Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Torturowanie zwierząt
(02-08-2010 13:42) #1

Torturowanie zwierząt

Torturowanie, zabijanie, złe traktowanie zwierząt to coraz częściej spotykane w Polsce zjawisko.
Co sądzicie na ten temat?
Uważacie, że powinny być kary za zabijanie czy torturowanie zwierząt? Jeśli tak to jakie?
Ostatnio czytałem o mężczyźnie, który zabił psa, grożą mu dwa lata pozbawienia wolności? To dużo, czy za mało?
Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?


(02-08-2010 13:54) #2

RE: Torturowanie zwierząt

Jak dla mnie taka kara jest za lekka. Kary powinny być surowe i bez możliwości zawieszenia jej. Nie wiem jak można torturować biedne zwierzęta!


(24-04-2011 12:15) #3

RE: Torturowanie zwierząt

(02-08-2010 13:54)Niebieska napisał(a):  Jak dla mnie taka kara jest za lekka. Kary powinny być surowe i bez możliwości zawieszenia jej. Nie wiem jak można torturować biedne zwierzęta!

Dokładnie. Za jaja włosy i na latarnię!!!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2012 11:43 przez winek.)

(24-04-2011 20:39) #4

RE: Torturowanie zwierząt

http://www.youtube.com/watch?v=8CTEXD1Cfsw
http://www.youtube.com/watch?v=CMc4QfPM4gY
http://www.youtube.com/watch?v=Kqz_U1MwnH8
Takich przykładów można mnożyć. Choćby ostatni przypadek robienia z psów jakiejś maści, czy czegoś w stylu.

To jest okropne, drastyczne, okrutne. Nie rozumiem jak można tak potraktować zwierzę.

Moim zdaniem kary (przynajmniej w Polsce) są zbyt łagodne. Moim zdaniem przydało by się tak z 25-30 lat (bez zawieszenia), a w szczególnych przypadkach dożywocie.

Nie mogę znaleźć artykułu, ale bodajże w sobotę, dziecko (2,5 letnie), które weszło na posiadłość sąsiadów zostało pogryzione przez... psa. Tylko, że:
a) czemu takie dziecko było bez opieki ?
b) pies był uwiązany przez 9 lat na łańcuchu - bez komentarza
Zapewne teraz pies zostanie uśpiony, właścicielom nic nie zrobią, bo nie było ich w domu, dziecku pomogą, a na dodatek uznają, że pies był prawidłowo uwiązany na łańcuchu... Ja się temu psu nie dziwię. Przez 9 lat na łańcuchu nawet człowiek by zdziczał, a co dopiero pies, zwierzę o słabej psychice. Możliwe również, że próbował on się po prostu bronić, bo może w jego mniemaniu dziecko mu coś robiło Smutek.


(09-06-2011 16:32) #5

RE: Torturowanie zwierząt

Jest to za mała kara,powinien być tak samo potraktowany jak to biedne zwierzę.Było to żywe stworzenie które powinno być szanowane.Jak czyta sie artykuły oglada filmy to łzy same lecą jaką można być bestią i doprowadzić do znęcania i zabicia bezbronnego zwierzęcia.Człowiek jest jedynym zywym gatunkiem co zabija dla własnej przyjemność i zabawy bo zwierzęta zabijają z głodu.
Każdy kto znęca sie nad bezbronnym stworzeniem powinien być tak samo potraktowany.Smutek





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek