Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Urząd skarbowy
(17-12-2010 10:59) #1

Urząd skarbowy

Z odwołania podatnika: - "... I dlatego proszę o umorzenie tego podatku, względnie o ulgę jak w ubiegłym Roku Pańskim. Z wyrazami najgłębszego szacunku polecam w pokornych modlitwach Trójcy Przenajświętszej przez pośrednictwo Jezusa Chrystusa Miłosiernego, Jego Matki Boga Najświętszej Maryi Panny, Aniołów, świętych, Błogosławionych, Dusz w Czyścu Cierpiących, przemożnemu orędownictwu Sw. Józefa naszą kochaną Ojczyznę
oraz szanownego Pana Kierownika i całą Izbę Skarbową i Urząd Skarbowy w..."

****

Biznesmen kończy wizytę w urzędzie skarbowym i zbiera się do wyjścia.
- Wezwiemy panu taksówkę - proponuje urzędnik.
- A dziękuję, mam samochód.
- To się panu tylko tak wydaje

****

Dwóch urzędników weszło do baru. Zamówili po drinku, po czym wyciągnęli z teczek po kanapce i zaczęli jeść. Natychmiast pojawił się przed nimi właściciel baru.
- Panowie, bez przesady, nie możecie tu jeść swoich kanapek.
Urzędnicy wzruszyli ramionami i zamienili się kanapkami.

****

Urzędnik otrzymał zadanie posortować garnek pełen soczewicy i grochu do dwoch osobnych naczyń.
Po godzinie zagląda do niego nadzór i widzi, że facet ma 6 ziaren soczewicy w jednym i 8 ziaren grochu w drugim garnku, ale słania się, cały spocony, na nogach.
- Czyżby to zadanie było dla pana takie ciężkie?
- Fizycznie nie, ale te szybkie decyzje...

****

Właściciel małej knajpki z kuchnią orientalną jest przesłuchiwany przez pracownika urzędu kontroli skarbowej, jako że zgłosił niebotyczne zyski.
- Zostawcie mnie w spokoju - mówi właściciel - z całą rodziną harujemy
jak woły, a restauracja jest czynna przez cały rok, bez żadnych wyjątków. Tak właśnie zarobiłem swoje pieniądze.
- Ale to nie zysk nas interesuje, panie szanowny - odpowiada urzędnik -
ale pańskie odliczenia podatkowe. Mamy tu wyszczególnione sześć wycieczek na Bermudy dla pana i pańskiej żony.
- A, o to chodzi... - odpowiada rozpromieniony właściciel knajpy - ...bo ja zapomniałem powiedzieć, że w tym roku wprowadziliśmy do oferty dostawy na telefon.

****

Dlaczego 21 marca to ważny dzień w życiu urzędnika?
- Bo wtedy kończy mu się sen zimowy, a zaczyna zmęczenie wiosenne.

****

W pewnym portowym barze pracował barman, który na całą okolicę słynął z ogromnej siły. Potrafił, na przykład, tak wycisnąć cytrynę, że nie wahał się postawić tysiąc dolarów temu, kto wyciśnie z niej choćby jeszcze jedną kropelkę. Próbowali różni siłacze, ale nikt, nigdy z barmanem nie wygrał.
Pewnego dnia do osławionego baru zawitał jakiś niepozorny, mały
człowieczek w znoszonym garniturze z rozbieganymi oczkami ukrytymi za grubymi szkłami.
Skrzeczącym głosem człowieczek oznajmił, że chce się spróbować z
barmanem.
Gdy wreszcie przycichł ryk śmiechu ze stu gardeł bywalców baru, barman rzekł: OK! Złapał cytrynę i dokładnie wycisnął ją do szklanki. Potem wręczył pomarszczone, żałosne szczątki cytryny człowieczkowi. Śmiech tłumu jakoś szybko przemienił się w głuche milczenie: człowieczek dokładnie obejrzał cytrynę, starannie ułożył ją w garści, ścisnął..... i z cytryny wykapało 6 kropelek soku!
Tłum oszalał! Zewsząd gratulacje, ogromny wrzask, podziw. Nawet sam barman - płacąc tysiąc dolarów zwycięzcy - nie omieszkał spytać:
-Ty, jaki jest twój zawód? Jesteś kowalem? drwalem? dokerem?
Na co człowieczek odrzekł skromnie, acz dumnie:
- Pracuję w Urzędzie Kontroli Skarbowej.





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek