Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościTa prosta zasada uszczęśliwi każdego pracownika
(29-09-2010 09:34) #1

Ta prosta zasada uszczęśliwi każdego pracownika

Pracownicy, którzy mają kontrolę nad projektem i układem miejsc w pracy, są nie tylko szczęśliwsi i zdrowsi, ale także o 32 proc. bardziej efektywni - donoszą naukowcy z University of Exeter, w Wielkiej Brytanii.
Naukowcy odkryli, że pozwolenie pracownikom na nadanie biurowi ich osobistych cech może przynieść pozytywne efekty i znacznie poprawić ich nastawienia do pracy.


Wyniki badań kwestionują konwencjonalne podejście większości firm, w których menadżerowie często tworzą "skromne" środowisko pracy, odzwierciedlający standardową tożsamość korporacyjną.

- Większość współczesnych biur jest funkcjonalna i zapewnia użytkownikom bardzo niewielki zakres kontroli, jednak nasze badania sugerują, że ta praktyka powinna zostać zakwestionowana. Kiedy ludzie czują się niekomfortowo w swoim otoczeniu, są mniej zaangażowani w pracę. Jeśli mogą mieć trochę kontroli, wszystko się zmienia i ludzie donoszą, że są szczęśliwsi w pracy, identyfikują się bardziej z pracodawcą i są bardziej efektywni, kiedy pracują - powiedział dr Craig Knight, autor badań.

W badaniu wzięło udział ponad 2 tys. osób pracujących w biurach. Sprawdzono ich nastawienie do miejsca pracy i efektywność. Wyniki wyraźnie pokazują, że im więcej kontroli ludzie mają nad swoim miejscem pracy, tym są szczęśliwsi i bardziej zmotywowani. Również fizycznie czują się bardziej komfortowo w pracy, bardziej identyfikują się ze swoim pracodawcą, a sama praca wywołuje więcej pozytywnych uczuć.

Okazuje się również, że ludzie, którzy pracują w wzbogaconych przestrzeniach, są o 17 proc. bardziej efektywni od pracujących w skromnych warunkach.

Jeszcze skuteczniejsi, bo aż o 32 proc., są ci, którzy siadają przy upoważnionych biurkach, zgodnie z zasadami "empowermentu", będącej jedną z koncepcji zarządzania zasobami ludzkimi. Polega ona na zaangażowaniu pracowników w podejmowanie decyzji dotyczących organizacji firmy, co prowadzi do tego, że pracownicy podchodzą do stawianych im zadań, tak jakby byli autorami.

[źródło http://partnerstwo.onet.pl/1626821,4839,...tykul.html ]

I co powiecie na ten temat? Czy rzeczywiście lepiej się wtedy pracuje? Zapraszam do dyskusji.


(03-06-2016 17:19) #2

RE: Ta prosta zasada uszczęśliwi każdego pracownika

Największym uszczęśliwieniem dla pracownika jest podwyżka Wesoly)


(31-03-2017 14:19) #3

RE: Ta prosta zasada uszczęśliwi każdego pracownika

Moim zdaniem nie tylko, ważna jest również możliwość rozwoju w zakresie pełnionych funkcji Oczko Pracownicy bardzo zwracają uwagę na to czy mają dostęp do szkoleń i kursów, więc warto w to zainwestować. Istnieje wiele programów motywacyjnych https://www.motivationdirect.pl/oferta/p...tywacyjne/ których wprowadzenie jest dla pracodawcy niewielkim kosztem, a może bardzo pozytywnie wpłynąć na efektywność pracy pracowników.


(14-07-2017 13:34) #4

RE: Ta prosta zasada uszczęśliwi każdego pracownika

Jednym ze sposobów motywowania pracowników powinno być tworzenie im dogodnych warunków do pracy. jeżeli posiadamy firmę należy pamiętać nie tylko o tym, jak wyglądają pokoje w których pracujemy, ale również jak wyglądają miejsca związane z sanitariatem - kuchnie, łazienki. To bardzo ważne, aby pracownicy czuli się komfortowo w łazience. Polecam stronę http://faneco.com, ostatnio znalazłem tutaj sprzęt do łazienki w moim biurze i jestem zadowolony


(26-07-2017 13:16) #5

RE: Ta prosta zasada uszczęśliwi każdego pracownika

To prawda, że pracownikowi należy zapewnić odpowiednie warunki pracy i dobre sprzęty. Nie wolno oszczędzać na jakości. Spotkałem się z tym, że pracownikom wydzielano materiały eksploatacyjne. A przecież można kupić je w dobrych cenach i dobrej jakości w https://ale.pl/1061-materialy-eksploatacyjne. Nadmierne oszczędzanie w pracy może zniechęcać pracownika.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek