Forum - HAJLO.COMmunity [ forum dyskusyjne, kasa za posty, forum młodzieżowe, forum wielotematyczne ]


Nabór do ekipy forum!!! Więcej informacji: Napisz PW

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościWąż spodniowy
(28-09-2010 09:36) #1

Wąż spodniowy

Omówienie nowego gatunku:

NAZWA WŁAŚCIWA: "Expecteria Trouserius" (Wąż Spodniowy)

WYSTĘPOWANIE: Cały Świat

OPIS: Występuje w kolorach od różowego do czarnego. Brak jadowitych kłów. Zastąpione są bardzo jadowitym splunięciem. Powikłania po ataku jego splunięciem mogą trwać nawet 9 miesięcy. Wielkość dorosłego osobnika zmienna - od 3 do 12 cali, zależnie od jego nastroju i podgatunku.

SYMPTOMY: Ten wąż atakuje głównie kobiety w partie ciała poniżej brzucha, uderza wiele razy zaatakowane miejsce by następnie załatwić swoją ofiarę jadowitym splunięciem. Po ataku zazwyczaj występuje długa i uciążliwa opuchlizna, po czym, po ok. 9 miesiącach przeistacza się w nieznośny ból. W przypadku mężczyzny celem ataku są partie ciała poniżej pleców. Jednak symptomy u mężczyzny są zupełnie odmienne i prowadzą najczęściej do nieuleczalnej choroby i w wyniku jej konsekwencji - śmierci.

ŚRODOWISKO: Zwykle spotykany w sypialniach, ale czasami może pojawić się w najmniej spodziewanych i najbardziej niezwykłych miejscach.

ANTIDOTUM: Są dostępne różne typy szczepionek dla kobiet, głównie dla tych, które potrafią przewidzieć atak węża. Jednak, jeżeli jad już zostanie wstrzyknięty do ciała kobiety, która nie była przewidująca, to jedynym ratunkiem pozostaje tylko drastyczny zabieg chirurgiczny. Sposobem na uniknięcie powikłań jest też zakładanie wężowi przed atakiem ubranka ochronnego, ale to jest możliwe tylko w przypadku zupełnie oswojonych osobników. Niestety, żadna z powyższych metod nie daje 100% pewności wyeliminowania powikłań. Dla mężczyzn, w zasadzie poza ubrankiem ochronnym, nie wynaleziono antidotum.

CO WIĘC ROBIĆ PO ATAKU WĘŻA?

OPASKA UCISKOWA: Opaska uciskowa nie ma zastosowania w tym przypadku, ponieważ jad jest zbyt głęboko by udało się w ten sposób zapobiec powikłaniom.

ROZCINANIE ZAATAKOWANEGO MIEJSCA: Ten sposób jest zupełnie niepotrzebny i nieefektywny. Początkowo wystąpi krwawienie, które i tak nie pomoże, a po kilku tygodniach zatrzyma się całkowicie.

SSANIE ZAATAKOWANEGO MIEJSCA: Ta metoda jest najbardziej popularna wśród ofiar, ale jak dotąd nie odnotowano przypadku pomyślnego wyleczenia. Pomimo tego, wiele kobiet z chęcią decyduje się na takie próby...

Najlepszym znanym sposobem by zapobiec atakowi węża (głównie na kobietę) jest jak dotąd:

DOJENIE WĘŻA:
1. Umieść cztery palce prawej ręki dookoła szyi gada, z kciukiem w przedzie.
2. Chwyć mocno i prowadź rękę w górę i na dół rytmicznymi ruchami.
3. To spowoduje u węża wysoce agresywne zachowanie, i rozpoczęcie plucia.
4. Czas potrzebny na proces dojenia zależy całkowicie od jadowitości i czasu, jaki upłynął od ostatniego ataku lub dojenia węża.
5. Dobrze wydojony wąż powinien być zupełnie nieszkodliwy przez ok. 15 - 20 minut.

WNIOSKI: Ten wąż, chociaż jest bardzo agresywny i aktywny, nie musi być traktowany jako szkodnik czy drapieżnik. Jeżeli jest dobrze traktowany i umiejętnie oswojony może spełniać rolę ukochanego, milusińskiego zwierzątka domowego

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Linki

Copyrights

Tłumaczenie: Polski Support MyBB Silnik MyBB Styl: Darek