Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Toothpaste Quiz
(28-06-2011 21:43) #1

Toothpaste Quiz

Witam Zęby
Chciałbym przedstawić moja pierwszą grę - Toothpaste Quiz. W sumie kiedyś "liznąłem" C++ ale dopiero teraz wystarczyło samozaparcia aby napisać coś większego Wesoly

Wersja 0.5:
- gra działa Szczerbol
- 25 pytań
- trochę kolorków aby nie było smutno
- częściową obsługę strzałek

Link do pobrania: KLIK!


Wersja 0.6:
- Pytania podzielone na 3 stopnie trudności:

  • - łatwy +/- 1 punkt
  • - średni +/- 2 punkty
  • - trudny +/- 3 punkty
- Kolejne pytania (łącznie 60)
- Po piętnastu pytaniach program podsumowuje ilość zdobytych punktów (łatwo wywnioskować, że można zdobyć maksymalnie 45 punktów)
- Trochę więcej "obrazków" (m.in logo studia na początku programu)
- Poprawione błędy z poprzedniej wersji

Link: KLIK!


(29-06-2011 14:46) #2

RE: Toothpaste Quiz

Co do wersji 0.6 - nie miałem czasu dokładnie przetestować, ale jak dla mnie wybieranie poziomu trudności za każdym razem przed zadaniem pytania jest nie tyle męczące, co okropnie irytujące.


Pisz dalej, poznawaj programowanie do perfekcji i opanowuj nowe biblioteki, a Twoje programy będą coraz lepsze. Ogólnie co do programu - ciekawy, dobrze, że wprowadzono poziomy trudności - bo nie każdy ma encyklopedyczną wiedzę o pierwiastkach chemicznych Oczko.

PS Ciekawe ASCII arty Oczko
EDIT: Jeśli dobrze widzę, to zrobiłeś to menu sterowane strzałkami na system("cls"). Moim zdaniem lepiej robić to na gotoxy() /* podobno miałeś taką funkcję w ColorConsole */ . A może tylko mi się wydaje?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2011 20:02 przez winek.)




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek