników wyłączyłby listwę zasilającą, to wtedy zostaną otwarte programy, czy system będzie się uruchamiał tak jak zawsze ?


(20-12-2010 19:20) #3

RE: Szybki start systemu Windows.

Nie wiem, czy to dobry pomysł. Windows 7. Po zrobieniu ww. kroków wyskoczył BlueScreen i komp się włączał ponad 5 minut. Być może tylko u mnie.


(22-12-2010 19:58) #4

RE: Szybki start systemu Windows.

Nie powinno być BSoD w win 7. Ja już od bardzo dawna z tego korzystam.

Michał: odpowiedź na twoje pytanie brzmi nie. Stan wstrzymania to wyłączenie wszystkich komponentów pc-ta poza RAMem (w trybie uśpienia S3, zaś w S2 i S1 pracuje jeszcze procek i ew. karta sieciowa i/lub graficzna). Kiedy jednak zabraknie prądu do podtrzymywania informacji zawartych w pamięci RAM to zostanie ona wymazana. Czyli komp będzie się musiał normalnie włączyć Oczko


(22-12-2010 20:57) #5

RE: Szybki start systemu Windows.

Kolego Dark Samurai nie spotkałem się BlueScreenem pod Win 7.


iPhone, iPod(wszystkie wersje), iPad - jeśli masz z nimi problemy to chętnie pomogę.

(23-12-2010 17:49) #6

RE: Szybki start systemu Windows.

(22-12-2010 20:57)Shadow Knight napisał(a):  Kolego Dark Samurai nie spotkałem się BlueScreenem pod Win 7.

Ja do tej pory też, był to jedyny raz, kiedy mi się pokazał.


(23-12-2010 19:42) #7

RE: Szybki start systemu Windows.

Możliwe że błąd chwili, bądź coś innego Ci się posypało.


iPhone, iPod(wszystkie wersje), iPad - jeśli masz z nimi problemy to chętnie pomogę.

(23-12-2010 22:18) #8

RE: Szybki start systemu Windows.

Ja również nie miałem BSOD`a.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek